bugün

Gecen sene yaz okulundaydim.yaz okulunun okulunun o kasvetli havasi sikilmis ruh halimle sevisiyordu adeta. Gunler boyu ulan arkadaslarimdan en salagi benim heralde bi tek ben geliorum bu amk yaz okuluna diye dusunurken hazirlikta arkadasim olan ve pek samimi olmadigimiz bir arkadasimla okulda ki kafelerin bi tanesinde karsilastik. Samimi degildik onunla cunku ortam olmamisti hic. Neyse selam verip yanina oturdum. Hali harap ve bitapti. Kulaginda ki kulaklari indirip amy winehouse dinlemelisin dedi. Taktim kulakliklari ilk duydugum soz we only say goodbye with words ...
londra da dükkan adıdır.
(bkz: amy winehouse)
(bkz: amy şarapevi)

not: tamam vurmayın kendimi sikebilirim.
bu dünyadan çok çabuk çekip gitmiş büyük yetenek.
öldüğünde onun varlığından yeni haberdar olanlar vardı. dünyada sanat bu derece düşmüş işte. sırf ergenlere hitap eden şarkılar yapmadığı için değeri çok az bilinmiş ölümünün üzerinden neredeyse 1 yıl geçmiş yetenekli sanatçı.
akşam akşam öldüğünü hatırlayınca ciğerimin başı bişti yeniden. o da benim gibi çirkindi.

http://www.youtube.com/wa...v=TJAfLE39ZZ8&ob=av2e
amy'i eskilerde rap gurubu kurmuş ve bir kaç rap şarkı icra etmiştir. ben kendisini arkadaşımın bana dinlettiği ve adını bile hatırlamdığım o şarkıyla tanıdım. o ses; sanki aşık olmuştum gerçekten çok ama çok güzeldi. bir rap dinleyicisi olarak müziği çok hoş geliyordu.
Rehab" (2006)
"You Know I'm No Good"; "Back to Black"; "Tears Dry on Their Own"; "Love Is a Losing Game" (2007)
"Just Friends" (2008) hala dinlerim ara sıra ama You Know I'm No Good bu şarkı çok başka be sözlük.

Meet you downstairs in the bar and heard
Your rolled up sleeves and your skull t-shirt
You say why did you do it with him today?
And sniff me out like I was Tanqueray

Cause you're my fella, my guy
Hand me your stella and fly
By the time I'm out the door
You tear me down like roger moore
I cheated myself
Like I knew I would
I told ya, I was trouble
You know that I'm no good
Upstairs in bed, with my ex boy,
He's in the place, but I cant get joy,
Thinking of you in the final throws, this is when my buzzer goes
Run out to meet your chicks and bitter
You say when we're married cause youre not bitter
There'll be none of him no more
I cried for you on the kitchen floor

I cheated myself
Like I knew I would
I told ya, I was trouble

Sweet reunion, jamaica and spain
Were like how we were again
I'm in the tub youre on the seat
Lick your lips as I soak my feet

Then you notice lickle carpet burn
My stomach drops and my guts churn
You shrug and it's the worst
To truly stuck the knife in first

I cheated myself
Like I knew I would
I told ya, I was trouble
yine gözleri dolduruyor.

ah be amy...

http://www.youtube.com/watch?v=b-I2s5zRbHg
özlenen.
1 yıl öncesinde istanbul'da vereceği konser öncesi özel mercedes araba, taze çiçek, çikolata ve zencefil gibi talepleri eleştirilirken bugün ölümünün birinci yılında anmaya hazırlandığımız muhteşem ses.
ölümünün üzerinden hemen hemen 1 yıl geçmesiyle içimi bir kez daha cızlatmış müthiş yetenek. niye öldün amy... niye.
içtiği camel blue sigara ile sevgimi kazanmış sanatçıdır.
klitorisine bile eroin enjekte eden manyak çirkin kadın.

ölmek istiyordu, istediğini de aldı.
Son günlerde herkes Nina Zilli ile benzerliğini konuşuyor...
geçen yaz hayatını kaybeden, ingiliz bir şarkıcı.
ölümünden önce londra'da bir bar çıkışı perişan, tek başına bir bankta sızmış görüntülerini görünce bana;

- kimsesi yok mu kadının?
- bir hayranıda mı yardım etmez?

sorularını sordurtmuştu . ardından geldiği istanbul konserinde şarkılarını söylemek istemeyip sahneyi terkettiğinde yaşamak istemediğini, hayata tutunamadığını anladım ve gariptir ölümünü hissettim.

sürdüğü e liner ve marjinal saçlarıyla bu zamana ait değildi amy winehouse. tüm zamansız kadınlar için...

http://www.youtube.com/watch?v=4L9-AvjsB6g
Şarkılarını her dinlediğimde haline acıdığım, "kim bu kadına böyle şarkılar yazdıracak kadar şerefsiz olan herif lan?" sorusunu sormama sebep olan sanatçı. Aşk hayatını biraz araştırınca "O içmeseydi de kim içseydi" dedirtiyor insana. Bu yüzden sanırım, hep depresif ve derin bulmuşumdur şarkılarını. Huzur içinde yatsın.
içinde öldüğü ev ailesi tarafından satışa çıkarılmıştır. param olsaydı da alsaydım o evi. keşke !
geceye renk katan kadındır. öldükten sonra bile.
Insan olduğuna dair şüpheler taşıdığım.zira bu zamana kadar bu kadar güzel başka bir ses işitmedim.

yaşamını erken yitirmeseymiş iyiymiş hanımefendisi.
bir piç yüzünden hayatı mahfolmuş zenci gırtlaklı şarkıcı. ailesinde ve çevresinde çokça caz sanatçısı bulunan göğüslerine silikon taktıran, sarhoş olup parmağını emen mükemmel sesli kadın. ayrıca alkol , uyuşturucu madde bağımlılığı da vardır.
şarkıları kalbiyle söyler adeta.
http://www.youtube.com/watch?v=f0DPCSRKld4
tozla örtülü mp3ümü raftan almamla hatırladığım sanatçı. Amy, stronger than me şarkısını uzun zamandır dinlemiyordum. koca adamı oturtup ağlatan bu şarkıyı okuduğun için binlerce teşekkür. bok vardı esrar kullandın mk kim yapcak şimdi bize böyle şarkılar?
ölümünden sonra şarkılarını dinlemeye başladığım, harika bir ses tonuna sahip olan harika insan.
her zaman olduğu gibi öldükten sonra adı anılan, dinlenilen, beğenilen sanatçılar sınıfına katılmış, özel sese sahip tapılası kadın.
ölmeden önce pek fazla kadri nin kıymetinin bilinmediğini düşündüğüm; harika bir ses.
Önümüzdeki aylarda ölümünün 1. yılını anacağız. iyiydin hoştun ama çok bozmuştun Amy!