bugün

brad pitt'den 4 yaş küçük olmasına rağmen 10 yaş büyük duran aktör. olgun erkek karizması falan yine yırtıyolar bir şekilde.
yeni magnum reklamlarında boy gösterek beni hayal kırıklığına uğratmış karizmatik aktör.
vay anasını dediğim aktördür. ulan herifin nerdeyse tüm filmlerini izledim ama her filmde de herifi ilk kez görüyormuş gibi hatırlamadım. en son 21 grams da baktım che part one ve che part two da che rolünü canlandıran abimiz. sonra baktım ki herifin tüm filmler tanıdık. beğener neymişsin be benicio abim.
che'yi oynayanın brad pitt değilde kendisi olduğunu anladığımda son yılların en büyük şaşırışını yaşamış bulunmaktayım. Bu kadar benzerlikte fazla dedirtiyor insana.
magnum reklamında oynayarak kendisini yakmış olan oyuncu..
http://tr.wikipedia.org/wiki/Benicio_Del_Toro
çekici insandır kendisi fazlasıyla.
repliklerde surat ifadelerine dikkat edin. Sessiz sinema zamanında, filmlerde oynamış olsaydı, bu karizma ile yine yadsınamayacak bir hayran kitlesi olurdu.
sinema oyuncusu.ben sevmem çünkü önce brad pite benzettim ama sonra o bakışlardaki john travoltalığı farkedince anlık bir tiksinti gelmişti.
bu adama çirkin diyenin alnını karışlarım!
o kadar!
steven sodenberg'in "che part one" ve "che part two" serisindeki olağanüstü performansıyla göz dolduran, hiperkarizmatik, zeki, başarılı oyuncu. pek hoşuma gitmese de -zira brad pitt onun yanında mahallenin sümüklü sebisi gibi kalıyor- ispanyol brad pitt'i olarak da anılır.
itnenin önde gidenidir.
gelmiş geçmiş en yetenekli ve karizmatik hollywood aktörlerinden birisidir. oynadığı filmlerin hemen hemen hepsi harikadır. bir snatch, bir traffic, bir sin city vehahut usual suspects... aralarında seçim yapılmayacak kadar iyi filmler ve iyi oyunculuklar. fakat yine de 21 grams filmi ile benim gözümde zirveye oturmuş oyuncudur.
brad pitt, alain delon ve cüneyt arkın'ın mikserde karıştırılması suretiyle elde edilen süper aktör.
şu an yaşayan en iyi aktörlerden birisidir kanımca. üstesinden gelemediği rol yoktur. başrol, yan rol hiç fark etmez her rolü kotarır.
bir filmde 5 dk ya da 50 dk görünmüş hiç fark etmez, farkını ortaya koyar.

(bkz: snatch)
(bkz: the usual suspects)
(bkz: traffic)
(bkz: sin city)
(bkz: 21 grams)
filmlerde kafası kopup, sağı solu parçalanmak; kolu dalı budanmak için yaratılmış aktör kişisi.
bildiğin che lan adam!
Aktör denince akla ilk gelmesi gerekenlerdendir fakat değeri bilinmez.
James dean ile beraber dünyanın en karizmatik bakışlarına sahip kısık gözlü aktör.
Che guevara'ya çok ama çok benzemektedir bu aktör.
star warsın yeni filminde kötü adam rolünde kısık kısık gözlerle bakacakmış bize bu karizmatik zat.
Brad pitt'in bebeksiliğini at, saçları siyah yap, feci bir coolluk kat al sana benicio del toro.
sicario'da döktürmüş abi.
Aktör olmasa bu isimle futbolcu olabilirmiş izlenimi veren şahıs.
(bkz: things we lost in the fire) filminde oynadığı uyuşturucu bağımlısı rolü inanilmazdi, adam o kriz sahneleriyle döktürmüş.