bugün

Askerliğimi yapacağım bir askerlik türüdür.

Vatan millet Sakarya goy goylarına inananlar cephe orada.
yıl olmuş 2016 hala din,millet,vatan için ölenler mi var artık sınırlar kalktı ülke işgal edilse kaç yazar aha bulgaristan yunanistan 2 adım uzağım da vatantaşlığı da var ne olsun.
şeref namus yoksunu vatan hainlerinin yolu. bilhassa zengin piçlerinin .

gariban gidecek zengin yırtacak.
hasretle beklenen. eşşek yüküyle vergi verip hiçbir hizmet almayarak vatani görevimi(!) yerine getirdiğimi düşünüyorum. profesyonel yeteneklerimle hiç alakası olmayan patates soymak, bahçe temizlemek gibi askeri işler yerine tasarım, analiz gibi daha iyi bildiğim şeyleri yapsam ülkeye daha faydalı olacağımı düşünüyorum. ayrıca faydalı olmasam ne olacak? kafam girsin ülkeye.
arkadaşlar konuyu saptırmayalım. vatan, millet, kültür mücadelesi olsa hepimiz şerefimizle ölelim. sorun şu ki böyle bir şey yok. akepe ve pekakanın çıkarları için ölmek anlamsızdır. suriye örneği gözünüzün önünde hala işgal olsa bile bana ne demek üstün bir uğraş sonucu oluşmuş zihin körlüğüdür. suriyeliler türkiye gibi bir ülke buldu, kepaze oldular ama gene durumları iyi size ne olur bilemem.
Adil olsun diyenlerin olduğu olay. Dünyada ne adil bu adil olacak? Paranın olduğu yerde adalet adillik eşitlik zor. Evet.
Çıkmasını beklediğim askerlik.vatan millet Sakarya diyenlerin çoğu boş beleş gezen Aylak insanlar,ben zaten ülkeme hizmet veriyorum,bu işler sadece askerlikten ibaret değil,savaş çıksa ülke guvenligimiz olmasa her türlü ölürüm öldürürum ama siyasi çıkarlar için bir barış süreci yapalım bir terörle savaşalim diyenler için ölmem ki askere gidenlerin de çoğu aylarca izmarit çöp toplayıp patates soyup geliyor.
4 yılda 1 çıkması gereken askerlik.

askerden dönüp de askerliği öven 1 kişi görmedim, duymadım. 1 kişi görmedim ki bana "bedelli yap" demesin.

eşitsizliği kaldırmak için bedelliden aldıkları paralar, erlere dağıtılabilir.
Para için kırk takla atan hükümet için bulunmaz nimettir bedelli askerlik.
göt korkusu tavan yapmış sözde erkek ılıkların yaptığı askerliktir. bunlar bir de gelip sözlükte ve facebook'ta vatan kurtarır delikanlılık yaparlar. oysa kanlı olan delikleridir.

(bkz: deliğikanlı)
en son çıkanından gidip eline verdiğim askerlik türü. kimse burda milliyetçilik mavalları okumasın. o dönemler geçeli çok oldu. erkeklik mevzuna gelirsek eğer, şüphe eden olursa anasını bacısını göndersin bi test edelim erkek miyim değil mi?

saygılar.
Herseyin bedeli varr..
Biliyodummmm..
Neyse bu askerlik anıları kaça satılıyor alak Bi kaç tane torunlara yediririz..
Piyasayı bilen var mı ?
Bi pkk li öldürdüm 1000 tl ,
2 pkk li öldürdüm bide foto montaj foto 4000 tl ymis
yapan bacılarımızın gelip burada "göğüslerini gere gere" anlattıkları askerlik çeşididir.

yahu arkadaş yüzleri olsa utanırlar diyeceğim ama o da yok ki...

bakanların, milletvekillerinin oğlu askere gitmese "doğuda askerlik yapanların ne suçu var" diyen adam,

sıra kendine gelince "ne gideceğim abi, basar parayı yaparım, fakirler gitsin askere" diyor utanmadan.

eee, bakanın oğlu mevkisini kullandı gitmedi, sen paranı kullandın gitmedin,

ne farkın kaldı onlardan?

neyse dediğim gibi bu ülkenin annesinin eteğine saklanıp bekleyecek "bacılarımıza" da ihtiyacı var sonuçta.
şu bedelliyi bacı edebiyatına çeviren arkadaşlara soruyorum:

vatan hizmetinin neden sadece gidip orada milletin egolarını tatmin etmek olduğunu söylemiyorsunuz?
ne vatan hizmeti yapıyorsun? kantinde çay satarak, mıntıka temizliği yaparak mı?
doğuda sırf çıkar uğruna binlerce şehit veren bir millet olarak, birilerinin cepleri dolsun diye ben neden öleyim?

kaldı ki para vermek bu kadar sorun ise;
bir uzman çavuş, bir astsubay ve ya bir albay maaş ile vatan hizmeti yapıyor değil mi?
aldıkları maaş hiç de fena değil ayrıca.

edit: bir de bakanın oğlu askerliğini yapmadığı zaman yada bedelli yaptığı için eleştiriyorsunuz ama kendinize gelince öyle olmuyor diyen çelişkili nicklere sahip arkadaşlar var.

bak dostum dur şu oğlanı amerikaya yollayayım bir çürük raporu alsın, yok benim oğlan 25 yaşına geldi bilmem ne bakanının da oğlu 26 olmuş çıkaralım bir bedelli kurtaralım çocukları bu beladan mantığını eleştiriyorum.
koy bedelliyi her dönem giden çocuklara maaş bağla gitmeyenlerden al parasını.

not: 349 kdy
Ya şu devlet memurlarının fakir edebiyatı da bitmiyor.

