bugün

entry'ler (277)

alevilerin hep mağduru oynaması

beceremiyorlar veya becermelerine müsaade edilmiyor, sonuçta bizim ülkemizde en çok mağdur edebiyatı yapan normal de iktidara geliyor (bkz: uzun adam)

üniversiteye yeni başlayacaklara tavsiyeler

Ne kadar mal ortam varsa girin çıkın. Yoksa mal gibi kalırsınız girin bi arkadaş grubuna salakda dolu olsa, gruba gözünüze kestirdiğiniz biri olursa alın çıkın gruptan yoksa potansiyeli olan kafa olan kızlar bile o grupda belli bir süre kalınca mallasıyo ve grup içi dönüşüm başlıyo. Dersler hallolur bi şekilde kendini geliştir çok oku.

sakal uzatmak

Memurluktan nefret etme sebebim.

sözlük yazarlarının doğduğu hastaneler

Zeynep kamil üsküdar.

en iyi diziler

(bkz: ekmek teknesi)

çocukların okuması gereken kitaplar

(bkz: Gülten dayığolu)

(bkz: dört kardeştiler)
(bkz: suna nın serçeleri)
(bkz: akıllı pireler)
(bkz: ışın çağı çocukları)
(bkz: fadiş)
(bkz: dünya çocukların olsa) içlerinde en çok beğendiğim buydu ama hepsi çocuklara okumayı sevdirebilecek kitaplar.

organize işler

Bu film fizyona girmişti hatırlayan var mı bilmiyorum ama zamanın başbakanı günümüzün cumhurbaşkanı bu filme gitmişti hatta galamıydı ne tam hatırlmaıyorum.

film sonu işte efendim nasıl buldunuz filmi diye soruyo muhabir arkadaşlar, rte nin cevabı daha organize olabilirdi diyerekden bi cevap vermişti.

aklıma bu saatte bu nerden geldi uyucağım sıra bilemedim ama adam daha organizesini çevirmiş ya la.

elif sultan kalsen

Devlet yine bizi madur etti, bizi hedef gösterdi diye yarın bir gün kendini patlatır zaten ama bari başka birisine bişey olmasa.

Gerçi yaşamıyodur zaten,insan haklarının yılmaz savunucuları ayrık otları evrensel insan haklarının temel maddesi olan yaşam hakkını hiçe sayarlar örgüt içi de hesaplaşırlar, infaz da ederler.

Bügün zaTen selo başgan paris deki terör saldırısını kınadı ya bunlardan iyisi yok şu an teeey. Ulan terör örgütü mensuplarını bi terör örgütü kuklası siyasi oluşum kınıyo aq. Neyse sizde yarın bi yerde bi kaç masum insan öldürürsünüz hatta pazarda eşinin yanında arkadan vurursunuz bizde ulan adamlar nasıl demokratik deriz,bunlar ne kadar sevgi dolu insan deriz.

yozgat havaalanı

Yapılması planlanan projeymiş .
(bkz: http://www.59haber.com/ha...valimanimujdesi-5363.html)

Ulan ben yozgatta belediye başkanı adayı olsam böyle bı vaatte bulunsam ki bulunmam da hadi bulundum diyelim hadi lan ordan yarram ne boka yarıyacak diye tepki alırım. Hatta biraz direnirsem (bkz: nuh demircan) dan dayak yerim, saat kulesinin oralarda.

Atıl duracak bi proje yaparlar talep olmaz öle mal gibi çürür artık.

Sen önce kırıkkaleyi geçince bozuk olan yolu bi becer. lan ben üniversiteyi kazandım 5 senelik üniversiteyi bitirdim memur oldum aq. daha geçen bi işim düştü gittik memlekete yerköye yaklaşınca bozuk, yozgat tan sorguna geçiyoz orada bozuk.

Tamam güzel yollar yapıp yiyonuz ama bizim yozgat tarafında yapan göt veren sadece yiyo bi boku beceremiyo ankaradan melih gökçeğe söleseniz gel sen yap diye belki gelir yapar, tamam pek paraya ihtiyacı yokdur şu durumda ama zaten ankara nın yarısı yozgat li,bi nebze ankaraya yatırım yapmış gibi olur.

irem derici vs aslı güngör

(bkz: irem yağcı) aklıma düşüverdi ikisini karşılaştırınca. Bizim zamanımızda liseliler bunu dinliyordu.

kilo vermek

Almak daha zor kim ne derse desin.

fenerbahçeli olup ahlaktan bahseden insan

Ya neyin tartışması bu yıllardır anlamadım aq her takım da aynı boku yiyen futbolcu olmuştur, oluyor ve olacaktır. Şu takım daha ahlaklı diyen herkes taraftar duyusu ile fanatikçe konuşmadan başka bişey değildir.

Hepsi aynı bokun laciverti( yimpaş yozgat hariç).Beşiktaş da bu genellemeye dahil boşa millete sallamayın.

beyzbol

Küçükken mahallede oynadığımızı söylediğim zaman kimse inanmıyo aq. Hemde anadoluda küçük bi ilçede baya baya kendimize göre kurallarını esneterek oynuyoduk saatlerce futbolun bi alternatifi gibi bişeydi bizim için. Ama tek sorun her zaman vuran takım oyunu bırakırdı diğer tarafta itiraz eder ya oyun bitecek yada bizde vuracaz diye. Ardından her maç kavga ile biter evimize giderdik, ertesi gün tekrar aynısı olurdu.

Sokakda top oynamanın yanın da birçok oyun oynayarak, b
mutluluğun gittikçe zorlaştığı(çocuklar içinde zor artık) dünyada çocukluğumuz mutlu geçti bunlar sayesinde.

islamcı geçinenlerin pkk karşındaki ikiyüzlülüğü

işid biyerlerde göt kesiyo hemde kürt götü.

eşek siken yozgatlı

Dikkat et seni de sikmesin.

hayırlı cumalar

Şüphesiz Allah iyiliği, adaleti emreder. Fenalığı, çirkinliği yasaklar, o düşünüp tutasınız diye size öğüt verir.
Hayırlı cumalar.

takım tutmanın salakça olması

Tutma neyki la adamlar birbirini öldürüyo tuttuğu takım için, ona ne deniyo o zman?

tayyip erdoğan ın ben kemalistim demesi

Yıllardır ülkenin anasını siken sözde kemalist hırsızların 40 yıllık zırhıydı lan bu laf. Az duymadık yolsuzluk sonrası bu lafları.

13 5 bin tl istenen yakışıklı insan maskesi

2 sene önce de bi eleman 30 bin gibi bi maliyete ricy martin gibi bişey olmusdu aq o günden beri para biriktiriyorum bende, bu biraz daha uygun ama pek bi boka benzemiyo.
18 bin veripde bedlli bile yapmıyorum, askerlik yapılırda böyle yaşanmaz.

diriliş ertuğrul

Yurt diye gösterilen yerde toprağı koklayıp öpmeleri gerçekten olmuş kim ne derse desin bazı vatansız pezevenklere rahatlıkla ders olabilir aslında. Toprağın kutsallığı ve değerini tarih boyunca bilemeyen vatan hainleri anlayamıyacağı durum. Devlet kurmanın toprak sahibi olupda yurt kurmanın değerini anca böyle bi millet bilir.

Öyle bilmem kaç yüz yıl tarihmiz var, şöyle milletiz demekle olmuyo. 1500yıldan fazla var olupda tarihi boyunca devlet kuramayan ayrık otları anlayamaz. Ne oldu iç savaş çıkan ülkede biz devlet kurduk demekle olmuyo bu işler.