dizinin sol tandansı anlaşılan kimi insanları rahatsız etmiş.

yahu bu memlekette yıllardır her şey sizin istediğiniz gibi, sizin istediğiniz insanlarca söylendi. hep sizin istedikleriniz oldu, sizin istedikleriniz seçildi.

sen şimdi emrah serbes'in pkk destekçisi olduğunu mu düşünüyorsun? diyelim ki öyle.

bir kere de o taraftan biri çıksın bir şey anlatsın. 30 senedir belki de hiç kimse bir şey söyleyemedi diye hala devam ediyor bu rezalet.

bana göre pkk dünya solunun yüz karasıdır. emperyal devletlerin fahişesi haline gelmiştir. ama konu bu değil.

burda konu bu ülkenin tepesindeki içler acısı faşizmdir. komüniste dizi yaptırırsan olacağı budur diyen var, baksana.

e senin gibi adamlar olduğu müddetçe birileri dağa çıkar, ben sikerim böyle düzeni der tabi.

insanları dinlemesini öğreneceksin, tahammül etmeyi öğreneceksin, saygı duymayı öğreneceksin.

kimse kimseyle aynı düşünmek zorunda değil bu hayatta.

öte yandan dizinin devlet, polis, adalet eleştirileri de bazen kasıntı duruyor.

tamam radikal bakışınız var, eleştirmek istediğiniz şeyler var, ama terörle mücadelede bir tane düzgün adam yok mu amına koyim? yahu bir polis biriminde herkes mi işkenceci olur, katil olur, bilmem ne olur?

dizide ne zaman terörle mücadeleyle ilgili bir durum olsa, ordan terörle mücadele şöyle böyledir gibi bir algı çıkıyor.

kısacası bir şeyler göstermek iyi, ama bunu abartıp zaten iyi olan bir diziyi gereksiz politize edip pano gibi kullanmak kötü.

gelgelelim her ne olursa olsun behzat ç ekibi susmamalı.

susmasın ki iki laf da ezilenler, haksız yere vurulanlar, işkence görenler, cumartesi anneleri, işçiler, emekçiler için edilsin.

abartı da olsa bilmem ne de olsa edilsin.

bu ülkede başörtülü bir hanımefendinin hakları ne kadar savunuluyorsa, sol görüşlü bir insanın da hakkı o kadar savunulduğunda bunun adı demokrasi olur.
--spoiler--
dün akşamki bölümünde adli tıpçı barbaros'un cinayetleri olası bir yakalanma halinde yancısı muzo'ya yıkma çalışmaları başlamıştır. cidden o kısmın saat kurgusu cok zekiceydi.
--spoiler--
bu diziyi çok seviyorum devamlı izlerim ama şunu da söylemeden geçemeyeceğim;

bir bölümde cumartesi anneleri'ni savundunuz. malum bu pkk'nın desteklediği bir durumdur.
dün akşamki bölümde hafiften kck göndermesi vardı. biraz da terör zanlıları savunuldu bu amirime hiç yakışmıyor.
şimdi başka bölümlerde ölüm orucu yapan pkklıları işlerseniz ve onları haklı gibi gösterirseniz bu size hiç yakışmaz.

bizler bu diziyi sevdik, çünkü bu dizide kendimizden bir şeyler bulduk ama bu dizide pkk'lı yavşaklar desteklenecekse orada dur deriz. amaç mesaj vermek mi? tamam olabilir ama unutmayalım ki, ölüm orucu pkk'nın bir oyunudur. bunu yapanlar pkk'lıdır aman amirim lütfen onları savunmayın.

dün akşam yayınlanan bölümde terör yanlıları işlendi amaç bir yerlere mesaj vermekti tamam, ama bu ülkenin canını en çok acıtan bu teröristlerdir. emrah serbest'in siyasi görüşü nedir bilemiyorum ancak anladığım kadarıyla hafif sol görüşlü lütfen kendi görüşlerini bu diziden uzak tut biz ekranda amirimizi ve ekibini teröristleri koruyan kollayan, pkk'nın öncülük ettiği eylemlere destek çıkan insanlar olarak görmek istemiyoruz.

ayrıca dün akşam yayınlanan 79.bölümle ilgili bir detay;
bence bu cinayete yeni katılan eleman * bence hiç tekin biri değil. bana güven vermedi bu eleman. sonunda ya memduh başgan ile ercüment çözer'in adamı çıkacak yada geçmiş ile ilgili problemleri olan birisi olarak çıkacak karşımıza.

birde eda lütfen ikide biri harunun dudaklarına yapışıp durma gerçekten itici oluyor.

