1000 EURODUR.
1000 euro olan dövizle askerliktir, farklı birşeydir, yurtdışında 3 yıl boyunca ikamet etme ve bu ikamet süresince o ülkede sigortalı çalışma şartı vardır.

Zamanında Isparta'da 21 gün askerlik yapardı bu dövizle askerlik yapanlar, ayrıca 5200 euro öderlerdi.

Önce 10000 euro yapmışlardı galiba, 21 gün askerlik olayını kaldırıp, sonra baktılar millet vatandaşlıktan çıkıyor o kadar para vereceğine (nasıl olsa yurtdışında bu dövizle askerlikten yararlananlar), 6000 euroya düşürdüler. Ama bir kere vatandaşlıktan çıkmanın tadına varan gurbetçiler bu indirimi sallamadı, akabinde 1000 euroya kadar çektiler.

Başlı başına bir basiretsizlik örneğidir dövizle askerlik.
lisans sonrası 2 yıllık tecil hakkım 26 haziran'da bitmekte. ve ben süreç hakkında bir şey bilmiyorum. askerlik şubesine gidip sorayım dedim ama ismimi başa yazar 27 haziran'da askere gönderirler nemelazım diyerekten buraya yazayım dedim.

öncelikle, yüksek lisans için öneri almak istiyorum. böyle kolay girelebilme ihtimali olan bir okul. veya pahalı olmayan garanti özel okullar var mı? ikamet istanbul.

diyelim ki uygun yüksek lisans programı çıktı. en iyi ihtimalle eylül'de olacak kayıtlar. o vakte kadar askere alınma ihtimali var mı?

bedelli askerlik çıkmasa bile en azında 2-3 yıl daha ertelemek adına, tecrübesi olan abi ve kardeşlerimden önerilerini beklerim.
Bu kadar basit mi ya parası olan kurtulur ölmekten. Ülkeyi bu hale getirmekte emeği olan herkesin ...
meydanlarda teröre karşı "evlatlarımızı feda etmeye hazırız" nutukları atan erdoğan, davutoğlu gibi tiplerin oğullarının, damatlarının yaptığı askerliktir.
bakmayın klavye başında vatan millet sakarya nutukları atanlara, ellerinde imkan olsa ilk onların yapacağı askerlik türüdür.
asker kaçaklarının 18 bin lira ödeyerek yapabileceği askerlik türüdür. Ayriyeten askerlik yapmak istemeyenler için de bir kaçış yoludur.
Türkiyenin sistem yoksunu olduğunun göstergelerinden biridir. Kafaya göre çıkarılır ballı olanlar faydalanır diğerleri enayi yerine konur. Aynı zihniyet bomba patladıktan sonra bikaç ay güvenlik önlemlerini artırır sonra salar yine.
en bi güzel uygulamadır..
keşke hep çıksa hatta parası olanlar ödesin parası olmayanlar gidip ölsün..
böyle böyle inşaaallhhh...
Lütfen ellerinizdeki örgüyü yavaşça yerine bırakın.
Zira erkek işi değildir bedelli yapmak.
Askerde 12 ay kral tv izleyip patates soyan adamlar bedelli askerliğe bok atıyor ya kicimla gülüyorum paran varsa sende yap koçum.
görsel
Yaptım zamanında.
Gene olsam gene yaparım.
bunu çıkarmayan devletin gelmişini geçmişini sikeyim. aklima gelmişken söveyim dedim.
(bkz: profesyonel ordu)
Uzunca bir sure beklemeyin. En az 2 senesi var.
30.000 lira olarak açıklandığı dönemde ekonomik olarak müsait olmama rağmen tercih etmediğim askerlik. kısa dönem er olarak gittim, çevremde babam hariç herkes, "salak mısın oğlum" dedi.

hiç pişman olmadım. kahramanlık hikayelerim yok, basit bir askerlik yapıp geldim.

ama soranlara "yaptım" diyorum. salaklık olarak algılayabilirsiniz ama, askerliği yapmanın değeri 30.000 liradan daha fazla.
bir tane daha gelecek bence.
Herkesin ödeyebileceği bir meblağ olmalıdır.
Hem kim ne kadar asıp kestiği kadar vatan için ölür belli olur işte mis gibi samimiyet testi.
http://www.sozcu.com.tr/2...ndemde-degil-ama-1349685/
Ordudaki yeni duzenlemelerle birlikte onumuzdeki yaza kadar çıkmasına kesin gözüyle bakılan uygulama.
türkiye yeni zelanda degil, askerlik sarttir. bizim sinirlarimizda ve ülke dahilinde her dönem savas ve catisma vardir. bu ülkede 600.000 asker olmasa simdiye kadar coktan türkiye paramparca olmus ve dagilmisti. bu ordunun caydiriciligi cok önemlidir ve bence türkiye cumhuriyetinin her vatandasi askeri disiplini hayatinin bir döneminde almasi sarttir. askerligi sadece patates sogan kafasiyla bakanlar isin disipline kismini görmekten kaciniyorlar. askeriye mantik yoktur, beynini kislanin önüne koyup gidersin. en önemli sey dahi komutanlar yetistirmektir ne yazik ki son 30 yilda anti-emperyalist komutanlar ordudan tasfiye edilmis ve siyasal islamci hukumetlerin komutanlari butun komuta kademelerini ele gecirmislerdir. türkiyeyi yöneten siyasal zümre ne yazik ki cocuklarini askere göndermemek icin kirk takla atarken fakirin köylünün cocugu askerde sehit olmaktadir. bunu gören akli basinda adam da askere gitmek istemez, buna hak veriyorum. topluma örnek olacak insanlar cocugunu askere göndermezse aksekili mehmet marangoz neden cocugunu askere göndermek istesin? bu anlayistan sosyal devlet ilkesini tam manasiyla uygulayarak kurtulmamiz lazim. tekrar ediyorum bu ordunun caydirici gucu olmasa anadoludaki bir avuc turk ulusu 90 yil boyunca hayatta kalma imkani yoktu. bedelli askerlige karsiyim. tasak kanseri tanisiyla askere gitmeyip cocuk yapan adamlar da askere giderse kimse bu ülkede bedelliye sicak bakmaz rahat olun.
bu aralar sıklıkla dile getirilen, göt korkusu yaşayan gençlerin bir an önce çıkmasını bekledikleri uygulama, ekşide de sayfalarca yorum var ama ortada bi bok yok, boğazıma kadar borca batmisim kredi kim verecekki ben bedelli yapacagim, aman derdinizi sikiyim.
Oturma veya çalışma iznine sahip olarak; işçi, işveren sıfatıyla veya bir meslek ya da sanatı icra ederek, Türkiye'de geçirdikleri günler hariç en az üç yıl (365*3=1095 gün) yabancı ülkelerde (veya yabancı gemilerde) bulunan TC vatandaşları, askerlik bedelini (38 yaş ve altı 6.000 € en fazla dört taksit; 39 yaş üzeri 6.000 € peşin) dövizle öder ve askerlik eğitimi görmeden terhis olur.
ancak ve ancak çomarların karşı çıktığı askerlik yapmama durumu.

ya bedelli askerlik çıkmayacak ve herkes sike sike yapacak.

ya da devlet böyle belirli aralıklarla bedelli askerlik çıkaracak isteyen parasını verecek yapmayacak isteyen parasını saklayıp askere gidecek, dönünce de düğün mü yapar araba mı alır kendi bilir.

her halükarda sen o aptal çeneni kapatacaksın. sikik.