1. 1.
  boyumuzun en az 50 cm yükseğindeki yatay bir çubuğa ellerimizle asılıp, yukarı-aşşağı doğru ellerimizle vücudumuzu kaldırıp indirme hareketi.
  3 ... redwinemania
 2. 2.
  süper boy uzatan, vicut şekillendiren olay.
  10 tanenin üzerine çıkmak hayli zordur. fakat bi o kadarda yararlıdır.
  ilk zamanlar eldeki yaralar kaçınılmazdır. lakin yıldırmamalıdır.
  4 -1 ... geçmişi olmayan yazar
 3. 3.
  kale direklerı gayet iyi mekanlardır bu amaca hizmet eden.
  2 ... alcoholica
 4. 4.
  kollarınızın en az üç santim uzamasına, bütün uzun kollu giysilerinizin çekmiş gibi görünmesine sebep olan aktivite. Faydalı mıdır? tabi ki.
  1 ... tirsiksansar
 5. 5.
  tutuş şekline göre biceps(ön pazu), sırt ve omuz kaslarını çalıştıran egzersiz.
  1 ... kara gomlekli
 6. 6.
  normal bir askeri eğitimde en az 6 defa yapmak gerekir.
  1 ... creatil
 7. 7.
  birçok kas gurubunu çalıştıran joker harekettir. hatta askeri okullarda, eğitim bittikten sonraki zamanlarda sadece barfiks çalışın yeterli derler. 20-50 tl istediğiniz ölçüye göre ayarlanabilen vidasız, montajsız barfiks barları var gayet de kullanışlılar tavsiye olunur.
  1 -1 ... pair of aa
 8. 8.
  sporun babasıdır. çekerken amı götü dağıtan süper bir antrenmandır.
  2 ... biliqnamyturqan
 9. 9.
  kol gücüyle ya da omuz her ne haltsa onların olmasından ziyade barfiks çekmeyi bilmek gereklidir. bir tane bile çekebiliyorsanız gerçekten kârdır. yılmamak lazım, bir süre sonra alışıp patır patır çekilmektedir. hatta farklı şekiller aranmaktadır, bu link işin orospusu olmanın ne demek olduğunu güzelce göstermektedir.


  https://video.uludagsozluk.com/v/barfiks-28187/

  3 ... jimmy page
 10. 10.
  avuç içi karşıyı gösterecek şekilde çekildiği takdirde kolda biceps, omuz, kanat ve sırt kaslarını geliştiren kaya tırmanışı için mutlaka yapılması gereken egzersizdir. barfiks çekemeyen arkadaşların unuttuğu nokta barfiksin diğer haraketlere oranla çok daha komplike bir hareket olduğu gerçeğidir. neredeyse üst vücudun tamamı çalışır. yani barfiks çekebilmek için üst vücudunuzdaki bir çok kasın güçlü olması gerekir. ayrıca vücudun enerji noktoları güçlü olduğu takdirde (kalça kasları gibi) bu haraketi gerçekleştirmeniz epey kolaylaşır.

  edit:biceps çalıştırıyor demişim, lakin kolda ikincil kas grubu olarak bicepsi çalıştırıyor, tricepsler daha fazla çalışıyor bu hareket ile.
  ... sonq