bugün

sitlerin baskısını kaldıracak, güce denge getirecek olan seçilmiş jedi'dir. (bkz: star wars)
star wars the clone wars s03e15 bize gösteriyor ki kendisi bilerek, isteyerek, ego tatminini ve bencilliğini tüm galaksiyi skertecek şekilde tastamamen keyfi davranmıştır.

force'u yönlendiren adam diyor ki burada kalman gerekir, seçilmiş kişisin. gücün amna koymuşsun sen doğuştan gel, kal burada, senin görevin doğuştan bu.
bizimki fani dünyanın fani zevklerinin peşine düşmüş. padme'ye vurmadım zaten epeydir ne işim var burda ölü sinek bile bulamam burda skecek deyu basıp gitmiştir gücün kendisi olabileceği yerden.

anlayacağımız önce gezegeni skertip sonra da "ya ben aslında iyiyim demiştir" ama atı alan çoktan 5000 parsek yol almıştır bile.
iyiliğin içinde kötülük, kötülüğün içinde de iyilik olduğunun star wars alemindeki göstergesidir.
kendisi sevdiği kadın uğruna kendi geleceğini karartmıştır. tabi bunun yanında jedi konseyinin ona güvenmemesi de bayağı büyük bir etkendir.
özünde iyidir. anakin aşkın kurbanı olmuştur. ama onun bu derece kinlenmesine de anlam vermek güçtür. zaafı olan bir karakter.
karısı padme'yi ölümden kurtarmak için karanlık tarafa geçtikten sonra, kendisine ihanet ettiğini düşünerek onu öldürmeye çalışmış kişidir. kalan hayatını da yok yere darth vader olarak geçirmiştir. ben olsam intihar ederim o durumda.
kötü olduğuna seri boyunca inanılmayan karakter.*
tanrı değildir ama tapanları var.*
aldığı radikal kararların çoğuna hak vermeme rağmen her seferinde sormaktan kendimi alamadığım bi soru var efendi skywalker;

o el kadar padawanlara nasıl kıydın lan ? onların ne suçu vardı, hiç mi titremedi lightsaber'ın ?
görsel
darth vader'ın ta kendisidir. ayrıca çoluk çocuk katili vs e karanlık tarafa geçiyorsun boru değil neticede halay çeke çeke mi geçseydi! ayrıca tipi dışında hiç bir hareketini tasvip etmediğim obi wan da boş beleş işlerin adamıydı yani...

serinin ve intikam filmlerinin gelmiş geçmiş en iyisi olan sith'in intikamı anakin'in erkekliğe adım attığı şahane bir bölümdür. sen aşkı meşki yasakla, çocuğu fıstık gibi hatuna koruma yap, adam sevmiş baba olucak artık... geleceğini göremiyorum heryer karanlık ve puslu diye bi boka yaramayan kehanetler salla, sonra anakin darth vader olmuş auuuwwaa! ya ne olacağdı davar!
anakinin yeni yetme olduğu siki kırık zamanlarında ezerek, kısarak bi bok olacağını sana konsey sayesınde çocuğun psikolojisi bozuldu. anadan ayrı ev yok bark yok zaten... hayır adamın kanında var güç. bunu gizleyemesski. napsın? ben sizden güçlüyüm ama hadi her dediğinize he diyim tamam lan mı deseydi. elbette karanlık tarafa geçicekti. karısı da az orospu değil ayrıca insan ne olursa olsun yanında olur sevdiğinin. adamı kimsesiz bıraktılar yani ne olabilrdi başka?

