bugün

Sürü lideri erkek kurt.
Yoksa insandan alfa olmaz, kurt muyuz mk biz?
Bu alfa erkek muhabbeti yüzünden çok mallar tarihin tozlu raflarında yerini alacak gibi. Bizim dini ve kültürel yapımız dayanışma üzerine kurulu. Bize uymuyor. erkek, niteliklerini yansıtıyor ve toplumsal görevlerini yerine getiriyorsa zaten toplum tarafından saygı ve anlayış görüyor. Alfa dediğiniz kaba kuvvete dayalı bir üstünlük gösterme çabası ise bu devir o devir değil, şimdiden rahmet dilerim.
Bayadır bu başlığı görüyor ve yazmıyordum. Çünkü konuyla alakalı bazı anlatılanları tasvip etmiyordum. Demin şöyle bir baktım da konuya bakış açıma kısmen de olsa paralel güzel bir yazı buldum aktarmak istedim. Nedir Alfa erkek?

--spoiler--
Alfa erkek, kodumu oturtan, ağzına geleni söyleyen ve gecenin 3’ünde Şahin’le drift atan bıçkın mahalle delikanlısıdır.

— Bi dakka lan!? Bu bildiğin Çomar!

Evet, çomar. Çünkü bu tanım yanlış. Eminim siz de bunun kadar olmasa da buna benzeyen “alfa erkek” tanımlamaları gördünüz. Bu konu o kadar çok yazılıp çizildi ki hepsini birleştirdiğimizde; zihnimizde kural tanımaz bir çomar canlanıyor. Aslında biz, “alfa erkek” diye gama erkeğin tanımını okumuşuz. Durum bundan ibaret.

(bkz: Gama Erkek)

Gençler de bunları okudu ve kendilerince doğru yanlış uyguladı. Vurdumduymazlığı ve ayılığı meşru gören, beyefendi erkekleri de “beta” diye aşağılayan bu tipler, bu şekilde ortaya çıkmış oldular. Alfa olayım derken bencil ve fesat bir “gama” oluverdiler. Alfa kişiliğin kıyısından geçseler, insanları “beta” diye aşağılamazlardı. Taşlar yavaş yavaş yerine oturuyor mu?

Alfa Erkek Nasıl Davranır?

Alfa erkekler gamalar gibi olur olmadık şeylere atarlanıp masaya yumruk atmazlar. Deltalar gibi dikkat çekmeye çalışmazlar. Bu tür davranışlarla gelecek ilgiye de ihtiyaçları yoktur. Alfa erkek, empati sahibidir. insanları ve çevreyi en az kendisi kadar düşünür. Mahalle kabadayısı figüründen çok çok uzaktadır.

— Kardeşim, sen de amma uzattın! Anlat artık şu konuyu! Tamam, mahalle kabadayısı değil, anladık. Sağda solda saran çomar da değil. Peki ne o zaman bu alfa?

Alfa, aslında dipsiz kuyuya atılan taş gibidir. Hani kuyunun dibinden gelen sesi duyarsın da o kuyunun derinliğini anlarsın ya. Onun gibi. Alfa o taş gibidir. Sizin gidemediğiniz yere gider. Oradaki bilinmezliği bilinir hale getirir. Bilgisi ışığında sizin oraya gidip gitmemenize karar verir. Özetle alfa; bilinmezliği bilinir hale getiren ve oraya nasıl gideceğinizi gösteren çobandır.

Herkes korkarken o gözünü karartıp yola çıkar.

Gizemleri çözüp tecrübe edinir.
Tehlikeleri saptar ve etkisiz hale getirir.

Sorumluluk alıp ardında bıraktığı üyelere bilgi verir.

Tehlikelere karşı onları uyarır.

Yani alfa erkek, kız meselesi için ocaktan 75 kişi toplayıp kavgaya giden adamdan ziyade, bilinmezliği bilinir hale getiren kişidir. Patrondan ziyade liderdir. Grupla organize çalışır ve çok iş yapar. Risk ve sorumluluk alır. Bunun da meyvesini toplar.

Bu yaptıklarını karıya kıza şekil yapmak için yapmaz. Kendisinin ve çevresindekilerin hayatı için yapar. Tüm bu uğraş, doğal bir varoluş refleksidir.

Alfa Erkeğin Özellikleri

Centilmendir ve prensip sahibidir.
Bir hayat amacı vardır. (Ne olduğu önemli değil.)

Kararlıdır, kafasına koyduğunu yapabilir.

Alfa erkek cesurdur, elbette her insan kadar korkar. Fakat korksa bile bu korkularının üzerine gider.

