--spoiler--
Mahzuni babaya...
--spoiler--
78. bölümle ilgili olarak

--spoiler--
hoca 78. bölümde cevo suna'nın intihar ettiği gece hayalete akbabadan şüphelendiğini söylediğini söyledi. ben mi yanlış hatırlıyorum, intihar gecesinden 1-2 bölüm önce değil miydi konuşma. yanlışım varsa düzeltin.
--spoiler--
78.tablo hiç şüphe yok ki son üç yılın en sağlam bölümlerinden biri olmuş. dizinin senaryosunu ben yazsam, bir bölüm bu adamları bir kere olsun akbabanın evinden çıkartmazdım diye düşünürken tam istediğim gibi senaryo önüme geldi. tabi bu durumun keyfini sonuna kadar yaşadım, açtım tuborgumu çıtır çerez filan.. bütün duyguların açığa vurması, diğer bölümlerin esrarengiz sırlarının çözülmesi(kesik parmak filan)hele erdal beşikcioğlunun son tiradı olağanüstüydü, o nasıl bir oyunculuk demekten kendimi alamadım. ayrıca amirimin haruna "senin fare yakalamışlığın kadar benim kedi *ikmişliğim var" demesi, hayeletin haruna mavi trafo göndermesi filan yarıp atmıştır. bu kadar samimi, bu kadar içten, güzel bir dizi yaptıkları için ne kadar teşekkür etsem boş. ayrıca olayın ankarada geçmesi de başka bir bağımlılık sebebim.
--spoiler--
78. bölümde ekip ya gerçekten kafayı çekti yada oskarlık performans sergilediler. o nasıl doğal oyunculuktur arkadaş. kendimi arkdaş ortamında gibi hissettim, ekranın karşısında bi küçük açacaktım.
--spoiler--
house md de bir lockdown bölümü vardı. bir bebek kayboluyordu. hastane kapatılıyordu bizim elemanlar hastanede kalıyor hayatlarıyla ilgili bazı merak edilenleri güzel bir oyunculukla anlatılıyordu. benim favori bölümlerimden biriydi o bölüm.
behzat ç. de böyle bir bölüm yaptı gayet de güzel yaptı sanki o odadayız gibi hissettirdi. gayet güzeldi.
bir de sadece ben mi öyle hissediyorum bilmem ama cevonun bu kadar olayların içinde olmasına rağmen onu gördüğümde sanki adam üvey evlat gibi hissediyorum.*
olayların dışında kalıyor sanki.
türk polisiye dizilerinin şahı,kralı,önderi.Efsane olabilecek bir başyapıt.
78. bölümle çıtayı çok yukarılara çekmiş dizidir. şimdi güzel bir bölüm olsa bile mırın kırın edilecek. final bölümünü 78. bölüm gibi yapsalardı daha iyiydi sanki.. * ha izlenmeyecek mi, her türlü gideri var.
güzeldir, hoştur ancak polislikle alakası yoktur.
"muhteşem ikili" barbaros ile muzaffer yine iş başında...hadi bakalım.
Bomba bölüm olacak gibi bu akşam.

Yalnız takıldığım nokta, eda'nin annesi evi nerden biliyor? O eve yeni tasinmadi mi bunlar?
Ayrıntılara dikkat edelim emrahciğim. Kontrol şunları arada bir.
--spoiler--
"hak arayanlar ne zamandan beri terörist oldu?"
--spoiler--

hislere tercüman olan dizi.
Dizide terör eylemine verilen örnekler "hes protestosu ve parasız eğitim"dir. Ülke bölmek değil, beyni bir bitin pipisinden küçük olan bazı canlı türleri boş yere heveslenip "behzat ç bize bohiyir" diye sevinmesinler.
muzaffer'in tam "sen beni eziyorsun" muhabbeti yapmasından az sonra kendisine ve akbaba'ya çay kapmasını söyleyen barabaros'a olan bakış anı bomba bir sahne olmuştur.
--spoiler--
barbaros : cinayetleri işleme mantığımız bu.
muzaffer : mantığını s*keyim.
barbaros : terbiyesizleşme!
--spoiler--
--spoiler--
muzaffer : abi biz mesaj mı bırakacaz? sen neyin peşindesin? biz amerigan katili miyiz yaa?
--spoiler--
ince ince değil, göstere göstere dokunduran dizidir, candır. ahmet kayanın beni vur parçasına selamın allahını çakmışlardır.

--spoiler--
beni onlara verme amirim
--spoiler--

bu alttaki cümleye spoiler yok;

"ne zamandan beri hak arayanlar terörist oluyo la? "
--spoiler--
dizinin sonunda bernayı aşağıya atan yeni olay yerci çıkacak
--spoiler--
muzo ile barbaros'un katil psikolojileri aşmış vaziyette.

allah sonlarını hayretsin.
bokunu çıkaran dizidir. komüniste-teröriste dizi yaptırırsan olacağı budur zaten! Birde kck lıları savunun tam olsun! ulan bu memleketin haksızı, katili, hırsızı, peşkeşçisi sizsiniz başkaları değil.
Haftaya cikacak olan bolum diziyi yere gomebilir bakalim gorcez.
--spoiler--
mesaj hastası doktor, 10 dakika bekle dediği ortağına, 10 dakika geriye alınmış bir saat hediye etti.
--spoiler--
bu filmdeki en uyuz karakter cevdet olabilir. gerçi eda'da en önde bayrağı kimseye vermeye niyeti yok gibi ama cevdet her daim zorluyor. ulan cevdet, çaycısın sen çaycı kal be... valla bak.
Değişik derin mevzuların tohumu atılmış bir bölümü yayınlanan dizi.

Badem biyikli müdürün odasındaki toplantı sonunda, eleman tahsin'e sert şekilde sen kal dedi. Daha sonra tahsin behzat'i arayıp konuşmak istedi. Bu iki görüşme de sanıyorum ilerleyen süreçte karşımıza çıkacak.

Grubun yeni üyesi berna ile kanka olmuş, diğerleri hakkında bilgi ediniyor. Bu bilgileri kendini ekibe adapte etmek için de kullanabilir, ya da dışardan güdümlü de olabilir.

Seri katil ikilisi yol ayrımına yaklasiyor gibi. ikisinin de takıntıları var. Bir nevi, hayatta ezilmisligin dışa vurumu. Aralarındaki diyaloglardan da belli ediyor kendini bu. adli tipci babası tarafından adam yerine konmamış, horlanmış, şefkat duygusundan yoksun büyümüş. Diğeri de toplum tarafından eziklendigini düşünüyor. Doktor oğluma sarilmadan uyuyamam olayının iki defa altını çizdi. Teslim olmak yerine ölümü secer bence. Diğer karakter her türlü sürprize açık.

Emrah serbes kck olayının isleyecegiz
dediginde, yapımcı karşı bir beyan yayınladı. Ama bu bölümde fikir gerçek oldu. Kck operasyonlarına karşı çıkanlar pkk sempatizanı falan değil, devlet istediğini bu yafta altında içeri alabiliyor derdinde bu insanlar. Bu bölümde de buna bir başkaldırış vardı zaten. Emrah istediğini yaptı sonuçta.
açığa çıkmayan konular birikmekte. Sezon finali anne ç. Ve ercü arasındaki savaşa dair olur.

Tehlikeli sularda yüzen güzel bir dizi.
begenmegenler gidip mesutun nizip yolu hikayelerini dinlesin.
dün akşamki bölümünde harunun edanın annesine uydurduğu yalan güldürmüştür.