bu konuda fikrin mi var? buraya entry ekle. üye ol
 1. 1.
  toplama ve yok etme kampıdır. 2. dünya savaşı'nda, polonya'nın işgalinden sonra almanlar tarafından eski bir kışlanın yerine kurulmuştur. 1 milyondan fazla insanın çatır çatır yakıldığı, insanlığın yüz karası olan yerin adıdır.
  (bkz: sabun)
  5 -3 ... cikarinbeniburdan
 2. 2.
  zamanında yahudilerden sabun yapılan yer. fabrika.
  4 -1 ... tyler
 3. 3.
  http://www.auschwitz.org.pl
  4 -1 ... plug in baby
 4. 4.
  polonyada bulunan en büyük toplama kampının adı ve kardeşler takımı adlı dizide burazsıyla ilgili görüntüler insanı derinden yaralar ve schindler s lists de de burasıyla ilgili bir sahne bulumaktadır ve artık müze olarak kullanılmaktaıdır...
  1 -1 ... pink floyd
 5. 5.
  polonyanın krakow şehri yakınlarındaki nazi toplama kampı. ben geçen yaz gittiğimde yanık et kokusu falan duymadım(insanların yakıldığı fırınlarda bile). ama giderseniz hala öldürülen yahudilerin bir oda dolusu saçlarını ve bu saçlardan yapılmış battaniyeleri görebilirsiniz. ayrıca yahudilerin yağlarından yapılmış sabun kalıpları da sergilenmekte. oraya kadar gitmişken hemen 1-2 km ilerdeki birkenau kampı da görülmeye değer.
  1 -2 ... butcher
 6. 6.
  sabun fabrikaları için hammadde deposu.
  1 -3 ... darwen
 7. 7.
  Oswiecim'de bulunan,en büyük nazi toplama kampı.
  birçok kadın saçı kesilerek almanyaya gönderilmiş, tekstilde kullanılmıştır,gönderilemeyen kısım ise kampın içinde camekanlarda sergilenmektedir.
  yanmış oyuncak bebekler,gözlükler,takma bacaklar,ayakkabı ve terlikler,bavullar,yemek yapmak için kullanılan kap kacaklar da değişik binalarda sergilenmektedir.
  ayrıca zamanında kullanılan ranzaların yanında taşlarla yapılmış küçük bölmelerde de insanların uyuduğunu düşünmek* iç parçalayıcıdır. birçok yerde darağacı bulunmaktadır ve etraf dikenli tellerle kaplıdır(elektrikli)
  1 -1 ... mozambik tavsani
 8. 8.
  girişinde de "arbeit macht frei" yazar. *
  1 ... butcher
 9. 9.
  (bkz: josef mengele)
  (bkz: angel of death)
  ... diyonsos
 10. 10.
  4.5 milyon insanın katledildiği, şimdilerde müze olarka kullanılan eski toplama kampı. ünlü çek asıllı yahudi yazar frank kafka'nın yeğeni marie kafka'da bu kampta öldürülmüştür.
  1 -1 ... diyonsos