Üstün bir karar vericidir. Kararlarından doğacak sonuçlara hazırdır. Bu sayede başkaları da zor kararları onun almasını ister.

işlerin yürüyebilmesi için kendiliğinden ortaya çıkan doğal bir liderdir.

Başkalarının hayatını yönetmesine izin vermez. Özgürlüğünü kısıtlayan olursa haddini bildirir.

Duygularını kontrol edebilir. Mantık adamıdır. En olumsuz koşullarda bile en doğru stratejiyi uygular.

Bilinmezliği bilinir kılar ve bilmeyenlere yol gösterir.
(bkz: Alfa Kişilik Nedir)

Fiziksel ve mental olarak zirvededir.

Zayıf ve kusurlu yönlerini kabul eder. Gamalar gibi çevreye suç atmaz.

Sevdiklerine “Hayır.” demekten çekinmez.

Ne düşündüğünü söylemekten korkmaz. Milletin suyuna gitmek için onların istediklerini yapmaz. Bu konuda delta erkeğin tam zıttıdır.
(bkz: Delta Erkek)

Duruşu diktir, konuşurken öne eğilmez ve güçlü göz teması kurar. Bu konuda betanın tam zıttıdır.
(bkz: Beta Erkek)

Yazar | Emre Arslan

https://www.reddedildim.com/alfa-erkek/
--spoiler--

görsel
(bkz: Metroda ayağıyla feminist iten alfa bey)
her kızın bir seviyesi vardır. bu seviyenin üstü alfa , altı ise betadır. alfaymışta betaymışta gamaymışta. kural basit bu devirde fuck an yaranır. bunun erkeği kızı yok kim gidipte hanfendi bir kızdan hoşlanıyor nerde badgirl var erkekler onun peşinde. hanfendi kızlar beta badgirlller alfa oluyor. şimdi nazik kibar centilmenseniz ya da kızların duygularıyla oynamıyorsanız cinsellik için aşk taklidi yapmıyorsanız yatağa atıp faydalanmıyorsanız betasınız eziksiniz. aynı özgüveni yanlış anlayıp haddi aşıp cıvık cıvık her istediğini yapmak gibi. yani delinin biri kuyuya bir yanlış taş atıyor hop millette çıkarmıya çalışıyor. tanımları yanlış anlatıyorlar. kızlar ne mi ister. ilk önce kızların ağzından çıkan kelimelerin çoğuna inanmayın saf olmayın kızlar zıt konuşur. kızların efendi yerine piç erkekleri tercih etmeleri darbeyi yiyip ağlayıp zırlayıp akıllanıp efendi erkeklerle evlenmeleri buna örnektir. istisnalar kaideyi bozmaz. karektere bakan yok mu? tabiki azda olsa var. kızlar ne ister sorusunun en büyük yanıtı genellenemez ama şunlar bir gerçektir. ilk önce yakışıklılık, sonra karizma, boy, ağzın iyi laf yapmalı, arabanda olsun. en önemliside para paran yoksa zaten günümüzde adam bile değilsin maalesef. kızlar yanlarında diğer dişi rakiplere hava atacak erkek isterler. bak paçoz ben bunun sahibiyim sen kimsin diye diğer dişilere hava atıp ayar verirler. bir nevi size çanta ve cüzdan muamelesi yaparlar. gezdirip, yedirip, içirip birde iyi sex yapıyorsan senden iyisi olmaz. kız tavlamak, yürümek koşmak isteyen erkeklere. hoşlandığı erkeği elde etmek isteyen bayanlara taktik verilir.
Alfa erkeğin günümüzde ki karşılığı daha fazla kız la yatan erkek olarak görüldüğü için,

Alfalığında içi boşaltıldı maalesef.
-"Ben bir dava ile evliyim. Sen ikinci olmaya razı mısın?" (Alfa)
(bkz: Kadir Mısıroğlu)

