1. 1.
  1. dünya savasından sonra ki kayıpları savaşmadan geri alan hitlere duyulan sevgiden halkın cıkardığı selamlaşma biçimidir. anlamı yaşasın hitler.
  7 -1 ... otisabii
 2. 2.
  sağ kol gökyüzünü göstererek avuç içi yere paralel duracak şekilde çakılan selamdır.
  1 ... eqin
 3. 3.
  naziler arasında verilirken "ben buradayım." der gibi eliniz karşınızdakine bakacak şekilde kaldırılarak verilir. ancak karşınızda hitler varsa selam sağ kolun yaklaşık 30 derece yukarı ve 10 derece sağa açılmasıyla verilir. yaşasın hitler anlamına gelir.
  2 ... derberker
 4. 4.
  bununla ilgili,bir gazetenin pazar ekinde bir şey okumuştum.naziler zamanında almanya da okumakta olan üniversite öğrencilerimiz de nazilerin zorlaması ile onlar gibi yaşamaktadır.en belirgin olarak da nazilerin "selam un aleyküm ü" olan heil hitler selamını alıp vermektir.en can alıcı nokta ise almanlar bizimkilere heil hitler diye selam verince,bizimkiler eğlence maksatlı karşılık olarak "haydin itler" diyerek, ellerini nazi selamı verir gibi yukarı kaldırıyormuş.allah tan almanlar da bu durumu adamların dili bu kadar dönüyor diye algılamaktaymış .buradan da türk ün eğlence anlayışının ve ateşle imtihanını her şart altında devam ettirebilme kudretinin korkusuzluğunu kavramış oluyoruz ki;kendilerini bu cesaretlerinden dolayı kutlarız.
  24 -3 ... balsikeste baysungur
 5. 5.
  nasyonel sosyalist parti liderini* selamlama biçimi.
  1 -1 ... balta
 6. 6.
  +vaeeyyyy hitler!
  -dede napıyon ebemizi zikecekler!!!
  +niye ki, onlar da öyle diyo.
  -onlar heil diyo dedeee, heiiill...
  +hayyyy hitler! oldu mu?
  -offf....
  +heyyyyy hitler!
  -ya dede bunlar amerikalıymış.
  +go home banki!!!
  9 -6 ... filleri kurtaran adam
 7. 7.
  (bkz: 88)
  ... thor
 8. 8.
  (bkz: sieg heil)
  ... der meister
 9. 8.
  bir gün yeniden söylenecek, nazilerin selamlama biçimi.
  4 -7 ... bidasi kerim
 10. 9.
  nazi rejimi esnasında almanya'da adolf hitler'in gıyabında selamlanma sloganıdır. nazi rejiminin çökmesiyle ortadan kalkmıştır.
  1 ... usualsuspects