bugün

Geçen hafta başladığım ve şu anda farkında olmadan (yalan söylüyor da olabilirim) 15. Bölümün ortasında olduğum dizi ciddi derecede bağımlılık yapıyor.
sansürsüz bölümlerinin 49. bölümden sonra başladığı dizidir.
50. bölümden sonrası sansürsüz izlenebilen dizidir.
özledik be amirim.http://www.youtube.com/watch?v=bfjCMkpzeHU
--spoiler--
Behzat: dinleyin lan. edayla konuştum ben. gelip işe başlayacak burda yine.yalnız burda bundan sonra cinayet büroda kimse argolu konuşmayacak
Hayalet: nasıl ya? şimdi ne gibi.
Behzat: argo oğlum işte ya. la ma demeyecek yani kimse.
Harun : la argo değil ki la. la kibar normal...
Behzat: la oğlum konuşmayacak diyom la kimse küfretmeyecek küfredenin amına korum ben.
Eda: !!??
Behzat: bu da sonuncusu
--spoiler--
Efsanemdir , hayatıma yön veren , benim gibi bi odunu hıçkıra hıçkıra ağlatan dizidir.
Babamın öldüğü gün birine aşık olmuştum. Bazen öyle olur; her şey üst üste gelir. Polis olmasaydım, katil olurdum. Çünkü sahici bir sarsıntı sahte bir dengeden iyidir. Binlerce ceset, binlerce katil ve bir evlilik gördüm. Seni, intihar etttiğin gün tanıdım kızım. Seninle o gün barıştım. Şimdi sadece geceleri yapayalnız ve yalınayak anlayabildiğim şeyler var. Şimdi benim de yalanlara inanmaya ihtiyacım var, bütün çaresiz insanlar gibi, dağılan bir okul gibi. Acılarımız da birbirine benziyor artık kızım. Birbirine benzeyen parmaklar gibi; ama her birinin eşsiz bir izi var. Bazen gözlerim doluyor karanlıkta ama fısır fısır konuşmaya başlıyorsun kulağımın dibinde hiç susmuyorsun. Ağlamama asla müsade etmiyorsun. Her şey affedildi babacık diyorsun. Hiç ayrılmayacağız diyorsun. Keşke hep yanımda olsaydın diyorum öyle konuştuğunu duyunca. Bu kış çok kar yağar belki beraber kayboluruz diyorsun sen bana. Ama kar taneleri birbirine benzemez ki kızım. Cesetler de benzemez. Ama bir cinayet başka bir cinayeti hatırlatır her zaman. Koşan atlar, düşen atları hatırlatır. Yağmur yağar, durur, tekrar başlar, yanlış yolda yürümek doğru yolda beklemekten iyidir. Beşikten mezara kadar. Karanlıkta herkesle çarpışabilir insan. Yalan mı söylüyorum sana? Affet beni kızım, affet. Bir sürü doğru söyledik ama hiç burnumuz kısalmadı ki kızım.

http://www.youtube.com/watch?v=bfjCMkpzeHU
Özlüyoruz be amirim özlüyoruz.
(bkz: saçma sapan konuşma la)
bugüne kadar neden izlemediğimi bilmediğim ve an itibariyle 8. bölümde olduğum dizi.
--spoiler--
kalbim seni unutacak kadar hainse ellerim onu parçalayacak kadar asildir.
--spoiler--
özledik amirim.
mükemmel bir dizidir gerçek hayatı anlatır öyle diğer sikik diziler gibi değildir internetten 56 bölüm falan izlemiştim dönem dönem dizi düşüşler yaşamıstır, gelmis geçmiş en iyi türk dizilerindendir bazı kisilere görede dünya çapındadır çünkü gercekcidir senaryosu ne biliyim ya kelime yetmez anlatmaya, müthiş sahneleri, replikleri vardır, başyapıttır, özlenendir.
Dün itibariyle 83. bölümünü bitirdiğim kelimlelerle tarifin mümkün olmadığı bir türk dizisi. Diziye Eylül ayının ortalarında başladım. Bir bölüm bitirdikce diğer bölümü fazlasıyla merak eder oldum. Uyumaya ayırdığım sürenin iki katını behzat ç.'ye ayırdığım günleri bilirim. Gerçi bu sıralar finali geciktirmek için ara vererek izliyorum bölümleri o ayrı. Velhasıl kelam izlemeyenler için şiddetle tavsiye ediyorum. saygılar..
Behzat ç deki samimiyeti başka hiç bir dizide bulamadım ben.
behzo naber la?
dunya bile 2 cm kayiyor bi sen bana kaymadin be behzat . ne sozdu bee dizide .
- lan behzat.

(bkz: aziz başkomser).
Diğer polisiye dizilerinden kendi ayıran bir senaryosu vardır, bitirmekle çok yanlış yapılan muhteşem bir dizidir.
izlemeyenlerin çok şey kaçırdığı dizi.
Özlenilendir..
Yayın sezonunda çokça izlenen dizi olduğu için (ezel,muhteşem yüzyıl, yaprak Dökümü,aşkı memnu, fatmagülün günahı neydi, kuzey güney,adını fahrettin koydum,) hakettiği ilgiyi görmeyen şu an olsa en çok izlenen ilk üç diziye rahatlıkla girebilecek dizi.
sanki bir yerde 2015te yeniden başlayacak gibi duydum gibi gibi.
hayatın ta kendisidir.
o değilde tekrardan izliyorum hala aynı tadı verioyor laa .
ulan yeniden başlasa koç keseceğim dizi..
özlediğim dizidir. amirim sen yokken zaman geçmiyor amirim. amirim nazarında leyla ile macnun'a da selam ederim..