bugün

başa gelebilecek en tehlikeli olaydır. sevgiliden almanız durumunda hele ki haksızsanız eğer acısı sizden kat be kat çıkmaktadır.
ayrıldığınız sevgiliden aldığınız ahın 40 yıllık hatırı vardır. test edilip onaylanmıştır.*
(bkz: kul hakkı) *
ömrünün kalan zamanını huzur içinde geçirmek isteyen kişinin kaçması gereken durumdur. aksi halde ağzıyla kuş tutsa işi yaver gitmez.
mazlumdan alınmadığı sürece bi bok olmayan durum. ee ne demişler alma mazlumun ahını çıkar aheste aheste. *
kesinlikle bedelinin ödendiğine defalarca tanık olduğum beddua almak. bir kez bile acısının çıkmadığı görülmemiştir. karşısındakine; maddi ya da duygusal zarar verenin mutlaka bundan vazgeçmesi gerektir. yapılanlar asla yapanın yanına kar kalmaz. acısı geç de olsa çıkar ve hayretlere düşürür.
eski kız arkadaşınızınkini aldıysanız eğer yeni kız arkadaşınızla veya gelecekteki yeni kız arkadaşlarınızla mutlu olamamanıza sebebiyet verecek olan durumdur.
* *
karşı tarafın acizliğineden faydalanarak yapıldığında "ah" geçerli olur. ve allah katında kul hakkı'na girildiğinden inananlar için en büyük günahtır ve helallik almanızı gerektirir. yok karşılıklı anlaşarak yapıldığında bir cacık olmaz hiç meraklanmayın.
en büyük ceza insana...
ihanetin, ayrılığın ya da kalleşliğin bedelidir belki, belki; ah eden bilerek bile etmemiştir... etmemiştir ya , yaşanılanlar ortadadır, ah alan ahını çeker durur...
"ahım tenindir,yanına kalmaz..."
beddua almaktır. Bu dünyada çıkmazsa ahiretde kul hakkı nedeniyle hesabının sorulacağı durumdur.
ilahi adalet diye bir şeyin varlığına inandıran salak olay. evet inanıyorum, evet mal(d)ım.
etme bulma dünyası efenim.
ah aldığınızı biliyorsanız ayağınız taşa takılsa ondan bilirsiniz, ters giden her işte ah edenin ahını hissedersiniz. kalp kırmak kolaydır ama ya sonrası? o kırılan kalp öyle bir ah eder ki dökülen gözyaşlarının hesabı tek tek çıkar. ne huzur kalır, ne rahat...
Bedelinin ödendiğini görmeyi sabırsızlıkla beklediğim ilahi adaletin dalaletlerinden bir tanesidir. Hakikaten çıkıyor mu mazlumun ahı çok merak ediyorum...
ilahi adaleti görmektir. hele ki mazlumsa ah eden kişi yandığının resmidir.
saçmalıktır. kimseye bişey olmuyordur. hakkı yenen hakkının yendiğiyle kalıyordur. tanrının mutlaka o bencil olanlara torpili vardır. bu yüzden ah almasına müdahale etmiyordur.
arkadaşlarımın beynimi sikmek için sürekli dile getirdiği meseledir. neymiş efendim bir sürü genç kızın ahını alıyormuşum. ilerde gelip bunlar götüme girecekmiş. bu muhabbetleri duymaktan sıkıldım.

tamam kabul, birçok kez başkalarının ahını almış olabilirim, ama benim de bir sorum var?

*aldığım ahlar götüme girecek de aldığım oh'lar ne olacak peki. bir kızdan x kadar ah alıyorsam en az 10x kadar oh alıyorum? bunlar karşılamaz mı o ah'ları? kimsenin bunları konuştuğu yok.

(bkz: oh almak)
Adaletin bir ayağı topladır ama er geç varacağı yere varır. ''yaptım da oh canıma değsin, yanıma yanıma kar kaldı'' demesin kimse!
ben o ahları biriktirdim şimdi ahahhahhahaahahaha diye gülüyorum. Ahımı alan çoktur varsın Allah bildiği gibi yapsın.
(bkz: böyle bir şey yok ama olabilirde)
bazen neden bu kadar kötü gittiği düşünüldüğünde, yapmış olabileceğiniz tek ihtimal.

ah aldım, ondan böyle...
süründürür süründürür hele de aldatılan kızdan almak adamın amına kor.
Mafediyormuş adamı. dağıttım, yıktım,yaktım. 3. aşamadayım az kaldı bitecek bu dertler.
hayat siken olay. affet desem yüzüm yok, yüzüm olsa umudum yok affedilmeye dair. ama ne geliyosa başıma ah aldığim için çok da iyi biliyorum. tesadüf olamaz bu kadar şey. ben yandım sen yanma ey dost. ah alma.