bugün

Barlarda indirimli olan fix menüdür. Cümle içinde: 'garson barfiks çekti.'

(bkz: iğrenç espriler)
Duvardan duvara monte edilen bir demiri olur.

Evde küçük çocuk bebek var idiyse barfiks demirine çok güzel salıncak kurulur habarınız olsun kızlar.
yapılması en zor hareketlerden biridir.
sıkıntılı bir harekettir. kaslı olup olmamakla alakası yoktur. çalışma ister. altınıza destek koyup öyle çekin gerekirse. bir süre sonra yapabildiğinizi fark edeceksiniz. 1 tane bile çekemeyen ben sırt programımın başına almamla birlikte 8 taneye kadar çıkardım. 4 set yapıyorum 8 5 4 4 falan gibi bir tekrar sayısı çıkıyor. hedefim her sette en az 10 tane çekebilmek.

edit: hareketten çalmayın len. tepeye çıkıp aşağı indiğiniz zaman tam inin öyle yarım inip kalkmayın. 15 tane çekiyorum ben öyle. ehehe.
Çok çeşitli hareketlerle her yerinizi çalıştırabileceğiz bir alet.
bir adet barını satın almaya heves edip, kiralık evimizin ibne müteahhitinin tanesini 200 tl( montaj dahil) yaptırdığı kapılar, iç sıva olmayan Duvarları yüzünden vazgeçtiğimdir. bir akıl lazım.
Askere gidin çekersiniz hedesi. Komandolar 8 garanti çekmeli. çekemezseniz öyle bir komando dansı yapıyorsunuz ki akıllara zarar. Onun yanında barfiks şeker şerbet.. Askerde 15 çekerdim, şimdi 5 zor.
Boy uzatırmı merak ettiğim bilgisi olan söylesin.
Belli bir yaştan sonra kemik boyuna diğer tüm her şey gibi etki edemeyecek egzersiz.
Belki kemikler arasındaki boşlukların açılmasıyla bir - iki santim.
O da zaten her gün uyandığımızda olur. Zira uykuda o boşluklar açılır.
sanırım eviniz çürükse bar filan alamıyor, onun yerine salona gitmek zorunda kalıyorsunuz hareketi.
spor yapmaya yeni başlayan bireylerin ilk denemesinde tekrarda 1-2 sayısını geçememesi nedeniyle kolay pes ettiği egzersiz.

barfiks bıkmadan üstüne gidildiğinde tekrar sayınızı çabuk artırabileceğiniz harika bir egzersizdir.

sabrederseniz sonuçları iyi olur.
görsel
Nizami olarak 40 kez yapabildiğim harekettir. Artık ağırlık asıcam keyif vermiyor
Kol gücünden daha çok, yağ kas oranı daha önemlidir aslında. Zayıf ama yağ oranı düşük, güçsüz bir insan da çekebilir ama yağ oranı yüksek güçlü bir insan da cekemeyebilir.
Son 1 haftadır deli gibi sardığım egzersiz.
yanlış yapıldığı taktirde bel ağrısına ve bel fıtığına sebep olabilecek egzersizdir.
kol kası ile ilgili olmayan harekettir. Hareketin asıl olarak kullandığı kaslar kanat ve sırt kaslarıdır kollar yardımcı kas grubudur. Hareketi yapamama nedi kol değil sırt ve kanat kaslarının zayıflığıdır.
barfiks ve sinav olayin ozudur. kastan kollari kapanmayan insanlarin barfiks yapamadigini gorunce, ne kadar onemli bir hareket oldugunu anlarsiniz.
Üst karın, kol, bilek, alt göğüs,sırt gibi güzel duran kasların hepsini aynanda geliştiren hareket.
çok saygı duyduğum bir hareket. adam kasım kasım kasılır. hele son 2 tekrarı titreye tireye yaparsınız.... anlayamazsınız.
Bazen çekilmez olabiliyor.
babam bana kapı barfiksi almış hediye olarak (bir baba kızına neden barfiks alır demeyin küçükkende hep erkek kuaförüne giderdik) asd

neyse gidip gelirken bir kaç tane çekiyordum git gide kendimi geliştirdim şimdi olimpiyatlara hazırlanıyorum.

evet ortaokullar arası ulusal barfiks turnuvası.
amk bunun demirine tutunup asılı kalabilsem bile kendimi sylvester stallone gibi hissedicem.

amina soktumun sempanzeleri bile yaldir yaldir zipliyor daldan dala, biz 23 senelik insanız bi demirde asılı kalamiyoruz.

öyle kendini yukarı çekenlere saygım buyuk. helal olsun. bir de dairesel hareket yapanlar var, adam ayni anda hem aşağı yukarı yapiyor hem sol-sag, bunu yapan adamda harbiden devekusu yumurtası gibi tassak vardir. ona da helal olsun.
fitness'a başlamadan evvel yaptığım tek hareketti. mesela şınav bana daha zor gelir. şimdi türlü türlü hareketler yapıyorum bu sefer de barfiks çekemiyorum. çok nankör bir hareket. düzenli çekince alışıyorsunuz.
birkaç hafta önce bunların elli liraya satılan kapı üstü modelinden alarak mutfağın kapısına kurdum.aleti su içmek vb. her mutfağa girişte kendimi zorlamadan birkaç sefer kullanmam bile bile klasik beyaz yaka şikayeti olan sırt ağrılarımı ve postür bozukluğu problemimi ciddi oranda geriletmiştir.
güncel Önemli Başlıklar