not: bu yazdıklarımı okuduktan sonra bana eksi verecek olan arkadaşlarım tamam ama lütfen iki defa düşünerek bunu yapın. zira yazdıklarımda haksız sayılmam.
Benim sorunum mesaj kaygısı değil . Dizi süresinin kısalığı ! Ulan geç saate koyuyorsunuz bari süresini uzun tutun .
pek izlemesem de ankara'da çekildiği için sempati duyduğum dizidir.
final yaptıktan sonra şöyle full hd veya bluray olarak bütün sezonlar satışa sunulsa süper olur. tabii ki de sansürsüz olarak. ilk çıktığı gün almayan adam değil. duy sesimiz adam film. zaten ilk sezon dvd çıkçak dediniz 6 ay dvd bekledim. bir bok çıkmadı final yapınca çıkarın şu dvd seti.
Sezon sonunda bitecek dizi.
Ankara'da yaşayan her bireyin sosyal çevresinde ki tanıdıklarını/arkadaşlarını arka planda figüran olarak görebileceği yegane star tv dizisidir. sansürlenme kaygısı taşımadan, "nasılsa anlayan anlıyor rahat takılalım biz" şeklinde bir tutum sergilendiği için argo ve küfrün dibine vurulmuştur, diyaloglarda "lan" kelimesi noktalama işareti gibi kullanılır. ki kasıntı monologlar duymaktan içi bayılan genel izleyici kitlesi için oldukça keyifli olmuştur bu. iyidir iyidir.
karalanmaya çalışılan dizi. arkadaşlar emrah serbes bu dizinin senaristi değildir.diziyi ercan mehmet erdem ve birol tezcan yazıyor. emrah serbes kitabı ve bazı bölümleri yazmıştır. emrah serbes'e kızıp diziye burun kıvıranlar bu dizi reyting aldığı yada genel izleyici izlediği için yayınlanan bir dizi değil. izleyip izlememe sizin bileceğiniz iş. ama azıcık emeğe saygı.
son bölümde terörle mücadele hes projesine karşı çıkanlara teröristler demiştir. behzat ç. de ne zamandan beri bu ülkede hak aramak teröristlik oldu diyerek eylem yaparak hak arayan insanları terörist olarak hapse atan sistemimize güzel bir ayar vermiştir.
emniyet müdürünün badem bıyığı gözden kaçmamıştır.
tem'e fena vuruyoorlar arkadaş korkuyorum bir gün bizim elemanları çekim sırasında toplayacaklar.
amirime flaşbekler yakışıyor da abi az değiştirseniz elemanı şulenin bir bölümde dediği gibi elde telsiz tespih uzun saçla doğdu sanki amirim.
harunu inceltiyorlar sonra eda öpünce harun orijinal formuna dönüyor. emrah serbes bu duruma ne dedi acaba merak ettim.
savcı esra özleniyor hala.
son bölüm sik gibiydi. pkk sempatizanları zaten hep masum canım, keşke gelsede banada o küçük, şirin, tatlı molotof kokteyllerinden atsalar. ah canlarım benim.
Birileri sınırları çizmiş, ismimizi koymuş, birileri demiş senin maaşın bu, bak buna sakın karşı gelme demiş. Biz ne yaptık amına koyayım?

Behzat Ç.
geç izlemeye başladığım ama bir yandan da en baştan başlayıp yetişme telaşını düştüğüm gerçeğin ta kendisi olan dizidir.Her bölümde aforizmaların uçuşması,hayat dersleri vermesi ve insana acı aşılaması beni benden alır.ve eminim ki bittiğinde çok üzüleceğiz.
"akbabanın evi" bölümünde erdal beşikçioğlu'nun, tek başına dev bir kadro olduğunu bir kez daha gösteren dizi.
http://www.youtube.com/watch?v=ZyGcFh1VOZg

3. sezonun en iyi bölümü ve en iyi sahnesi.
Komizmi savunan bir dizidir. Hatta ç nin çhe olduğunun bile söyleyenler vardır.
dizi izlemeyen biri olarak, hakkında hiçbir şey bilmediğim dizidir.*
(bkz: hayvan ç)
ankarada polislik gibi yüce bir görevi ifşa ettini sanan ama amaçsızca yaşayan la;lı lu,lu konuşan her hafta farklı bir saçmalıkla ekranlarda boy gösteren 4 mal karakterin oluşturdugu dizi.
http://www.dipnot.tv/4165...zat-cye-geri-donuyor.aspx
insani icine ceken ve bagimlilil yaratan dizidir.
bugün cok konusulacağını tahmin ettiğim bölümüyle yayınlanacak dizi. bekliyoruz simdiden.
ve behzat ç ezik edebiyatından seçmelere bir örnek haline gelmiştir.