1. 1.
  tarık akan ın hayatından bir bölümü anlattığı (80 dönemi) ve çok samimi ve yakın göründüğü kitaptır.bu kitabı okuduktan sonra kendisine hayranlığım artmıştır.
  4 -1 ... electronica
 2. 2.
  80 döneminin acımasızlığını gözler önüne sermekte çok başarılı olan kitap. kitapta anlatılanlar, işkence'den kurtulmak için ülkenin en büyük oyuncularından biri olmanızında yeterli olmadığını göstermekte ve içimizi acıtmaktadır.
  5 -1 ... sciende
 3. 3.
  tarık akan ın yaptığı bi konuşmadan dolayı tutuklanmasını ve hapishanede yaşadıklarını anlattığı, bi solukta okunabilecek hoş kitap.
  2 ... a dying wish
 4. 4.
  can yayınlarından çıkmış bir "tarık akan" kitabı.

  --spoiler--
  "Sana hiçbir şey olmayacak, göreceksin bak. Elini kolunu sallayarak dışarı çıkacaksın." Uçak havaalanına yaklaşırken Müjdat (Gezen) beni yatıştırmaya çalışıyordu. Onu duymuyor gibiydim. Tutuklanacak olursam onun neler yapması gerektiğini düşünmeye çalıştım; tanıdık birkaç kişinin adını saydım. "Onları hemen ara, avukatını devreye sok," dedim; bir de bütün gazeteleri aramasını tembihledim. Durduk. Herkes hareketlendi, ben bir türlü yerimden kalkmak istemiyordum. Gönülsüz, ağır hareket ediyordum. Müjdat'a döndüm: "Beni götürürlerse bavulumu sen al" dedim. "Bavulla şubeye gitmek istemiyorum. Yan ceplerinden birinde telefon defterim var, onu yok et..."
  --spoiler--

  (bkz: okunması gereken kitaplar)
  2 ... amanbenburadakalmisim
 5. 5.
  tarık akan' ın onun bilmediğimiz başka yönlerini göreceğimiz kitaptır.
  2 ... silte
 6. 6.
  hapishane anilari, insanin ozgurlugunun yok edilmesinin yan etkileri acisindan cok etkileyici bir gosterge oldugundan olsa gerek, edebi acidan tatmin edici olmasa da, bu kitap da bir cirpida, heyecanla okunmayi basarmistir.
  2 ... kisladankampuse
 7. 7.
  bir solukta okunulacak tarık akan kitabı. dönemin şartları anlatılmış. bir de bu pencereden okunmalı.
  ... sokullu
 8. 8.
  tarık akan ın o dönem yaşamış olduğu olayları birazda abartarak anlattığı kitabıdır. bu gün için çok sıradışı olaylar yaşamış olabilir ama o günün şartlarında oldukça şanslı kurtulmuş olduğu bir durumdur. güzel ve akıcı anlatımını hoş tesadüflerle süslemiştir. sevenlerine duyurulur.*
  ... maribaturu
 9. 9.
  (bkz: piyade)
  (bkz: bitli piyade)
  ... dun gidecegim yarin geldim
 10. 10.
  filmde tarık akan bir öğretmeni canlandırmaktadır. onu ise bir çocuk.
  ... parantez