bugün

entry'ler (14)

ilginç soyadları

tanga, cort vs böyle garip garip duymuştum

teyze kızı amca kızı dayı kızı hepsi caiz

8 milyar insanda gidip kuzenine de yar olmazsın ya.

tuzlu fıstık ve buz gibi bira ikilisi

biranını yanına tavuk kadar yakışır ama asla bir tavuk olamayacak.

yazarların şimdi dinlediği şarkıdan bir cümle

ellerimde çiçekler kapında sırılsıklam görürsen bir gün şaşırma.

pazar günü erken kalkmak için bir sebep

yurttaysanız çamaşır atmak için erkenden kalkmanız gerekir yoksa elinizde sele ile bir kuyrukta kaç saat beklersiniz ben bilmem artık.

israil malıysa almam diyen market müşterisi

bu israil boykotunu yapacaksalardı önceden yapmaları gerekirdi artık neredeyse türkiyede marketlerde olan ürünlerin hepsi israil malıdır (hepsi değil de çoğu işte) en basit örneğinden hacı şakir sabun bile israil malı.

evrenin tanrı yaratmaya programlı oluşu

-bir düzen oluşu ve bu düzenin kaç milyar yıldır işlemesi
-insan elinden çıkamayacak doğal güzellikler.
-insanın çıplak gözle göremeyeceği varlıklar
bunların hepsi aslında insanların bir tanrı arayışına sebep olmuştur. insan eli ile yapılamayacak şeyleri illaki ilahi ve yüce bir varlık yapmıştır. en başta insanı bu şekil karmaşık ve hala anlamlandırılamaz şekilde yapan illaki bir tanrı olmalıdır.

arapça allahın dilidir

Onlara göre ilahi güçte olan Allah'ın dili insan yapımı olan Arapça mı? Kendinizle çelişiyorsunuz

teravih namazı

bu namazı bir imam hızlı kıldırıyor diye dayak yemişti ama harbi baya uzun namaz yani 33 rekat. kalk in kalk in adamın başı döner şekeri düşer valla.

oruç tutan eşcinsel

Oruç tutan bir insanın eşcinsel olması bana garip geliyor.

kız yurtları

1.500 kızı bir yere tıkınca inanın erkeklerden daha kıro oluyorlar arkadaşlar. şuan deneyimliyorum.

muhabbet kuşu

benim manyak kuşun türü, kendisi çekoslovak gri bir muhabbet kuşu adı buddy. azgın bir dişi. muhabbet kuşlarının bazıları harbi mal olabilirken bizimkinin içine insan kaçtığını harbi harbi düşünüyorum. bazen zekası korkutucu oluyor. valideye ışığın kapatılmasını istiyorsa falan cikliyor, banyo yapmak istiyorsa musluk vanasına konar. öyle bazen size bakar ki sanki sikecek ibne. ama onu hiçbir şeye değişmem

zeytin yağının çok kötü bir yağ olduğu gerçeği

bazı şeylere aşırı yakışıyor ama genelde ben de tadını çok beğenmem. daha çok salatalara yakıştığını düşünüyorum shot gibi dikleyen adamlara da nası yapıyorlar diye bakıyorum

slayt okuyan hocanın dersinde düşünülenler

bu slaytı ben yurtta da okurdum kendi kendime ne diye geldim ki ben bu derse...evet devam zorunluluğu var diye....acaba goril mi alır aslan mı