bugün

Rahman ve rahim olandır.
Yaratan, yarattığını takip eden, yapılan nankörlüğe rağmen merhametini esirgemeyen.~
Cenabı hak. hakkımızda hayırlısını versin.
üç defa üst üste söyleyince 'bu nasıl sevmek' dedirten kelimedir.
Küçükken haşa caminin minaresi sanıyordum. Tövbe tövbe.
Beni bu kadar mı deniyorsun ? Daha ne kadar dayanabilirim diye mi izliyorsun ?
yokluğu olay varlığı koyar.

bir tanrı.
Mühlet verir ancak ihmal etmez. Kanundan da kaçsanız sizi eninde sonunda hesaba çeker.
mühlet verir ancak ihmal etmez. kanundan da kaçsanız sizi eninde sonunda hesaba çeker.
en guzel olan allah askidir. allah askindan baska ne varsa,can cekismekten ibarettir.
her sorguladığımda olduğuna inandığım yaratıcı, yaradan. yalnız şu sıralar aklıma takılan bir şey var: afrika neden bu kadar yoksul, neden temel gereksinimlerini bile karşılayamıyor afrikalılar? bu konuda dünyada çok açık bir adaletsizlik olduğunu düşünüyorum. deistlerin ileri sürdüğü gibi tanrı, evreni yaratıp gitti mi yoksa ateistlerin ileri sürdüğü gibi gerçekten tanrı yok mu? evrendeki düzene bakınca bence tanrı var ancak afrika düşündürüyor.
yıl 2215 de olsa dua edeceğiz. hayır size giren çıkan ne amk?
sanıldığı üzere arapça değil ibraniceden hatta aramiceden türemiştir. türkçesi tengri'dir veya tanrı'dır. biz tengri diyoruz. muhammed de tengrinin elçisidir...

--spoiler--
yıl olmuş 2015 hala buna dua eden var. müslümanlar ölüyor her gün nerede o sarıklılar, nerede melekler nerede gondor.

--spoiler--

yıl olmuş 2015 sen nasıl halen daha doğa tapıcılığı yapıyorsun bak balık hala balık, insan hala insan, ot hala ot, beyaz toros mercedese evrimleşmemiş sen halen daha malak gibi saçmalıyorsun sevgili dostum. hayalperestim diyorsun ne o hayali odandaki cisimlerle mi kuruyorsun mataryalizmden kurtulmanı emrediyorum biz kardeşiz.
Allah zati ve subuti sıfatlarıyla bildiğimiz(basar, semi, ilim, muhalefetül havadis) ancak görünüşünü idrak edemediğimiz Kuran, Incil, Tevratı gönderen kulunun ne yaptığını ve yapacağını hep bilen islamdaki tek ilahın en bilinen adıdır. Allah insana irade vermiştir ve insanın yaptığı iyi kötü fiillerden sorumlu olamaz.
keşke iman imtihanını bu kadar ağır yapmasaydı da mutlu mesut yaşasaydı insanlar. hep beraber gitseydik cennete, kürtler hariç.
Sizin gibi gereksiz insanları yaratmıştır. Rabbim sen affet.
filologların ibranice kökenli olduğunu düşündüğü kelime.
kitabevleri tarafından yazarlığı kabul görmeyendir.
allah,

ya gunahlarimizi anlimiza yazsaydi?
bizi utandirmayan allah'a elhamdulillah...
40 yildir yahudiyim. boyle komik dag hikayesi gormedim
inandığım. Aksi takdirde her şey çok amaçsız, anlamsız olurdu.
En popüler peri masalı kahramanı.
olmayandır,tanrı vardır ve özel bir adı yoktur.
"99 tane sıfatın bir yüz etmiyor." Diye bir şey gördüm. Sonrası büklüm büklüm. Sen de gördün mü allah'ım?
Allah celle celalüh adildir adaletle hükmetmeyi emreder. Fakir fukara yoksul ve yetimleri görüp gözetmeyi onlara iyilik ve ihsan'da bulunmayı emreder. Her türlü fuhşu ve nühkeratı nehyeder. Allah cc böyle buyurmuştur.