bugün

uçan spagetti canavarının kutsal makarnavi varlığına inanmayan kimsedir.
ucan spagetti canavarinin , en az allah , en az yahova en az tanri,isa ve kutsal ruh kadar inanca saygi cercevesinde alaya alinmamasini ,kufur edilmemesini asagilanmamasini dusunen kisidir.
tanrıtanımaz. dünyanın türkiye hariç her yerinde anlamı tanrıtanımaz iken türkiye'de anti-islam, islam ve müslüman düşmanı olarak anlamlandırılır. kahır ekserisi nefret saçarak müslümanlara saldırırlar.
"madem inanmıyorum o halde müslümanlara küfretmeliyim, onlarla alay etmeliyim" kafasını yaşayan ateistler tam olarak inançsız sayılmazlar. diğerlerini tenzih ederim.

onların inançları müslümanları geri zekalı embesiller olarak görmektir. Bir yahudi veya bir hristiyanı müslümanlardan daha üstün görürler. Ama kutsal kitaplar vardır ve dünyada milyarlarca insan inançlıdır. ama doğru ama yanlış inançlara sahiptirler. inançsız olan grup "ateistler" ise reddederler.

bazen çok basit sorularla bazı soru işaretleri kaldırılsa bile;
-madem allah var göster!
-aklın var ama gösterebilirmisin?

bu inançları reddedebilirler.

Dünyada bir çok ateist bulunmakta fakat!
ülkemizde yaşayan ateistlerin neredeyse yüzde doksanbeş'i kendine müslümanlara saldırmayı amaç edinmiş insanlardan oluşmaktadır.

geri kalan yüzde 5 ise delikanlı çocuklardır.
"madem inanmıyorum o halde inanan insanlarla neden savaşayım" derler ve bu dünyada bir saygıyı hakederler.

diğerleri ise acınacak hallerine rağmen saldırmaya devam etsinler.

Önemli not: ben inançlıyım. öleceğim ve herşey bitecek. dünyada inançlı bir hayat yaşayarak mutlu bir ömür geçirdiysem ne mutlu bana.
eğer allah varsa ben inançlıysam ve ödüllendirileceksem ise ödüllendirilirim.
eğer yoksa ne kaybettim burda, hiçbirşey.

ateist ise, bir yaratıcı yoksa o da ölecek ve herşey bitecek. ama bir yaratıcı varsa o ne yapacak öldükten sonra? o zaman "inandım şimdi valla varmışsın" mı diyecek.
senin benim gibi insandır.
tüm karakterini, kimliğini, varlığını; varlığına inanmadığı ya da var olduğu halde tüm bu kötülüklere izin verdiği için hep inanıldığı üzere iyi değil de kötü bir yaratıcı olduğu fikrini savunarak tanımlayan ve sırf bu yüzden varolan en derin paradoxu deneyimleyen insan. o varlığın karşısında aciz olduğunu kabullenmektense; yok diyerek ya da varsa da kötü diyerek kendini ondan üstün görmeye çalışır ki bu bile varlığını tanımlamak için o'na muhtaç olduğunun göstergesi. allah yardımcıları olsun. varolmak onlar için çok zor.
ne bok yediği belli olmayan insanların oluşturduğu kümedir. yalnız bunların alt kümesi yok. evet.
genel olarak teist tanrı kavramını akılcı bir şekilde tamamı ile reddedip, deist ve agnostik inanç konusunda sert davranmayan oluşum.
yaşama amaçlarını merak ettiğim insanlardır. beni hayata bağlayan, yaşamak için tek nedenimin bir yaratıcımın olmasıyken onlar neden yaşar anlamıyorum.
hala, inançsızlık da aslında bir inanç türüdür bla bla gibi argümanlarla kendisini eleştirenlere kıçıyla gülen insandır. hele ki yaşamak için kendisine bir amaç bulamayıp da illa bir cennete tanrıya ihtiyaç duyan sonra da kendisine sen niye yaşıyosun ki diyenlere daha da çok gülen insandır. kardeşim senin amaçsız olman yaşamak için bir dine bağlanma ihtiyacı duyman, kendi prensiplerin ve kişiliğin olmaması veya bir şeyleri dinin gereği olduğu için yapman, benim de senin kadar boş olmamı gerektirmez ki.bir de din denen olgudan kurtulunca, dürüstlüğü, insana saygıyı,iyi bir birey olmayı, çıkarcı olmamayı, sevmeyi beceremeyeceğimizi sananlar var. ateist denilince her haltı yiyen, değerleri vs olmayan, zevk düşkünü gerizekalıları aklına getirenler var. herkes ödüller ve cezalarla var olmuyor kardeşim. yaşam için yaşam, insan için insan.
ateistlikte bir inanc olarak dusunulebilir. hic olmayan biseye inanmaktir ateistlik. disaridan bakildiginda yanlis anlasilabilir. insanin sorgulamasi guzeldir bazi seyleri ama bunun tanri olmamasi gerekir.
cazip gelen fikirleri olup, akıl çekebilen, şeytansı akım. belirgin özelliklerini vardır. en başlıcaları: rock dinliyorsan, siyah giyiyorsan, siyah oje sürüyorsan, tabii bir de saç uzatıyorsan kesin kez ateistsin oğlum sen(!) aman bismillah!
ateistlere saygım var kolay değil hiç bir şeye inanmadan hayatlarına devam etmeleri.
cidden mesela bizler kafamızın alamadığı yeri direk "Allah yaratmış" diyip geçiyoruz. ama onlar her şeye mantıklı bir izah bulurken izah bulamadıkları noktaları nasıl kafalarında çözüyorlar da içlerini rahatlatıyorlar çok merak ediyorum.

