bugün

entry'ler (903)

referandum a evet diyen chp li başkan

yanlış yolda olan chp lidir.

bismil de yapılan okula kütüphane yapalım

hala bir iş yaparken slogan atma niyetinde olanlar var aramızda. insani bir davranışa bile slogan karıştırıyorlar, nasıl insanlar var yahu bu memlekette. insani bir davranışta bile alttan alttan mesaj vermeye çalışıyorlar.

ben derim ki; buradak klavyeden akp şakşakcısı demokrasi kelebeği rolü üstlenmeden yardım edin. yardım etmek insani davranıştır, slogan ve siyaset üzerine yapılan yardımlar tam anlamıyla insani değildir. koskoca uludağ sözlükte samimi olan insanlar da vardır.

her çocuğun eğitime ihtiyacı vardır, olabildiğince destek olması gerekir insanların.

(bkz: sosyal sorunlar üzerinden taraflı siyaset yapmak)

edit: sakin ol şampiyon...

uludağ sözlük

ece kscg'nin ipini kopardığı sözlük. gidin uludağ ile aşkınızı başka yerde yaşayın yahu, diyesi geliyor insanın.

no light no hope

sözlükte sürüsüyle namussuzun olduğunu bize kanıtlamış yazardır. sözlükte zamanında bu yazarın anasına avradına soyuna sopuna manevi değerlerine küfreden adamllar şimdi baş tacı ediliyor. 2 kere silinen bazı anarşistler şimdi silik olan bu yazarın arkasından atıp tutmaya başladılar. eski nicklerine bir karakter ekleyerek çıkararak yeni nick almışlar ve eski tartışmalarını tekrardan yapıyorlar.

kimse kimseyi sevmek zorunda değil. gelin bu adamı sevin diye kimse bir şey demiyor sizlere. ama aramızda aşağılık kompleksi olan baykuşlar var. adam burada yok ya, arkasından iftira atın tutun. soyunuzun özelliği bunlar, aferin.

gökkürt devleti

(bkz: kürtşad)

kendini solcu diye tanımlayan kürtçü faşist

kızıl kürtlerdir. çok namuslu ve şerefli insanlardır sözüm ona. her halk kendi kararlarını vermeli diyerekten her bölücülüğü yaparlar sonrasında da "düşünce özgürlüğü" muhabbeti yaparlar. bu topraklarda nice delikanlı kavimler yaşadı ve hepsi türke karşı geldiğinde yok olup gittiler. o kavimlere bakıyorum bir de kürtlere. çok gülüyorum çok...

herkese faşist diyen kürt

komünist görünümlü kürt faşistidir.

gökkürt devleti

faşistlerin dünyadan sakladığı bir bilgidir. yüce kürt ırkı göktürk diye anılan devletin gerçek koruyucusudur. çin kaynaklarında da yazar bu. çin kaynaklarında kürtçe yazılı olduğu için sonradan inceleyen bilimadamları bu yazıları başarısız bir ressamın yaptığı resim sanmış, ama isviçreli ama kökeni kürt olan bilimadamları tarafından bilime kazandırılmıştır.

yeter artık! tarihi bize yanlış öğretmeyin, göktürk devleti yok, gökkürt devleti vardır. kürtşad en büyüktür!

edit: ciddiye alıp nick altıma sıçanlar var. zeka zekadan üstündür amk.

herkese faşist diyen kürt

dağda eğitim almış olan kürttür. abilerinden ablalarından öğrendiklerini paylaşır, medeniyeti geriletmeye çalışır ama onu bile beceremez.

kürtlerin medeniyete katkıları

kürtçülük yapıp, faşistliğin en kralını yapıp sağa sola ırkı diyen tipleri kazandırmıştır. bu tiplerde cahil ve aptal olunca medeniyeti geriletmişlerdir. kürt olunca ırkçı olmazsınız ana kuralına da inanmış bir topluluk bu kürtçükler. vay be...

forever autumn

birinin artık sözlükte cirit atan şov meraklısı kürtlere bir şeyler yazması gerekiyordu, sonunda çıktı. ellerine sağlık. şimdi ne kadar kürtçü baykuş ve sadık dostu komünist varsa nick altına gelip "ırkçı, faşist" diye zırlayacaktır. baba meslekleri yahu...

forever autumn

ulan adam kürtlere laf ediyorsa nasıl kürt ırkçısı olur anlamadım gitti. millet bir tuhaf yazı yazar oldu. cahil kesim vesselam, rahatsız olan baykuşlar hemen uçuğ geliyor.

(bkz: herkese faşist diyen kürtler)

komik beddualar

kızın kürde varır inşallah.

uludağ sözlük teki kürt yazar eksikliği

sözlük, kürtçü sözlük olarak anılmakta ama adamlar bu durumdan bile tatmin olmamış. hiçbir şekilde mutlu olmayan başka ırk var mıdır ki dünyada?

killanici

sevmediği adamlara eğer biri yazı yazarsa hemen şakşakcı muhabbeti yapan kaliteli yazar. o zaman dünyada herkes birbirinin şakşakcısı desene. vardır bi bildiği. kendi şakşakcısı gene mi pilav gibi olamadık... tüh, o da silinmişti. çok şerefli adamdı yahu...

