bugün

entry'ler (445)

en sevdiğiniz atatürk sözleri

Din, bir vicdan konusudur.Herkes vicdanını buyruğuna uymakta serbesttir.biz, dine saygı gösteririz.düşünüşe ve düşünceye karşı değiliz.biz sadece din işlerini, ulus ve devlet işleriyle karıştırmamaya çalışıyoruz.
-1925

kitap alıntıları

Ben üzgündüm.Ama onlara yorgunum dedim.
Küçük prens

cansız mankene aşık olmak

Canlısına çocukken ciddi anlamda aşık olmuşluğum vardır.resimlerine bakıp duygusala bağlıyordum.bi ara rüyamda bile gördüm nasıl bir aşksa artık.
(bkz: adriana lima)

türkan saylan

Kendisini Doğum gününde saygı, sevgi ve minnetle anıyorum.bütün hayatını kız çocuklarının eğitimine harcamış bir insandır kendisi ama maalesef kızlara taciz, tecavüz edilsin sonra bu kızlar tecavüzcüleriyle evlendirilsin demediği için, ömrünün son zamanlarında bile birçok haksız suçlamaya, karalamaya ve Türk kökenli olmadığı için aşağılanmaya maruz kalmıştır.idealleri ve doğruları uğruna her yolda yürümeyi göze almış sayılı insanlardandır kendisi.idealist, mücadeleci ve haksızlığın yanında olan güzel insan, güzel kadın, güzel doktor Türkan Saylan allah sana gani gani rahmetler eylesin.ama biliyorum mezarında rahat değilsin Türkan abla çünkü, kimse çocuklarına sahip çıkmıyor senin.onlara tecavüz ediyorlar sonra evlenmeye zorluyorlar, diri diri yurtlarda yanmalarına göz yumuyorlar Türkan abla.ışıklar içinde uyu güzel insan...

içki içen müslüman

(bkz: ben)

insanları mutlu etmenin çok zor olması

Kesinlikle doğru olan tespittir.çünkü insanların kendilerine göre beklentileri vardır ve mutlu olma seviyelerini o beklentilerin karşılanmasına göre kafalarında planlarlar.bu tarz konuların çözümü: herşeyi konuşup paylaşmak ve beklentileri düşük tutmaktan geçer.eğer bir insan bunu uygulayamazsa karşısındaki insanı değil, o insanın ona verdiği şeyleri sever.bu beklentilerden kurtulmak ise zaman ve olgunluk gerektirir.eğer insan ne zaman karşısındaki kişiye insan olduğu için,onu sevdiği için ya da ona kendi olabilme şansını kendi tanıdığı için sevmeyi denerse bu problem ortadan kalkar.

evlenmeyi asla düşünmeyen insan

(bkz: beni tanıdılar siz kaçın)

burçlara inanan insan

Burcumun özelliklerini tamamen taşımamdan ötürü inanıyorum ama her insanda aynısı oluyor mu? bilemeyeceğim.

şehitlik mertebesi

Son yıllarda çok yaygınlaşan mertebedir.ölen asker olsun, polis olsun, madenci olsun, sivil halk olsun farketmeksizin ölenlerin arkasından şehit oldu denilerek ölümün değersizleştirilmesi ve vicdan azabından kurtulmanın +9 itemlerinden biri olmuştur.

10 aralık 2016 beşiktaş patlamasının sorumlusu

Hepimiz...

oleeeeyy patlama oldu hükumete devrim yapicez

Şunlara cevap vermeyin beyler.birine cevap verince sonra millet cesaret alıyor ve troller giderek çoğalıyor.

ülkemizde ki beşiktaş düşmanlığı

Gün geçtikçe artan düşmanlıktır.Artık diğer takım taraftarlarını çekemediği yetmezmiş gibi, medya tarafından da alenen yapılan düşmanlıktır.Dönüp baktığın zaman zannedersin ki diğer büyüklerin hepsi para içinde, galibiyet içinde yüzüyor ama neymiş efendim Beşiktaş stad ismini kiralamış, Beşiktaş Kiev'den 6 gol yemiş.bırakın bu işleri beyler sene sonu yine Beşiktaş şampiyon olunca göreceğiz sizi hadi bakalım.

Edit: başlığı açarken heyecandan ki ekini yanlış kullanmışım düzeltmeyeceğim uyaran arkadaşlara teşekkürler.

bursaspor taraftarı

Yemyeşil Bursa'nın, bembeyaz oğlanları.

defne samyeli

(bkz: Recep Tayyip Erdoğan)

mutsuz evliliklerin temel sebebi

Öyle veya böyle birçok sebebi olsa da, en önemli sebebi kesinlikle maddi sıkıntılardır.

her sigarada gelen

Sigarayı bırakma isteği...

spor yaptığını belli eden tip

Yine koca götlü, göbekli rambolara dert olmuş tiptir.

ahmet kaya şarkılarında geçen en acımasız sözler

Şu kahpe dünya seni bana düşman eder mi? Dostluklar birden biter mi?

uzak mesafe ilişkisi

Yürümüyor arkadaşlar yada yürütemedik tam emin değilim ama cidden zor.10 aylık bir ilişki yaşadık kız arkadaşım ile Bursa'da üniversite okurken tanıştım.oradayken, beraberken herşey güzeldi ama ben onu uyardım ben istanbul'a döndüğüm zaman çeşitli sorunlar yaşayacağız diye velakin öyle de oldu.ben istanbul'a döndükten sonra sürekli ilgi problemi yaşadık ve bu problemlerde o genellikle sorunun ciddiyetini bana yansıtmak yerine kendi içine attığı için kendi kendini çok üzmüş.salak ben ise herşey yolunda gidiyor zannediyordum gel zaman git zaman bundan 1 ay önce falan artık iyice tartışmaya başladık ve bana ara vermek istediğini söyledi, ben de tabiri caizse direk siktirgit dedim sonra işi birAz düzelmeye çalıştığım zaman başka birisiyle sevgili olduğunu öğrendim vay amk dedim allah bilir ne zamandan beri konuşuyorlar diye kafamdan geçirdim.arkadaşlar bir insana güveniyorsunuz ve sonuç olarak böyle şeylerle karşılaşabilirsiniz iyi seçmek lazım hayat arkadaşlarını.bu olay bana çok güzel bir sözü hatırlattı.
insanların gerçek yüzlerini, ayrılırken görürsünüz.aynen de öyle oldu. Buda böyle bir anımdır beyler siz siz olun uzak mesafe ilişkisinden uzak durun çünkü kadın denilen yaratık cidden çok duygusal sevgiyi yanında hissedemeyince hemen başka limanlara kayıyor.siz de sikilmiş güveninizle ortada kalırsınız aman dikkat.

deniz gezmiş

Sonuç olarak idealleri uğruna ölümü bile göze almış insandır.Siz köpekler ise hiçbir sike yaramayan insanlarsınız daha bi okul okuyup kendi hayatınızı bile kurtarmaya ne cesaretiniz var ne inancınız.benim nazarım da vatanı uğruna canını vermiş sayısız devrim şehidinden biridir.
Vatan onu parsel parsel satanların değil, uğruna canını feda edenlerin vatanıdır.