bugün

bulutsuzluk özlemi ve bülent ortaçgil ile çok güzel işler yapan nadide müzisyen.memleketin en iyi gitaristlerinden biridir.
(bkz: kafi)
bulutsuzluk ozlemi grubunda da calmis gitar virtuozlerimizden biridir.digerleri icin;
(bkz: cem koksal)
(bkz: bora uslusoy)
sahneye şortun altına giydiği uzun çoraplarıyla magazin zihniyetinden uzak bir şekilde çıkan bacak bacak üstüne atıp solo atarken tabela çocuklarının hiçbirinin olamayacağı kadar karizmatik olan,müziğiyle ilgili yorum yapamayacak kadar aciz hissettiğim yüce insan.
itü gemi inşaatı mühendisliği mezunu kişi.

http://www.akineldes.com
son derece yaratıcı ve başarılı bir gitaristtir. bulutsuzluk özlemi ile çıkardığı muazzam işlerden sonra, pinhani'ye de destek vermiştir ve grubun gelişimine büyük katkı sağlamıştır.
pinhani adını kullanan artık ne desem bilemiyorum gubidik, kalitesiz grubun videosunda görüp üzüldüğüm insan, büyük yetenek.
iyi fusion yapan gitarst. pinhani ye adeta piyango gibi vurmuş, sahip çıkmıştır.
türkiye'nin en iyi gitaristidir. kafi(2001) ve türlü(2004) solo albümleridir. ikisi de şiddetle tavsiye edilir.
murat çelike geçtiğimiz aylarda, ankarada eşlik ettiğini ve konser öncesi ve arasını kitap okuyarak değerlendirdiğini duymuştum.
kendisini şahsen tanımam etmem, bulutsuzluktan bilirim, bir insan bu kadar mı sempatik olur, bu kadar mı tatlı olur, bu kadar mı babacan olur lan? diye girişesim vardır şahsına. pinhani de çalmasının bile ne kadar alçakgönüllü olduğunu düşünürsek başka söze gerek yok sanırım.
(bkz: yüzünü gören cennetlik)
ha bir de;
(bkz: gösteririm ama elletmem)
turuncu tişörtlü kel. yüzüklü. pinhani.
bermuda şorttur.
internet sitesinde yayınladığı bir günlüğü var ki, sadece gitarla ya da müzikle değil herhangi bir sanat dalıyla ilgilenen-ilgilenmeyi düşünen bütün gençler için bir rehber niteliğinde. sanatçılarda görülmesi neredeyse imkansız bir samimiyet ve alçakgönüllükle yazıyor bu günlüğü akın eldes.

kendisi hemen herkesin kabul ettiği üzere, türkiye'nin en iyi gitaristlerinden biri, belki de birincisi. ama hayatını turist rehberliği yaparak kazanıyor. turlardan filan fırsat bulduğunda müzik çalışmaları yapıyor. gündüz turist gezdirip, geceleri barlarda çalıyor. ama bunları anlatırken, dinlediği bir albümden, izlediği bir filmden ya da oğluyla diyaloglarından bahseder gibi doğal. ne bir isyan ne de arabesk bir tavır hissediliyor yazdıklarından. okuyanlar, "göze almak" nasıl bir şeydir anlayabiliyorlar ya da "baş koyulan bir yolun zorlukları, çileleri" nasıl göğüslenir, bir fikir sahibi olabiliyorlar.

aslında o günlüğü bu amaçla yazmadığını da biliyorum ben; burada uzun uzun bahsettiğim kadar önemsemediğini de. ama akın eldes'in çaldığı birkaç konserde bulunmuş biri olarak, hayranlıkla izlediğim o gitarla bütünleşmesinin, o içtenliğinin ve başarısının sırrını bu yazdıklarından çıkardım sanki. yoksa hayret ederdim hep, nasıl bu kadar samimi olabiliyor ve yüzü nasıl böyle tertemiz.
27 temmuz 2007 pinhani konserinde attığı sololar ile çevredeki birçok insanı mest etmiş gitar profesörü. özellikle albümde* yer alan şarkıları bir daha aynı haz ile dinleyemeyecek olmamın sebebidir kendisi. tez zamanda kendisinin bir başka performansını dinlemek istemekteyim.
dinlemediği grubun konserine giden tip olmama neden olabilecek,ölmeden önce canlı dinlenmesi gereken gitaristlerden.Tonları, soloları cok tatlıdır.
bir dönem haluk levent'in arkasında da çalmıştır kendisi. para insana neler yaptırıyor.
serdar öztop ile birlikte haluk levent'i haluk levent yapan adamdır. çok iyi bir gitaristtir.
türkiyede üzerine daha iyisi malesef çıkamamıştır. müthiş adamdır. Gitarı tek parça halinde yemiş ve tek parça halinde sıçmış kişidir.
pinhani'nin piyasaya çıkmasında emeği yadsınamaz müzisyen. mükemmel bir şekilde çalar elektroyu. attığı sololar kulakların pasını siler adeta.
elektro gitarist. kendine has melodileri olan kişi olmasına rağmen bazen çok klişe olabildiğini düşünenlerdenim. pinhani'nin piyasada söz sahibi olmasında büyük rol oynamıştır.
herhangi bir pinhani konserine gittiginizde ya bu adam da kim ? diyeceğiniz efsanevi gitarist.
ünlü gitar solocu. bulutsuzluk özlemi ile tanıdık sevdik kendilerini.
bambaşka tarzı ile her yerde tanıyabileceğim gitaristtir.

(bkz: ıssız)
güncel Önemli Başlıklar