-izmir Alsancak'ta bir sürtüğün önünde diz çökerek- "Benimle evlenir misin sensiz yaşayamam." (Beta)
(bkz: Kemalist)
Bir bok olmayan erkektir.
Ve alfaların en kötüsü "ben alfayım" diyenidir.
Erkeklerin en kötüsü de "ben alfayım." diyen ama aslında olmayan erkektir.
Bir insanın düşebileceği seviyeleri görmek üzücü.
Alfa erkek sevdiğini aldatan değil her şartta koruyan kollayan sahip çıkan, sevdiklerine sadık ve uysal, şerefsizlere karşı yırtıcı, kimseye eyvallahı olmayan erkektir. Kimseden çekinmeyen ve sizin gibi zibidileri de hizaya getiren lider erkektir. Hadi eyvallah.
Alfa romeo araba tercih eden erkektir.
Baskın erkektir.
https://mobile.twitter.co.../1216651646006124546?s=12
Kadın erkek ilişkilerinde daima kazanıcak erkektir.
Günümüzde her ne kadar erkekde kılıbıklık moda olsa da kadın daima olgun aklı başında güçlü sert maskülen erkek arar. Dolayısıyla alfa erkeğimiz kız ilişkilerinde hep bir adım önde olacaktır. Bu demek değildir ki alfa erkek kadını yeri geldiği zaman döver evde hiçbir işi kendisi yapmaz hepsini kadına yaptırır kadının her şeyine karışır. Aksine alfa erkek kadını ölümü pahasına daima korur ve yeri geldiğimi zaman evde işte hayatta sorumluluk almakdan çekinmez. Hoşgörülü daima kuralları olan ve yeri geldiği zaman eline masaya vurarak kadını domine eden bu lider vasıflı erkek kadınlara daima çekici gelmiştir ve gelmeye de devam edecektir.
Aksini iddia eden ninesinin dizinde oturup ateri oynamaya devam etsin.
Seni hiç alakadar etmez diyen memati baş gibi erkeklerdir.
Sesim ve konuşma şeklimden dolayı şahsımdır fakat aslında kız gibi kırılgan biriyim.
baba bu alfa erkek olayı ne nasıl olunuyor okulu var mı bunu.
yok ya nickine koyuyon bide yavşak yavşak konuşuyon oluyo.
(bkz: şamil basayev) sene haziran 1995. yer moskova.
görsel
Erkeklerin uydurduğu 1299288. tabir.
Alfa erkek * kızlar neden sert erkeklerden hoşlanır, hatunların efendi erkek yerine piç tercihi.

https://youtu.be/2WZyBkH_W-U
nesrin cavadzade 'nin aradığı erkekmiş.
Bildiğimiz maço erkeğin ecnebicesi.
Alfa erkek, toplumda yerleşmiş tanımın aksine, hiç de öyle narsist, kazanova, bencil, milletin duygusuyla oynamayı kendine zevk edinmiş, kimseye eyvallahı olmayan yani bir nevi kaba tabirle piç erkek modeli değildir, bu zerzevatla uzaktan yakından ilgisi yoktur.

Alfa erkek, lider, kararları ve duruşuyla saygınlık uyandıran, empati yeteneği yüksek, güçlü kişiliğini, nezaketi ile harmanlamayı bilen, kodları şahane, karizmatik erkek canlısıdır.
Her kadının hayalini kurduğu, içgüdüsel olarak neslinin devamı için tercih ettiği erkek modelidir.
Beyaz atlara binip gitmeyeydiler iyiydi tabii.
Keşke dur diyebileydik, açeydik gollarımızı gitmeeee diyeydik...
Böyle bir şey yok literatürde ama illa alfa diyorsanız zengin erkek alfadır bu çağda. Aslında değildir ama parayla her şeyi yapabilirim ve yaptırtabilirim imajı verir. Ancak alfa tanımı olarak olaya bakarsak bu mümkün değildir çünkü buna göre alfa bir erkeğin girdiği her ortamda üstünlük sağlaması, liderlik etmesi bekleniyor ki bu mümkün değildir günümüzde. Mesela bilgisayar mühendisi olan bir grubun içine girdi diyelim bu erkek. eğer kendisi de bilgisayar mühendisi değilse dikkate alınır mı bu kişi?. Alfa insan tanımı günümüzde gereksizdir çünkü günümüzde erkeklerin cinsellik üzerinden elde ettikleri üstünlüğe ancak atıfta bulunabilir ki bu da alfa tanımını geçersiz ve gereksiz kılar. Zeki erkek denilebilir, güçlü erkek denilebilir, zengin erkek denilebilir ama alfa erkek demek aynı diğer canlılardaki gibi her konuda yetkili olmaya hazır ve bulunduğu grubun hepsinden daha üstün olanı ifade eder. Hayvanlarda bu mümkündür çünkü onların yapacakları sınırlıdır yani sadece kendi tabiatlarıyla alakalı işleri icra ederler ve bu işlerinde üstünlük genellikle fiziksel gücü diğerlerinden daha fazla olanların elindedir. Hiç vücut geliştiren bir adamın astronotlara ders verdiğini gördünüz mü? * .
Edit: günümüzde geçerli değil derken ilkel zamanlarda geçerlidir demek istemedim. ilkel kavimlerde veya medeniyetlerde geçerli olabileceği o uygarlığın kültürüyle alakalıdır.
görsel

bu gece bu adam.
Alfa romeo su olan erkektir.
Herhalde e bileyim lan ben kadın mıyım bileyim..