bugün

melodisi mi daha hoş sözleri mi karar veremediğim şarkı. sıradan zamanları güzel, mutsuz zamanları isyankar yapanından.
"yağmurlar içime içime yağıyor,
içimdeki kuraklık bitmiyor" *
bir de şarkıda aşk yerine hayat diyelim bakalım ne olacak? ben koydum oldu. güzel de oldu. ama ardından haaayaaaaaat beni neden yoruyosuuun demeyecekseniz yapın lütfen. ayıp ama yani.
tamda bu sözlerine tav olduğum fd şarkısı;

"aşk bu mu,
aşk acı mı?
acıtır mı incitir mi?
aşk bunu bana yapmaya mecbur mu? " *
evliliktir efendim.

+ eeee, daha daha.
- eesi bu işte.

iki satır muhabbet edememektir.
aşkın yönelme hali. ama en güzeli -de halidir. bir de -den hali vardır ki akıllara zarar. allah göstermesindir.

ayrıca şahane bir feridun düzağaç şarkısıdır. hayatımın ilk best of'udur.
faydasız bir yakarış var şarkıda. evet aşk acıtır, incitir.
eline diline yüreğine sağlık fd...
yıllardır dinlediğim dinleyip de bıkmadığım şarkıdır..melodisi çok güzeldir.bi de yağmurun içimize yağıp da o kuraklığın bitmemesini dile getirmek gibi şairene bi sözü yazdığı için fd yi tebrik etmek gerekmektedir.
hep bu anı bekledim. senmişsin evet.

tatmadığı bi zevkle ilk defa karşılaşınca mutlu olur mu insan? yoksa şaşkınlık mıdır bu? heyecanım tuş etti hazzımı, üzgünüm beklediğin resmi çizemediğim için. gözyaşların sıcacık; kalbime rastgelseler buzlarını çözecek kadar sıcak. niagara nın hayat taşıdığı hayvanlar gibi izliyorum yanağındaki izleri. o hayvanlar kadar muhtacım. ve o hayvanlardan daha yüzsüz, merhametsiz..
olmadı, değersiz!

umursamazlık sandın değil mi? sen öyle san.

ellerini tutuyorum. şimdi de hep böyle kalacağımızı sanıyorsun. ama gidiyorum güzelim.

ben gidiyorum.
"aşka"dır.

38 entry girilecek ne vardı ulan, enteller.
aşkın yönelme halidir. aşka yönelme halidir. bitmez sandığım yollar çıkmazda tükenirken gelir aşk. ya da gider. ne kal diyebilirsin aşka ne de kal (!). o başına buyruktur ne isterse onu yapar. kimi seçerse ona yönelir. illa zor olması gerekmez kolay olsa da aşktır bu illa döndürür uğraşır kendi eliyle zor yapar her şeyi. önemli olan hiç yönelmemeyi öğrenebilmek. öğrenemediğimiz sürece aşkın tükenmez yollarında çıkmaza gireceğiz sevdiğimizi düşünüp yalnızlığımızla beraber.
aşkın sana aşık oldum halidir.
sana aşık oldum.
sana ve gözlerine.
bakışına.
gülüşüne.
hüznüne.
her haline.
her şeyine.
ve de en önemlisi
bana kattıklarına.
yaşattıklarına.
söz-müzik
söyleyen adama ait olunca başka şekilde özel bir şarkı olmuştur.
feridun ve aşk..
(bkz: aşkın halleri)
iyilik güzellik spor albümünde bademin seslendirdiği şarkıdır. pekte güzel olmuştur.
yamulmuyorsam klibinde feridun abinin saçlarını kestiği şarkıdır. * o değil de klibinde feridun bir tıfıldır, bi koca kafalı gözükmektedir o uzun saçlı haliyle. şimdiki oturmuş baba haliyle alakası yoktur.

o değil de bende ayrı bi yeri vardır bu şarkının. kız arkadaşımdan yeni ayrılmışım, ağzımı bıçak açmiyür. ertesi ferdiun abimin bahar şenliği dolayısıyle konseri var kampüste. almışım şarabımı, uzanmışım çimlere. konser devam ediyür. çal be abi aşkın e halini çal dememle çalmaz mı, büyük adamdır feridün düzağaç.
köprüden önce son çıkış.
' bir çığ gibi büyüyorsun
aşk bu mu
aşk acı mı acıtır mı, incitir mi
aşk bunu bana yapmaya mecbur mu ?? '
http://fizy.com/#s/1ai27s
budur; eminem.
aşkın hepimize yapmaya mecbur olduğu şeydir, acı çekmektir.
http://www.youtube.com/watch?v=l9wQumQxBBg
badem ve konukları albümünün en güzel düet şarkısıdır.

--spoiler--
aşk bunu bana yapmaya mecbur mu?
--spoiler--
bir diğer güzel şarkı için:
http://www.youtube.com/watch?v=VOkzP4G3kOg
Aşke.

Entry üstte.