bugün

kötü anıların, kötü şehiridir. bu yüzden hiç sevmemişimdir kendisini zaten sevecek bir yeride yok.
şuanda havası çok güzeldir.
keşkem hep böyle olsa...

bir şehir.
etek uçuran havası var. lakin sokakta etekli avrat yok.
Bilmiyorum daha önce yazıldı mı ama bana gore turkiye nin boy ortalaması en yüksek 2 şehrinden biridir. Digeri de bursa dir. Yahu sanki 1.80 nin altında erkek yok bu şehirde.
Suanda 6 derece olan sehirdir.
Ilk kez götüm donmadı buraya gelince hayret.

Bunu da dedim ya birazdan tsunami çıkar öyle bi cenabetim.
Hasta etti.
cemal süreya'nın dizeleriyle selam olsun, bileti ölen, gömleği kirli ahmed arif'e;

der ki süreya;

" şair arkadaş bir derdin mi var
derdinden bir şeyler mi çıkarmak istiyorsun
ankara'ya gelmelisin"

" ankara ankara
ey iyi kalpli üvey ana "

" bende tarçın sende ıhlamur kokusu
az mı dolandık başkentin sokaklarında"

dört sene üvey analığımı yaptı, derdimden dert çıkardı ve çok dolandırdı beni kızılay'da, tunalı'da, bahçeli'de, cebeci'de, kurtuluş parkı'nda...

yüksel caddesi'nin meşrutiyet caddesi'yle kesiştiği noktada bir apartmanın çatı katında, ankara kalesi manzaralı yalnızlıklarım oldu çok. ama dostlukları bakiydi ankara'nın, soğukluğu sıcaktı, griliği mavi, soğuk gecelerde sevişen çocuklar sıcak. ankara'da hiç sevişmeyen yılmaz erdoğan, disiplin kurulunda tartışılmayan sevebilme ihtimali'ne nazire; ankarada aşık olmak zor diyen vedat sakman ve ona ses veren hüzünlü bakış zuhal olcay, yarım gün uzakta ankara, sokaklarında uslu kentliyi oynamak için diye deniz kokusu getiren bülent ortaçgil, hiçbir ayrılığı anlatamazdı ankara'da aşık olana, sevişene, kaçana, kalana, istanbul düşü kurana. murathan mungan'ın bir zamanlar oturduğu evin sokağında; "geçsede yolumuz bozkırlardan, denizlere çıkar sokaklar" diye bağıra bağıra şarkı söyleyen fırtınalı çocuklara, mazhar alanson'un mevlayı aradığı yollarda, leyladan geçme faslında olanlara, buselik makamına, pilli bebeksiz uyuyamayan, olsun demeden, çocuk düşleri yok olanlara, aşti'de el sallayacak kimsesi olmayanlara, beni severmiş o diye avunanlara daha ne anlatabilirdi ankara?

aşti'den çok el salladığımı bilirim gidenlere, tanımadığım insanların asker halaylarında elimde gözyaşı dolu bir mendille halaybaşılığımı da, arife günü otobüs bulamayıp çocuklarla koyun koyuna yatıp sabahladığımı da, bir gece yarısı deli gibi evden çıkıp atladığım ilk otobüsle hiç bilmediğim samsun'a gittiğimi de bilirim, ankara'ya gelen her yolda durak durak, şehir şehir ilk bestemi yaptığımı da bilirim, ama o bilmez, ankara'nın en garip huyudur bu, kimse bilmez

ankara'ya gelirken durak durak, şehir şehir yaptığım beste'nin sözünü yazdığım gün geldi aklıma;

sabaha karşı balgat'ta bir balkonda, ışıklar kenti ankara tam karşımda, ben bana beni anlatırken döküldü kelimeler;

" ışıklar kentinde ışıksızım
sensizlik demekmiş benim yalnızlığım
şimdi anladım.
o kadar kalabalığım ki kendimle
orada bile seni bulamadım
o kadar yalnızım ki seninle
sende bile kendimi bulamadım,
şimdi anladım.