18 yaşından beri onlarca kez star wars izlemiş biri olarak aşırı tipsiz anakin karakterinin darth vader a dönüşmesiyle huzur bulan kimselerdenim.

savaş stratejilerinden tut, kişisel tekniklerine hep bir sarsaklık hep bir şansı yaver gitmecilik olan jedilardansa damarlarında güç dolaşan vader'ı ve sithleri güzel güzel tebrik ederim, oh!

tanım. kendi haline bırakılmadığı için maymun olmuş sonunda doğru yolu bulmuştur.
evvela anakin skywalker la darth vader'ın aynı kişi fakat tamamen farklı yaratıklar olduğunu bildiği varsayılarak değerlendirilmelidir. jedi ve sith olarak bakılmalıdır. jedi karakteri ukala sevimsiz bok gibi bişi fakat elbette kurgusal olarak olması gerekn bu. kontrol edemediği karanlık tarafı taşır içinde bla bla... zaten hiç bir sith funı oturupta jedi anakini sevecek değil. ha bazı değişikler hiç bir halini sevmez onlar da konsey funı oluyor zere.
yeni derivatif sövgü kelime grubumdur.

"ben de senin anakini skaywolkır" şeklinde ağızdan tükürükler saçılarak karşı tarafa iletilir.
(bkz: join the darkside)
itin kopuğun önde gidenidir.
karanlık lordu öldürüp güce denge getirecek denmiştir ve bunu 6. filmde (bkz: Star Wars Episode VI Return of the Jedi) oğlunu kurtarma esnasında yapmıştır. keşke bu kadar uzun sürmeseydi be anakin.

3. filmin (bkz: Star Wars Episode III - Revenge of the Sith) sonunda alevlerin arasında yarı ölü şekilde yukarı tırmanışın beni benden almıştı.
disney'e satılmış eski jedi şövalyesi. miky mouse ile kapışmasını heyecanla bekliyorum.
mickey mouse ile kapışamayacak jedi warrior(sith hali lor vader) çünkü disney'in çekeceği episode vii ve lord vader yani master skywalker 6. filmin sonunda ölmüştür.
Orijinal üçlemenin üzerinde oynama yapılmamış halinde en sonda yaşlı hali görülebilen, nihayetinde jedi.
Hayatta gördüğüm en karizmatik film karakteridir.
Gerçetende episode VI da güce dengeyi getirmiştir.
tam bir piç. lan qui gon senin için herkesi karşısına almış obi wan kenobi seni büyütmüş eğitmiş lan adam sana kardeşim demiş sen naptın hayinlik kaypaklık. sorsan adam öldürerek cumhuriyete barış adalet getirdi yavşak. lan sen nasıl bir insansın olum on yıl geçmiş üstünden ananı bir kere görmeye gitmemişsin sonra rüyamda görüyom acı çekiyo ühü ühü diye kenobiye ağlıyon. sonra çocuklarının anasının hamileyken boğazını sıkıyon. la hepsini geçtim o nasıl bir kibirdir ustası için beni çekemiyo triplerine giriyon lan. daha bir gün olmamış karanlık tarafa geçmesi karısına diyo bide darth sidiosun amına koyar bütün galaksiyi ele geçiririz. siktir dünkü boka bak amına koyayım. senin kibirin yüzüne çoluğun çocuğun öksüz yetim kaldı lan. ama o küçük padowinlerin analarının ahı tuttu sana. el kadar sabileri kılıçtan geçirdin gavat. şerefsiz pislik be. ohhh attım içimdeki bütün öfkeyi sana anakin skywalker. ama darth vader olunca başkasın bunu da bil.

edit: yanlış anlaşılmasın filmdeki en insani duygulara sahip kişidir. aşık olmuştur, içinde biriç çatışma vardır kötülük yaparken bile iyilik yaptığını sanmaktadır barışı ve adaleti getirdiğini düşünmektedir zira, ve içinde büyük bir kibir vardır ki onu karanlık tarafa geçiren o kibiri olmuştur.
karizmasına hayran olunan karakterdir. bir insana hem iyilik, hem kötülük yakışır mı yahu? evet yakışıyor işte. come to dark side dese koşa koşa gidilir. ama çocukluğunu canlandıran oyuncu da bir o kadar tatlıdır.
star wars içindeki en insani karaktertir. bence.
Gündemdeki Haberler
güncel Önemli Başlıklar