birde saygım olan ateist topluluğu müslüman, hristiyan, yahudi v.b. ilahi dinlere mensup kişilere bok atmayan ve onlara saygısızlık yapmayan ateistlerdir.
bunun dışında kalan benim Allahımdan ve peygamberlerimden için takma isimlerle hitap eden, inancım için beni yargılayan ve dışlayan tüm ateistlerin canı cehennemedir. açık net.
günümüzde kavram olarak bir sınıflandırmadır yahut kalıplaştırma.
tanrının varlığı konusunda şüpheler duyan ve bunu dile getirdiği zaman, insanların bu kavramla damgalanması günümüzün boktan gerçeğidir.
tanım olarak: şüphelerini kesin şekilde doğrulamış ve inanmamayı / tanrı - kitap - peygamber cart curt / tercih eden kişilere verilen şey. ney ? isim.
akıllıdır: (#6815723)
bizim sınıfta bi ateist kız vardı yemin ederim tüm sınıftan daha çok biliyordu bide Hz .Muhammed ile ilgili bir kompozisyon yarışmasında birinci olmuşdu tutmayın ben ağlamaya gidiyorum .
saygı duyduğum insanlardır. fakat hala kafama oturmayan bazı şeyler var. ilk insan nasıl olmuş? karanlık çağ dediğimiz zamanlarda nasıl dinazorlarla yaşamış nasıl hayatta kalmışlar. veya koskoca evrenin muhteşemliğini düşündüğümüzde nasıl böyle bir tesadüf olabilir? kafam almıyor açıkcası.
(bkz: zeki insanın ateist olma olasılığı)
ateist olup da yemek yapmayı bilen bir kadın görülmemiştir, gören varsa lütfen çoğaltsındır.
genelde ozenti tiplerdir. ateist olmanin kendi ortamlarinda bir ayricalik, bir dikkat cekme oldugunu sanan ama surekli olarak insallah , allah belasini versin gibi iyi ya da kotu durumlarinda, isteklerinde allahi anan cahillerdir.
varlığının farkında olmayan bir yaratıktır bu iblis.
http://www.dunyadinleri.com/ateizm.html
agnostizm'in veya deizm'in bir sonraki aşaması değildir. ateizm bir dışa vurumdur, deneyimlerin, beklentilerin, iç çalkantıların konçertosudur. zaman zaman ritim yavaşlar, zaman zaman doruk noktasına ulaşır, fakat ritmin ne olduğunu bulduğuzda asla durmaz.
kimi müslümanlarca etinin yenmesi haram olan canlı türü.
içlerinde en küçük bir cennet beklentisi veya cehennem korkusu olmadan, karşılık beklemeden yaptıkları bir iyilik sonunda hissettikleri "bir duygu!" vardır. Bu duyguyu anlama şansına sahip ender insanlardır ateistler.
Gündemdeki Haberler
güncel Önemli Başlıklar