bugün

entry'ler (5604)

kriz varken fakirler neden akparti ye oy veriyor

Muhalefetin yapması gerekenleri yapmayıp saçmasapan işler peşinde koştuğu için.

nihat doğan ın antidepresan yorumu

Yıllar önce metin özülkü seninle olmak varya şarkısından nefret ettiğini artık söylemeyeceğini açıklamıştı. Yakındır mabel matiz in de aynı açıklamayı yapması.

kayserinin mantıyı güzel yapamaması

Pek çok farklı yerde yememe rağmen en kötü mantıyı kayseride yediğimi rahatça söyleyebilirim. Kayseride çok farklı mekanlarda yememe rağmen (bkz: kaşıkla) (bkz: çemens) vs açıkça söylemek gerekirki, arkadaşlar siz mantı yapmayı bilmiyorsunuz.

göt nasipten çıkmışsa uçkur dokuz yerden koparmış

Bir iş olacaksa ona kimse engel olamaz anlamı gelen özdeyiş.

6 lı masa adayını açıkladı

Yine güne (bkz: kemal kılıçdaroğlu nun yersiz özgüveni) ni ile başlamak.

ekmeğin arasına ekmek dürüp yemek

Maliyeti ortalama 15 tl olan faaliyet.

15 mayıs 2023 olacaklar

Seçimin ertesi günü yaşanacak olası olaylar.
- kaybettiği için coşkulu bir kutlama yapan muhalefet.
-...

muhalefetin adayının boy uzunluğu

Bilinmeyen adayın belli olmayan saç rengi.

muhalefetin adayının saç rengi

Belli olmayan adayın bilinmeyen saç rengi.

muhalefetin adayının göz rengi

Belli olmayan adayın bilinmeyen göz rengi.

siyasi partiler ne istiyor

Türkiye de bulunan herhangi bir siyasi partinin ne istediğini sorgulayan başlık.

Hepsinin ortak tek bir isteği var. Geçmişi yaşayan, geleceği sorgulamayan, şovanist düşüncelerle saplantışı bir şekilde kendine bağlı olan taban.

geçmişi konuşmak vs geçmişi yaşamak

Türkiye siyasetine, medyasına ve geleceğine yön veren program (bkz: Mevzular Açık Mikrofon) u izlediğinizde gördüğünüz tek şey geçmişi konuşmak. Konuşulsa ve o komuşulanlardan ders çıkarıp geleceğe bakılsa yine iyi lakin olan durum geçmişi yaşamak. Kurtulamıyoruz. Yarını konuşamıyoruz. Yarın hakkında hesap soran sorular soramıyorum, hesap soran projeler isteyemiyoruz. Oraya çıkan siyasetçilerin de bu durum işlerine geliyor. Çünkü gelecek sorular sabit ve cevaplarda sabit.

partilerin projelerini açıklamama sebebi

Seçime sayılı günler kala, özellikle muhalefet partilerinin takındığı tavırdır.
Herhangi bir sorun hakkında " projeniz nedir?" sorusu sorulduğunda lafı eveleyip geveleyerek tek bir cevaba bağlamalarıdır. " söylersek iktidar yapar. / Seçimi kazanalım öyle açıklayacağız" vs.
Mevzu o sorunu çözüp topluma yararlı olmak, halkın problemlerini çözmek vs değilmidir? Kimin yaptığının bir önemi var mı? Nasıl bir mantıktır bizi seçerseniz çözeceğiz projemiz var yoksa o problem içinde boğulun gidin. Nitekim yıllar önce kemal kılıçdaroğlu bir sorun için uzatılan mikrofona açık açık bu cevabı vermiştir.

akşehir in il olması

Ana muhalefet lideri nin başka derdimiz yokmuş gibi önümüze koyduğu yersiz projelerden biri.

kemal kılıçdaroğlu nun sürekli gaf yapması

Ana muhalefet lideri nin sürekli söylememesi gereken birşeyi söylemesi, yapmaması gereken birşeyi yapması durumu.
Akla " acaba bir çeşit seçim stratejisi mi?" sorusunu getiren durum. Bunun başka açıklaması olamaz.

kemal kılıçdaroğlu nun yersiz özgüveni

chp genel başkanı kemal kılıçdaroğlu nun seçimi kazanacağı yönündeki yersiz özgüveni. bu özgüven yıllardır onu ana muhalefet yapan chp nin atatürkçü tabanından geliyor. diyorki kendi kendine " bu atatürkçüler mecbur bana verecekler, tayyip erdoğan dan kurtulmak istiyorlarsa başka şansları yok". tabanını göremeyen klasik chp yaklaşımı.

bu entry burada dursun.

benim gibi atatürkçü olup; kemal kılıçtaroğluna, türk bayrağı kaldıran danışmana, canan kaftancıoğlunu barındıran chp ye oy vermeyecek kaç seçmen olduğunu seçimde görecek.

bariz bir şekilde " dimyata pirince giderken evdeki bulgurdan olacak."

belki gelir okur diye de şu notu düşelim. " arkadaş anlamıyor musun? seni istemiyoruz." " tekrar söylüyorum" seniiiii istemiyoruuz"

kemal kılıçtaroğlunun yersiz özgüveni

(bkz: okudunmu)

kemal kılıçtaroğlu vs koltuk aşkı

Kemal kılıçtaroğlu ile koltuk aşkını kıyaslanma.

kemal kılıçtaroğlunun yersiz özgüveni

Chp genel başkanı kemal kılıçtaroğlu nun seçimi kazanacağı yönündeki yersiz özgüveni. Bu özgüven yıllardır onu ana muhalefet yapan chp nin Atatürkçü tabanından geliyor. Diyorki kendi kendine " bu Atatürkçüler mecbur bana verecekler, Tayyip Erdoğan dan kurtulmak istiyorlarsa başka şansları yok". Tabanını göremeyen klasik chp yaklaşımı.

Bu entry burada dursun.

Benim gibi Atatürkçü olup; kemal kılıçtaroğluna, Türk bayrağı kaldıran danışmana, canan kaftancıoğlunu barındıran chp ye oy vermeyecek kaç seçmen olduğunu seçimde görecek.

Bariz bir şekilde " Dimyata pirince giderken evdeki bulgurdan olacak."

Belki gelir okur diye de şu notu düşelim. " Arkadaş anlamıyor musun? Seni istemiyoruz." " tekrar söylüyorum" seniiiii istemiyoruuZ"

asker abi nin yeri

Suat ın durmadan reklamını yaptığı, Türkiye nin 4 bir yanına şubeler açan sandviç mekanı. O reklamları görüp koşa koşa gittiğim fakat büyük bir fiyaskoyla karşılaştığım mekan. Tatsız tuzsuz parasını haketmeyen sandviçler. Asla tavsiye etmem.