1. 1.
  1948 doğumlu, ekranlara 32. gün programında mehmet ali birand ile çıkmaya başlayan, daha sonra atv'ye geçerek ana haberleri ve siyaset meydanını sunmaya başlayan, ana haber spikeri, yazar, şair, güleryüzlü, pozitif, iyi insan.
  5 -4 ... devedikeni
 2. 2.
  (bkz: anchorman)
  2 ... devedikeni
 3. 3.
  su an hukuk ögrencisi olan atv ana haber bilmemneyisi.
  2 -1 ... electronica
 4. 4.
  istifa etmiş bir deniz subayı.
  2 ... indoor rain
 5. 5.
  karizmatik sunucu.
  1 -2 ... witch
 6. 6.
  camın önünde haber sunan insan. haber saatinde barbaros bulvarında sahil yönünde sağdan yürürken, kameranın karşısında oturmuş haber sunma vaziyetinde rahatça görebilirsiniz.
  1 ... maksat muhabbet
 7. 7.
  Bu yıl (bkz: istanbul universitesi hukuk fakultesinde) sınıf arkadası oldugum ekrandan gorundugu kadar sevimli olmayan özellikle son zamanalrda yeni (bkz: reha muhtar)olma yolunda ilerleyen haber spikeri.
  4 -2 ... ozsaycan
 8. 8.
  Son 1 yıldır haberi spikerligini bırakıp sovmenlige merak sarmıs anchorman
  ... ozsaycan
 9. 9.
  amerika ve bush aleyhine yazdığı bütün yazıları ve düşünceleri bush un istanbula gelmesiyle kıvrılmıştır. basın mensuplarının da katıldığı bir yemekte, ellerinde portakal, bush la beraber sırıtarak fotoğraf çektirmiş*, bununla da kalmayıp o fotoğrafı, bir sonraki gün gazetesinde, köşesinin tam ortasına kondurmuştur. yaptığı maskaralığı çok hoşmuş gibi gösteren birkaç satır eklemeyi de ihmal etmemiştir güzel abim. "bu ne yaman çelişkidir?" diye sorulası adamcağızdır kendileri.
  3 ... don kişot
 10. 10.
  yazarı için; (bkz: painkiller)
  3 -1 ... redwinemania