1. 1.
  almanya şansöliyesi.
  hamburg'da doğdu. papaz olan babası ve ailesiyle doğu almanya'ya göç etti. orada büyüdü. fizik tahsili yaptı. iki kere evlendi. berlin duvarı'nın çöküşüyle almanya'da helmut kohl'ün yanında siyasete girdiğinde sene 1991'di.
  ... azorka
 2. 2.
  merkel'in poposunu gördük.*
  -4 ... nuwanda
 3. 3.
  fransa ic isleri bakani sarkozy ile bir tur celik, comlek oyunlarına girerek turkiye 'nin ab muzakerelerine karsi olumsuz bildiri yayinlamalarini bekledigim almanya basbakani. ayrica poposunuda gormus olduk, kocaman.
  ... paladinius
 4. 4.
  yerine keşke sosyal demokratların adayı schröder gelseydi dedirten, tansu çiller in almanya şubesi.
  3 ... lazy pigeon
 5. 5.
  3.sınıf porno yıldızı kılıklı kadın..
  maç senin neyine be kadın,git evine yat!..
  1 -1 ... selmagezinir
 6. 6.
  dünya kupasını siyasi bir rant alanına çevirmeye çalışan kişidir.siz başbakansınız unutmayın görevinizi gidin ülkenizle ilgilenin.beckanbauer gibi hırsız ve karaborsacının başkanlığını yaptığı bir yerden birileri gibi medet ummayınız.

  hırsızla,uğursuzla memleket bir adım ileri gitseydi sayın merkel,türkiye bu kadar hortumcuyla çoktan en güçlü devlet olmuştu bile.

  siz merak etmeyin sadece ekonominizle,etrafınızdaki yeşiller partisinin güçlenebilecek gücüyle ilgilenin.bazıları gibi başka şeylerle uğraşmayın.*
  -1 ... saldirici
 7. 7.
  iktidara gelmeden önce karşı olduğu türkiye nin ab üyeliğine, ekonomik ve siyasi gerçekler karşısında evet demek zorunda kalan alman başbakanı.

  (bkz: taç giyen baş akıllanır)
  1 ... pilotmont
 8. 8.
  6 ekim 2006 günü geldiği istanbul da valilik ve emniyetin de yardımıyla trafiğin felç olmasına yol açan alman politikacıdır.
  ... alkolik
 9. 9.
  başbakan olmadan önce türkiye'nin başkentini istanbul sanan kadın.(geçenlerde ankara'da cumhurbaşkanı ile görüştü artık öğrenmiştir heralde başkentin ankara olduğunu)
  2 ... delgado
 10. 10.
  alman hristiyan demokratların lideri.almanya başbakanı.son türkiye ziyaretinde erdoğan'ın limanları rum gemi ve uçaklarına açmamak için nasıl kıvırtacağını şaşırması ve sızlanması üzerine "imza atarken düşünseydin" diyen, soğuk ciddi alman tipleme.
  2 ... thelastpatriot