yaş 25 bedel 15 olsun bizim olsun.
daha okulun bitmesine bi yıl var ve ben 92'liyim. bi sene daha bekleyelim seneye 92'lilere çıkaralım hocam.

edit: askere gidip komutana çay getirenler, tuvalet temizleyenler mutsuz. biliyorum siz de bizim gibi orada sürünmemizi istiyorsunuz ama yapmayacağız. tuvalet temizleyip vatan kurtarmış canım benim.
Pussy cat'lari miyavlatmaya başlamış hede.

Babet çorabını çıkarmak zor tabii

Edit : kediciklerin zoruna gidiyor
ne zaman çok konuşulsa çıkar.
vatan borcu sonuç da öder gitmeyiz.
çıkması gerekendir, ilkel ve ilkelliğin doğası gereği fakir olanlar gitsin..
ayrıca bedeli de şirkette gider olarak gösterilebilsin..
88,89,90,91 doğumluları kapsayacak şekilde, bir sene içinde tekrar çıkacağını düşündüğüm askerlik türü. bunda darbe girişiminin çok büyük etkisi var zira bu hareket profesyonel orduya geçişi hızlandırmıştır. eylül-ekim gibi yüksek askeri şuranın toplanacağını belirti başbakan,kasım 2016'da bedelli çıkarsa sürpriz olmaz. fakat bir sene içinde,banko askerinin yapısı değişecek,askerliğin süresi düşecek, asker sayısı azalacak.çok büyük ihtimalle bedelli de çıkacak.
Adamın güzel bir işi ve guzel bir maaşı var raylari yerine oturtmus araya askerlik giriyor napsin bu adam her şeyi unutup askeremi gitsin askerden geldikten sonra o berbat iş arama dönemine girsin hiç gerek yok böyle atraksiyonlara o askerlik ortamındaki devrecilik taslayan ilkokul terk kekolar en düzgün adamın kimyasini bozar.
Askerlik şereftir serefin bedeli olmaz.
bu saatten sonra çıkmasın. çünkü ben askerliğe başvurdum, kasımda askerim.

ben çekeceksem herkes çeksin.

eğer çıkarsa ve sen de faydalanabilirsin derlerse o zaman çıksın. 15 binden fazla da para vermem orda bi anlaşalım.
Yaşım dolunca yapacağım askerlik türü.

Gönlüm razı olmuyor sicilde çürük yazmasına.
Şuan ülkemizde bir çok gençin çıkması için beklediği umuttur.
çıkacak olsa bile bu aralar kesinlikle çıkmaz. hadi hayırlısı
savasin ortasindayiz, 2020 ye kadar cikmaz diye tahmin ediyorum.
Eskiden karşı olduğum şimdilerde ise mantıklı bulduğum askerlikten muafiyet türü.
Piyasada kumaş pantolon giyen kadının kalçasından tahrik olan, basit bi siyasi zıtlığı kavgaya çeviren, düğünlerde sırf kız tavlamak için mal mal oynayan o kadar çok insan varki. Onlarla aynı ülkede yaşamayı istemezken; aynı odada yatmayı düşünemiyorum bile.
Yukarıda kimileri savaş ortamındayız yazmış. Anlaşılan bazıları savaşlar hala Çanakkaledeki gibi kazanılıyor sanıyor. artık o devir geçti. Savaşlar teknoloji kullanılarak kazanılıyor. insansız hava aracı kullanacaksın, tankın topunu tam isabet ettireceksin. Binlerce kişinin cepheye koşmasıyla savaş kazanılmaz. Hatta savaş ortamındaysak bedelli askerlik faydalı olur. Çünkü ekonomisi güçsüzleşen bir ülkenin kasasına milyonlarca tl girmiş olur.
Kimileri eşitliğe aykırı olduğu için karşı (bende bu yüzden karşıydım). Peki birşey soracam. anadolunun dört bir yanında hem koyun güden hem de ygs-lys ye giren binlerce çocuk vardı. Ve biz bunlarla aynı sınavlardan sorumlu tutulup %90ını geçtik. Eğitimde fırsat eşitliği yok diye bu sınavlara girmese miydik?
Bunu savunan, bekleyen ve isteyenlerin yazdıklarına, yazma şekillerindeki saldırganlığa, isteme sebep ve bahanelerine bakıyorum da siz askere gitseniz de gitmeseniz de bi bok olamazsınız lan.

Ben yaptım herkes yapacak lan kafasında değilim. Bana sorsan kaldıralım askerliği nedir yani derim.

Özellikle diğer sözlüklerde yazılanları bi okuyun. Bu kadar hırçınlaşan, saldırganlaşan, mallaşan tipleri bir arada görmeniz imkansız.

Edit: al işte sığ beyinli olduk. Anlatmak istediğim tam da bu model işte. Bunlar askere gitse, şirketleri fire faturası keser.
Bunu savunmak yerine profesyonel askerlik savunulmalıdır.
çıkması gerekendir, ilkel ve ilkelliğin doğası gereği fakir olanlar gitsin..
ayrıca bedeli de şirkette gider olarak gösterilebilsin..

not:bu bir tekrardır ve konunun bu kadar sığ beyinlerin hükmü altında olduğu görüldüğünden mütevellit bu not haricinde aynen enterlanmıştır..
tarihsel süreç içerisinde asker- millet olarak anılan türk budununun günümüzde töresini kaybetmeye başladığının en önemli göstergesidir.
ülkede fakirin çocuğu gebersin, zenginin çocuğu yaşasın yasası.

bu arada akp döneminde çıkmıştır.
Torunlarıma aktaracağım o kadar çok şey var ki,askerliğe ihtiyacım yok bence..ayrıca savaş çıktı diyelim,subay çocuğu olarak 20 yılım askeriyede geçti,o mermiyi Oraya gözüm kapalı sokarım rahat o delikanlı,derdin bu olsun..

Andaval,psikolojik olarak rahatsız bi komutana aylarca sakso çekmekten hoşnut olabilirsiniz gençler,size birşey diyen yok..ama siz saksocusunuz diye bizde saksocu olmak zorunda değiliz beyler bayanlar,biz size bişey diyoz mu,bırakın da biz düşünelim değil mi? Counter oynamak falan sanıyosunuz herhalde askerliği..
yine haber sitelerine konu olmuş askerlik türü. ve yapılan açıklama aynı "gündemimizde yok"

şu süreçte çıkması zor evet, fakat ben, 2017'nin ortalarına doğru çıkacağını düşünüyorum. sınır ötesi operasyon biter, ortalık sakinleşirse yüksek ihtimalle çıkar.
(bkz: ay hadi inşallah)
Olsada gitsek.
2021 e kadar tecilli olan benim beklediğim olaydır. 12 ay üzerinden düşünürsek askerliği o 12 ay sürecinde lisansını yaptığım bölüm üzerine bir işe girip hem bedelli parasını çıkarmak hemde bir seneyi kariyer adına daha verimli kullanmak daha mantıklıdır.