bugün

Diziye 2. sezonun ortalarında girmesine rağmen , prison break dizisinin başrol karakteri michael scofield 'dan daha popüler olabilmiş karakter ( bkz : http://www.googlefight.co...&word2=benjamin+linus )

Zekası ile dayak yiyerek üste çıkmayı başarabilen tek canlıdır.
kerim asteğmen rolünün tutması sebebiyle emret komutanım dan lost a transfer olmuş karakter.
jack mi sawyer mi? sorusuna verilecek en güzel yanıttır kendisi.

hastasıyım.
lost un en önemli karakteri lost u lost yapan adam.fena şekilde zeki bi karakter.john locke la dalga geçmesi locke ın umursamaz davranması kapıdan çıktıktan sonra ortalığı dağıtması ve benjamin in sırıtması karaktesin muhteşem bi özeti.(her ikisininde)
"so?" deyişiyle bizi bizden alan karakter. hangi "so?" olduğunu herkes gayet iyi biliyordur. *
lost dizisinin en karizmatik ve en zeki adamı.
lost dizisinin sinsi adamı.

ilk gördüğümde de sevmemiştim halende sevmiyorum hıyarı. sürekli bir yalan, dolan sürekli bir alengirli işler peşinde entirika peşinde.

ada hakkında belli ki her bir boku biliyor ama ısrarla söylemiyor ibne.
gollum ve harry potter daki ev cini dobby karışımı ailenin zeka küpü.

ayrıca ben butonuna basınca çıkıp i always have a plan yada what do you think can locke deme ihtimali Olan karakter.
--spoiler--

lost dizisinde en sevdiğim karakterdir. henry gale olarak ilk tanıdığımızdan, adayı taşıdığı son bölüme kadar hep takdir ettim kendisini. bir insanın zekasıyla ne kadar tehlikeli olabileceğini ve aynı zamanda isterse ne kadar iyi olabileceğini bizlere çok açık bir şekilde göstermiştir.

--spoiler--
lost'a ilk girdiğinde itici gelip sonradan izleyiciye kendini sevdiren şahsiyet. şimdi özleniyor bile yahu. artık başlasa da izlesek.
dayak yemekten usanmayan dizi karakteridir.
5. sezon olmuştur hala iyimi kötümü anlayamadığım yine ne çeviriyo bu adam demekten kendimi alamadığım lost'un en zeki karakteridir kendisi.
benjamin lost'un 4. sezonunda çölde kendine doğru atlarıyla gelen 2 silahlı araptan tırsarak önce ingilizce sonra anlamadıkları için iğrenç aksanıyla "turkce biliyormusunuz?" diye sormuştur .
(bkz: şok)
yalanını yalanıyla örterken yalan söyleyip söylemediğini bir türlü anlayamamakla birlikte aslında yalan söylemediği ortaya çıkınca güvenmeli mi acaba? sorusunu akla getiren, amiyane tabirle de yırtık dondan çıkar gibi her yerden çıkan bi adam.
kurbağamsı gözlerine, psikopatvari bakışına ve ufak tefek vücuduna rağmen çok karizma durabilen lost kahramanı.

ada'nin en aklı başında sakinidir.
--spoiler s05e06--
son bölümde "eski bi arkadaşa sözüm var" diyerek gitmiş ağzı burnu dağılmıştır.

bence bu charles widmore'a verdiği sözden dolayı penelope widmore'u öldürmeye gitti ve desmond onu o hale soktu. ya da aynı görev üzerindeyken widmore'un adamları o hale soktu. lakin her iki durumda da bence benjamin dediğini yapmıştır. penny'yi öldürmüştür.
--spoiler s05e06--
lost dizisindeki en favori karakterlerimden biri. iyi biri olduğuna da yürekten inanmaktayım. birde adamın gözlerinde birşeyler var sanki hipnotize ediyor karşısındakini. ikna yeteneğini buradan alıyor sanırım.
'işte insan böyle kandırılır' dedirten , lost'un en müthiş karakterlerinden biri.
(bkz: it in önde gideni)
(bkz: it dirseği)
(bkz: it oğlu it)
kendi fikirlerini, diğer karakterlere kendi fikriymiş hissi uyandırıp uygulatan lost karakteri.
tam siyasetçi olacak adammış amma velakin yanlış yere düşmüş. ulan türkiye'de olacaktın sen ben abi başbakan olurdun başbakan..
yalnızca lost dizisinin değil televizyon tarihinin en iyi 10 karakterinden biridir kanımca... Oyun içinde oyun kurması, karşısındakine özgürlük tanırmış gibi gözüküp parmağında oynatması, amacı için her türlü şeyi gözden çıkarabilecek kadar kararlı olması ile her bölüm vay a.q dedirtmektedir.

mottosu, "so?"dur... her "so" deyişinde anlarsınız bu adamın kararlılığını hedefe kitlenmişliğini ve zekasını.

Ayrıca mimiklerini bu kadar iyi kullanabilen bir başka oyuncu henüz görmedim.
lost'un kandırıkçısı. kandırıkları muazzam.
(bkz: kandır beni)
Dizi aleminin en efsane karakteri.
pabucunu benjamin button'a kaptırmıstır, gecmiş ola.