18 bin nedir ya. Ayda 500taksitle bankalar kredi verdi.

Hala fakir zengin mukayesesi. Pardon ama ayda asgari ücret bile kazanma vasfı olmayan adam da gitsin ne diyelim şimdi her şeyi de devletten beklemeyin diyeceğim ama dayamış devlete sırtını entiri Kasıyor mesai saatinde devletin imkanlarıyla hala çok gelmiş.

Pardon ama 80 kişi aynı koğuşta ayak kokusu çekmeye kutsal vatan borcu diyenin aklına şaşarım.

Tamam yine gidelim, biz de gidelim bir kaç ay silah kullanma koordinat harita biröşeyler öğrenelim ama insanların hayatından bu kadar zaman çalmanız saçmalık ve buna kutsal demeniz rezillik. Hele meslek erbabı. işi başında asker sayılsın işte. Neden yerinden yurdundan, ailesinden sevdiğinden ediyorsunuz ki insanları.

Ve lütfen askerlik profesyonel meslek olsun. Gerisi tasfiye edilsin. Gerekirse iki katı maaş verilsin.

Analarının kuzusu daha geçen ayın acemi askerini çatışmaya götüren zihniyetinize sçim.
askerliği benim gibi bedelli yapanlara bacım edebiyatı yapanların oğulları da bedelli askerlikten yararlanabilir konumda olurlarsa bu edebiyatçı ağabeylerimizin de oğullarına yararlandıracakları askerlik türü.

kimse cebinde parası varsa ya da o parayı bulma imkanı varsa oğlunu tutup da aylarca o asker ocağına yollamayacaktır. boş yere anam bacım muhabbetini bırakın artık, komik oluyorsunuz.
Yapacağım askerlik türüdür.

Keşke vicdani red olsa da red edebilsek.
en mantıklı askerlik türüdür.
ama nedense bedelli yapanların büyük çoğunluğu yıllarca hayatta yapmam diyip askere gitmeleri yaklaştıkça bedelli çıkacakmış haberlerini dile getirip, sonrasında da farklı farklı bahanelerle banka sırasında nöbet tutup vatani görevlerini tamamlayarak eve dönerler.
devlet tarafından belirlenmiş bir ücret karşılığı askerlik vazifesini yapmış sayılan askerlik türü.
6 ay boyunca yerleri paspaslayip patates soyup gecenin köründe nöbet tuttamadigi için abisinden vazgecenleri görmemi sağlayan baslik.
Bi kerede askere giden birinden, gidin kardeşim çok güzel lafını duymadım. Hep imkanınız varsa gitmeyin, askere giden de beyin yoktur gibisinden şeyler söylüyorlar.
basmacı hareketin askerlik yapma türü.

yine vızırdıyorlar. yahu şubede size birer top sümerbank işi pazen basma verdiler ödül olarak. bu sefer ne istiyorsunuz ? etamin mi istiyorsunuz ?
türkiye nato'nun ikinci en büyük ordusuna sahip ülke. bunun en önemli nedeni nüfusumuz. peki gerçekten nato'nun ikinci en büyük ordusuna sahipmişiz gibi duruyor mu? hayır. her gün bombalar patlıyor isteyen istediğini yapıyor. adamlar sınırdan roket atıyor ama karşılık veremiyoruz. neden? çünkü ruslardan korkuyoruz. böyle bi noktada "askeri personel sayısı" ne kadar önemli? bi noktaya kadar önemli. şu zamanda asıl önemli olan teknolojidir. askeri teknoloji. bu nasıl olur? arge ile. arge için de para gerekir. ben veya sen askere gidince ne değişiyor? hiçbir şey. gidip orada komutanın egosunu çekiyorsun tuvalet temizliyorsun sonra gelip sana kahramanmışsın gibi davranıyorlar. asıl ben bedelli askerlik yapıp para versem ordumuza, aselsan'a destek olsam onlar daha iyi şeyler yapsalar daha güzel olmaz mı? olur. aselsan halihazırda gayet iyi durumda. akp ile alakası da yok, yani elbette var ama aselsan 1980'den beri var. böyle mantıklı şeyler yapmak varken gidip saçma sapan şekilde ölüp "şehit" oluyorsun 20 yaşında. tabi ak parti şu aralar milliyetçi kesime oynadığından bedelli biraz zor çıkar. önceki bedelli sırasında pkk ile durumlar iyiydi ak parti bi şey demiyordu rahat çıkardılar. şu an çok zor. 92 doğumlu biri olarak diyorum, zor.
yaklaşık 700 bin bakaya kalan varmış.tecil ettirenlerle birlikte bu rakam 1 milyona yaklaşır.ciddi bir sayı,eğer doğu'da ki süreç sakinlesirse,2016 yılının sonuna doğru tekrar gündeme gelmesi yüksek ihtimal.
bedelli askerliğe karşıyım. zorunlu askerlik komple kalkmalı. içkiye harcayabileceğim parayı askerlik için heba etmek istemiyorum.

he eder miyim, ederim.
Gündemdeki Haberler
güncel Önemli Başlıklar