no light no hope

her durumda kürtçülere destek çıkıp bir yazar silindikten sonra nicki altında cirit atıyorlar, anlamıyorum. nasıl bir aşağılık duygusudur lan bu. herkes "ben demiştim" muhabbetini sıralasa birilerine o kadar çok girer ki, ama sonuçta adam silindi değil mi? nasıl yanıt verecek...

adamı zorla kürtçü yaparmışmışmış... öyle yorumlar varmış bu yazara. tabi "her ırk kutsaldır, kürt de bu vatanın bir evladıdır" lafını her tartışmasında hatırlatan ve vurgulayan bu adam yapardı evet evet. bazıları nick altlarındaki şakşakcı silik terörist arkadaşlarına da yapsa o yorumları, ama damarlarındaki o asil soylu baykuş kanı buna izin verir mi? vermez. sözüm ona tarafsızlar değil mi? o adamlar, adamı kürtçü yapmaz yahu değil mi? felaket derece aşağılık duyguları var.

ve artık bu yazar silik oldu, kurtuldu. ısrarla nick altının neden güncellendiğini de anlamıyorum. hakkında genelde iyi yazılar yazılıyor yazılmasına da göt acısı olan götlekler de geliyor. tabi susan adama cevap vermenin verdiği şeref hiçbir şey de yok çoğu için.

adam uzun zaman önce silindi, şimdi cevap veremeyeceği için isterseniz ata kültürünüz olan şemame eşliğinde adamın nick altında lastik yakın. boş işler bunlar...

(bkz: nick altı terör yuvası olan yazarlar)*

no light no hope

birden girilen entry lerin sayısını görünce şaşırdım. entry girmeye artık soğuduğum bu sözlüğe karşı farklı bi his gelişti, acaba tekrardan mı geldi dedim... en azından hatırlanması bile güzel...

uzun zaman önce silindi. bu yazarın silinmesi uludağ sözlük moderasyonunun bir ayıbıdır. bu yazarın silinme nedeni, beter isimli yazara dengesizin birinin küfür etmesi üzerine olmuştu. no light no hope, beter isimli yazarı korumuş, küfür eden yazarın neden ceza almadığı hakkında yazı yazmıştı. ve türkçüleri bünyesinde görmek istemeyen uludağ moderasyonu o kürtçü herif ile birlikte bu yazarı da silmişti.

bu olay adına beter isimli yazar başlık açtı; (#7745470). ama kimsenin umrunda olmadı, unutuldu gitti. sözlükten silinen ilk türkçü yazar olmadı, ama en bilinen türkçü yazarlardan birisiydi.

(bkz: tebrikler uludağ moderasyonu)

benjamin kastaryan

fazla sözlük ile ilgilenemiyorum ama hep aynı durumda. 2 gün önce tarihi bilgi uyduruyordun be arkadaşım. ondan önce de türkçülük adına ilginç uydurma bilgiler veriyordun.

bir etrafına bak ve çoğunluk seni eleştirince biraz dikkate almaya çalış. laf sokmaya çalışıyor olarak da niteleme hemen. sana laf soksam ne olacak sokmasan ne olacak. sen de öyle, birbirimizi mi doyuruyoruz be kardeşim...

yalan yanlış muhabbetler yaparak bir yere gelinmez. ben umarım kendini düzeltirsin diye bitireyim yinede. sende benden sonra nefretini belirt, mal işte bu, salak bu ne anlar ki, nick altımı kirletiyorlar gibi her zaman dediğin sözcükleri söyle. aferin, bunlar çok mantıklı sözcükler, baştan sona düşünce insanına yakışan şeyler. neyse, yanındaki adamlara da baktığımda durumun ilginç gözüküyor. neyse ben uzattıkça hiç sallamayacaksınız. boşver bu işlerden dediğim yazardır benjamin. özetle olay bu...

101 numarali adam

vay anasını satayım, çok yalancı bir yazardır.

türkçüler adına yalan yanlış bilgiler paylaşmıştır. türkçüler türk kızlarını aşağılarlar gibi götünden tespitler uydurmuştur. ne kadar ahlaksız bir yazardır bu 101 numaralı adam. tüh tüh...

götünden tarih de uydurur. çeçen tarihini türk inkilap tarihinde incelendiğini iddia eder gerizekalı arkadaşlarıyla. bilmeden siyasi tarih muhabbeti eder. çok namussuz bir davranıştır bu. vay be ne kadar yalancı bir adam oldun sen dostum!

bu saydıklarım yalancılıktan öte namussuzluktur. bunları yapanlar da kendilerini çok iyi bilirler. bi sürü halinde gezmeyi bıraksınlar. sabahtan beri bakıyorum, boş işlerle uğraşıyorlar.

ve 101 numarali adamin verdiği screensht lara da baktım. vay be, bir insan lafı götünden bu derece anlar. bu olayı takip edenler de çekinmesin istesinler yahu. şerefli gözükmeye çalışan soysuzları iyi görün. sözlük bunlardan oluşma, biri kanıtım var derse isteyin.

kolay gelsin 101 numarali adam. bu sefer başına ciddi yalancılar dadanmış. ve bu dağ havasına alışmış adamlar ısrarla sana "yalancı" diyeceklerdir. ne yapsınlar, onlar da bunun eğitimini aldı, soylarında kanlarında var.

umudun adı dhkp c

eli kanlı orospu çocuklarının sloganıdır. dursun karataş ve onun gibi haysiyetsiz yavşakların ne umuttan ne ahlaktan bahsetmeye hakkı yoktur.