karanlıklar kentinde ışıl ışılım
sana gelmekmiş kendime yolculuğum
şimdi anladım;
ama ne zaman dönsem kendime
benden başka kimse yokmuş
geride bıraktığım. "

ankara'da benden başka kimse kalmadı geride.

ve cemal süreya der ki,
ne der cemal süreya;

"sen temiz hava saklı su
sen bayan nihayet "

ne der anakara'dan kaçanlara, hızlı hızlı geçen neon lambalarının göz kırpışında, otobüs ve tren uğultularında şebnem ferah;

belki de en güzeli böyle- http://www.youtube.com/watch?v=xvUI7eIO2GM
Az once deprem olan sehirdir. Sallandik arkadaslar. Gecmis olsun.
Fakat güzel sallandik.
Ufaktan zıplatmıştır. Allah beterinden saklasın.
Tenis maçı yapmak isteyen varsa konuşuruz.
Çomarların bol olduğu sehir.
Ankara demek siyaset demek. ankara'da dönen siyasete şahit olsanız mideniz bulanır, bu şehir bu kadar pislikleri nasıl kaldırdığına şaşırırsınız.
görsel
12 ocak 2016 günü güneşin batışıyla kendine hayran bırakan şehir.
siyasetin gölgesinde kafası karışık, kalbi kırık, değerli yalnızlığına terkedilmiş gri şehir.
Yollari bozuk sehir.
affedersiniz ama söyleye söyleye mına kodumun şehrini yalnızlar bilmemneler şehri haline getirdiniz. anadoluda bunun gibi onlarca şehir var lan. hayır bir ankaralı olarak görünce ben bile basıyorum eksiyi. değerli yalnızlık nedir la? sokakta git bi harbi ankaralıya sor siz burada değerli yalnızlığınızla baş başa kalmışsınız, bu şehir çılgın filan artık ne tatava yapıyorsun onu söyle, bak seni ne yapıyorlar. hayır 7617 tane entry girildiyse şuraya 6 bin tanesi aynı içerikli. hayır, affedersiniz ama üniversite okumaya kışın geliyorsunuz ankara ankara diye ağlanıp yazın bodruma siktir olup gidiyorsunuz ankara ankara gelip bizim götümüze kaçıyor.

bi bırakın lan ankaranın yakasını artık. hakkaten. kodumun şehrinde dün bahardan kalma hava vardı, birinizde gelip yazmadınız şuraya içimize umut yağdıran, yalnızlığımıza eşlik eden güzel şehir ankara diye. kimse yemiyor lan artık sizin bu ağlak ankara entrylerinizi. bi kere yapın daha da zorlamayın. sözüm meclisten içeri de dışarı da.
bir Bursa değildir.

sizi ezikler sizi.
Senle kişisel hiçbir alıp veremediğim yok. Farklı şartlarda tanışsaydik belki iyi bir ikili bile olabilirdik. Ikimiz için Üzgünüm ama birbirimizi sevme şansımız hiç yok. Malesef. Bak bunları yazabildiğime göre külleniyor bazı şeyler.
Hüznün beden bulmuş hali , sisli kasvetli kimi zaman soğuk kimi zaman ise soluk bir şehir ..
Yinede güzel..
Domuz gribi kaparım korkusuyla bahçeye dahi adım atmadığım şehirdir. Yenimahalle yıldırım Beyazıt eğitim araştırma hastanesinde domuz gribi çıkmış ev çok yakın. Çarşamba günkü hastane randevumu çok sevdiğim doktoruma rağmen iptal ettirmeyi düşünüyorum.
Bir tane bile tenis oynamayı bilez sözlük yazarının bulunmadığı şehir.
Cidden tenis oynamayı bilen yazarın olmadığı şehir. 3. Yazışım yok mu kimse *
Aşığım bu şehre.
Gündemdeki Haberler
güncel Önemli Başlıklar