bugün

çok hoş ve güzel bir feridun düzağaç şarkısı.aşk acısı çekenlere...
adı e'yle başlayan biri gelir hep aklıma, sanki adı öyle birine yazılmıştır.
iyi sarkıdır.ama e ile baslayan birine yazılması yalandır.
feridun düzağaç'ın en sevdiği şarkısıymış.*
msn asklari,sanal ask,e-ask,e-sevgi,e-seks,e-aldatma.
zamanın kral sarkısıdır sıcak sarapla dinlenmelidir.
aşk bu mu?? aşk acı mı?? acıtır mı incitir mi?? aşk bunu bana yapmaya mecbur mu?? şeklindeki sözleriyle aşk acına parmak basan şarkıdır.çok güseldir.aşk acısı çeknelere tavsiye edilir.
örnek olarak sana seviyorum, sana özledim gibi kalıplarla sevgi karsındakine iletilir
feridün düzağaç'ın köprüden önce son çıkış adlı ikinci albümünden bir şarkı.
feridun düzağaç'ın kendini iyi hissettiği bir zamanda yazdığını düşündüğüm harika şarkı. ** **
'Aşk bu mu
Aşk acı mı acıtır mı incitir mi
Aşk bunu bana yapmaya mecbur mu?'
Dizelerine nerede olursam olayım çığlık çığlığa katıldığım harika Feridun düzağaç şarkısı.
belki hiç karşılaşmadık belki aynı yollarda hiç yürümedik ama herhangir zamanda muamma bir şarkının inleyen nağmelerinde ben hep seni dinledim. yıldızlara her bakışımda saçlarını düşledim. dağ başlarında yapayalnız kaldığımda rüzgardan seni kokladım. biliyordum oralarda ufka daldığını. ufka daldığında tenini okşayan rüzgar değil bendim.

sen, ölümcül bir hülyaydın anlayamadığım, gizemli bir şarkıydın dinleyemediğim, isyankar bir korkuydun sonlayamadığım ve sen veremli bir türküydün söyleyemediğim. her aşkı dare çeken vefasız leyla sı imiş. sen leyla idin, cefa ülkesinde umudun rüyasıydın.

sen henüz tanımadın sevda denen yokuşu, o yokuşta yorulmadın devler gibi, bir oltaya takılmadın derinlerde, karalar bağlayamadın. ben hıçkırırken sen ağlayamadın. kopacak sanıyorsan bu ip ince yerinden, inecek sanıyorsan bu bayrak gönderinden, sanıyorsan ki bu sevda bitecek sönen bir alev gibi. hala anlayamadın sevginin en hasını.

eğer ayrılık kalbine çiviler gibi gömülmediyse, bir aslanın can çekişini görmediysen, ayrılık kitabında adını okumadıysan, karanlık köşelerde acı acı gülmediysen, kovulduğun kapılarda ölmediysen, o celali uykudan hala uyanmadıysan ve düşlerimin rengine boyanmadıysan, boyanma.

ders almadım yüreğimden, çocukluğuma diken battı. gençliğimi çalan canavarın pençesinde can çekişirken sadakatindi beni hayata bağlayan. ve şimdi ben bütün yaralarımla, yaralarımdan akan kanlarla sana geliyorum. ve sadakatin yoksa sen de yoksun. biliyorum.

edit: tamamına yakını nurullah genç ten alıntıdır.
ismin -e hali, isme yönelme anlamı kattığına göre belkide düz mantık olacak ama aşkın -e hali de aşka yaklaşma anlamı katar.*
(bkz: aşkın elif hali)
yalin halinda baslar
-e halinde devam eder
-de halinde kanatır
-den halinde biter.
Aşk bu mu?
Aşk acı mı acıtır mı incitir mi?
Aşk bunu bana yapmaya mecbur mu?

değilmiş? -e- hali maviymiş.
(bkz: aşk 29 harftir)
''aşk acı mı acıtır mı incitir mi
aşk bunu bana yapmaya mecbur mu?''
askın yalnızlık hali platoniklik halii..
o-n-a, bu-n-a, şu-n-a ve herkes-e aşık olmak.
bir de -den hali vardir ki tadindan yenmez.
* * *
teleskopun öteki tarafından bakmak.güle...gül-e demek.
aşkın yönelme hali, karşılık göremeyen.
ona yönelen halidir ki o, anladığında "de" halini alır.
biterse "de", "den" hali yönelenin içini acıtır.
1998 yılında çıkmış, zamanının bir adım ilerisinde parça. 10 sene oldu dilimize dolanalı... eline diline sağlık feridun düzağaç.
''aşk bu mu? aşk acı mı? acıtır mı incitir mi?
aşk bunu bana yapmaya mecbur mu?''