1. 1.
  Bireyin belli şart ve durumların alacağı biçimler veya kendisinden beklenenler konusundaki öngörüsü.*
  1 ... redwinemania
 2. 2.
  borsanın esas olayıdır. çünkü borsa beklentilerin alınıp satıldığı yerdir. daha doğrusu borsa beklentinin alındığı yerdir; (bkz: beklentiyi al gercegi sat) beklenti gerçekleştikten sonra, eğer malın hareketi sadece bu beklentiyle alakalı ise hareketlenme durur, durgunluk başlar.
  1 ... redwinemania
 3. 3.
  mutlak suretle kendisini tanıyan bireyler tarafından icra edilmesi gereken bir eylemdir.
  ayakların yorganlara göre uzatılmadığı beklentiler, günümüzde pek bir yıkıcı olabiliyor. elimizde bulunan kartları iyi benimseyip, ileriyi görerek hareket etmemiz gereken, sonuca giden bazen keyifli, bazen sancılı yoldur beklenti.
  -1 ... eqin
 4. 4.
  her söylenen söz karşısında kendine verilecek bir şeyin olduğunu sanmak. *
  ... rire jaune
 5. 5.
  hayal kırıklığı sebebidir.

  ve artık bir tarihten sonra tek bir kişidir.
  2 ... blonde mermaid
 6. 6.
  Adamin hayatina kayan sey , beklentisiz yasayan insan özgürdür ancak.
  1 ... citlembik
 7. 7.
  acabalar, belkilerdir.

  akabinde keşkeleri ya da iyi kileri getirebilir.
  ... filozofil
 8. 8.
  john michael osbourne(ozzy) un gözlükleriyle (hayatim boyunca o tür gözlüge sahip olmayı istedim) charlie parker in konserinde piyano olmakti beklentim. yeni ve olacak bi beklenti icerisine girmek sanırım en dogrusu!
  ... godot yu beklerken
 9. 9.
  ing. expectation.
  ilgili olarak bkz. keep expectations low in order to be happy.
  1 ... yalnizlik mavisi
 10. 10.
  Hayatta mutsuzluğun temel nedeni başka insanları kendimize karşı borçlandırmaktır. Mesela "Hayat adil olmalı" diye inanmak, hayatı belli bir şekilde davranmaya borçlandırmaktır. biz böyle düşünürken acaba hayatın fikrini aldık mı? bilmeliyiz ki, hayat bizim beklentilerimize göre değil, kendi varlık nedenine göre davranır. "Sevgili dediğin söyle yapar" diye düşünürken de başka birini kendimize karşı borçlandırdırdığımızın farkında mıyız ? "alacaklarımızı" biz kafamıza göre yazıyoruz ve tahsil edemeyince de "hayat kırıklığı" yaşayıp mutsuz oluyoruz. düşüncelerimizi başkalarını bize borçlandıran inançlardan temizlemeliyiz. Mutlu olmayı başarmanın yolu, başkalarından ve hayattan beklentileri sıfırlayıp, kendimizden beklediklerimizi artırmaktır.
  ... linka