bugün

entry'ler (187)

bir kadının sadece sarılıp uyumak isteme nedenleri

annelik içgüdüsüyle sevdiği insanı koruma altına almak istemesidir. sarılıp uyuyabileceği insana güvenmiştir ve onu bir bakıma çocuğu olarak görür.

ölmemesi gereken insanlar

kuşku yok ki küçük çocuklardır.

ölmesi gereken insanlar

hayattan bir haber olan insanlardır.

nick bulmak ne zor bea

nickinden anlaşılacağı üzere; henüz kullandığı geçerli bir rumuzu olmayan yazar.**

su içmeden yaşamak

insanın belli bir süre sonra ateş nöbetleri geçirmesini sağlayan gereksiz davranıştır.
(bkz: su hayattır)

recep tayyip erdoğan öl desin ölürüm

kişiliksiz insanların söylemiş olabileceği laftır.

ruhun acısını bastırmak için bedene işkence yapmak

müslüm gürses dinledikten sonra yapılan işlem.
(bkz: jilet)

görmeden önce ölünmesi gereken yerler

siyavuşpaşa

ekşi sözlük yazarlarının beğendiği filmler

genellikle beğendikleri filmler yabancı filmlerdir. ''bir filmin bir sahnesini defalarca izlemek'' diye bir başlık açılmış ekşi sözlükte. sabredip 250 entry okudum. ve 250 entry içerisinde doğru düzgün türk filmi göremedim. marjinallik çabası mıdır? başka bir şey midir? anlayamadım. eminim ki ıssız adam filminin son sahnesini hemen hemen hepimiz 1 kereden fazla izlemişizdir. kısacası ekşi sözlükteki gerçekçi olmayan görüşler sinir sağlığımı bozuyor.

banyodan sonra evde bornoz ve viskiyle dolaşmak

kendinizi milyoner hissedebileceğiniz davranıştır. sevilir.

burma kolu

(bkz: yarağımın kurma kolu)

inci sözlük vs alem sözlük

''hepimiz kardeşiz bu kavga ne diye'' denilesi durum. ama sonuç olarak her zaman ki gibi inci sözlük affetmedi.

inci sözlük vs alem sözlük

bugün itibariyle incisözlük'e saldırdılar. he sorarım başarılı mı oldular? hayır... 3-5 çapulcunun gelip siteyi çökerttik demesi onların acizliği sadece.

ayhan akman ın la liga da oynamayı düşünmesi

la liga'nın güçsüz ekiplerinde oynayabilmesi muhtemeldir.

her erkekte biraz ibnelik vardır

(bkz: acaba ben ibne miyim)

ajdarkolik metalci

işte bu da arkadaşın ajdarla çekildiği bir fotoğrafı..
http://img824.imageshack....mg824/1143/ajdarkolik.jpg

insan değiliz trabzonluyuz

feriköy tribününden çalıntı bir cümledir.

alevi den parti başkanı olmaz

(bkz: seçme seçilme hakkı)

osurduğunu saklamaya çalışırken rezil olmak

çok vahim bir durumdur. bu gibi durumlarda osurduktan sonra ağızla kamufle etmek için pırt sesi çıkarıldığı görülmüştür.

türkçe selamlaşma kelimesinin olmaması

evet efendim..
öz türkçe olarak kullanmak istediğimiz kelimeler var. yabancı dillerden alıntı yapmamaya dikkat ediyoruz ama selamun aleyküm ( müslümanlıktan kaynaklı ) dilimize girmiştir. bunun dışında merhaba kelimesi de var oda arapça. akıllarımıza acaba eskiden türklerin kendine özgü selamlaşma kelimesi yok muydu ? diye bir soru getiriyor. bu sorunu türk dil kurumuna havale ediyorum.