bugün

Hiç bir şekilde okulların tatil edilmediği soğuktan donduğumuz şehir.
Bünyesinde beni de barındıran güzel şehir. Memur kenti.
An itibariyle siddetli Rüzgar yüzünden her köşeden tuhaf ürkütücü sesler gelmekte.
Şiddetli rüzgar nedeniyle okulların tatil edilmesini dilediğimiz şehir.
Şu an gökyüzü kırmızı ve rüzgar dolayısıyla garip sesler çıkıyor. Kar yağmayan şehir.
ankara güzelse ferman toprak yüzünden güzel..
Şu an karla karışık yağmur yağan şehir.
Felaket rüzgar var.
Genelde ankara'da nasıl bir hava varsa Kırıkkale'de de aynı hava olur. Ama şu an burası gayet sakin, yağış yok. Hava sanki bahar havası gibi. Nedendir bilinmez.
hayatımı bipen insanı 22 yıl beslemiş bu şehir yaksam onu temiz olur, sinirden bir ağlasam her yanın deniz olur.
tüm gün sıcak evimde oturacağım. Çok mutluyum ve üstelik saat 05: 00' de uyandım.
yıllardır sevmekle sevmemek arasında olduğum şehir. tam hah tamam artık seviyorum, alıştım diyorsun sonra yine çelme takıyor soğutuyor kendinden. bir değişik şehir.
Sabah bembeyaz uyanacağız galiba.
Oğlum hakikaten yağıyor mu bakın perdeyi sıyırıp sevineceğim.
En delikanlı ayazların memleketidir.
soğuktur kaldaş iknowme.
Bugün döndüğüm evim. Özlemişim..
Keskin soğuğuna rağmen 23 gün boyunca sokaklarında kaybolurken mutlu olduğum şehir. Ondan sonra hiç olamadığım hatta.
Nargile alışkanlığı kazandığım yer. Kar ha yağdı ha yağacak diye 2 haftadır bekliyoruz buda cabası.
Aşıklar gibi özlemini çektiğim şehrim. Arkadaş ziyaret eder gibi sokaklarında yürümek istiyorum.
Hatta hafif yokuşlu ve muhtemelen buzlu yolların düşüp kahkaha atmak da istiyorum.
Kar yağarken oturma odasının küçük kanapesine oturup kareli battaniyemin altında salep içmek istiyorum herkes uyurken. Ben artık ankara da yaşayanları Kıskanmak istemiyorum.
kar bu gece misafirimizdir bu kendi halinde şehrin. mağrur soğukla gelen nazenin bir örtüdür, günün ışıkları yeryüzüne iyice yerleştiğinde kayboluverir. ertesi akşam yeniden... böyle de sevilesidir.
Şuan gitmek istediğim şehir. Kar atın biraz buralara.
Hani nerede bu kar yahu. Yok 20 cm kar yağacak tüm hafta yağışlı dediniz tık yok ey meteoroloji.
bütün yollar buz tutmuş dikkatli olun şehridir.
Her gün en azindan 20 entry girilmesini anlamadigim sehirdir. Bunun bu kadar neyi özel allah askina? Kar mi yagiyor? Soguk mu? Bilimsel olarak hem iklimiyle hem hava durumuyla daha soguk ve kuru havası olan erzurum u konussaniza? Yok ama ankara baskent, hohohoo tabi.