bugün

en son king kong'da oynamis aktor.*
Bay piyanist olarak düşünülen,piyanist adlı filmde gerçekten olağanüstü bir performans sergileyen aktör
o burnuyla nasıl yakışıklı bulunduğunu anlamadığım ama oscar töreninde halle berry'i sömüren adam.oyunculuğuna laf yok ama,hem piyanist'te hem king kong'ta başarıyla rol almıştır.
(bkz: adam brody)
(bkz: piyanist)
koca burunlu ama karizması sayesinde etkileyici (yada çekici)bulunan aktor ****
piyanist filminde rolünün hakkını fazlasıyla veren cirkin ama cekici oyuncu
mehmet aslantuğ'u andıran aktör.
kaşlarını her daim süper bir şekilde "v" haline getirebilmesiyle bende küçük emrah hisleri uyandırbilen tek hollywood aktörüdür. king kong'da çok salak bir karakterde görebiliyoruz kendisini ki hara güre kızın peşinden dünyaları falan yakmaktadır kızla daha iki muhabbetleri bile olmamıştır, oyunculuğu süperdir o ayrıdır.
sadece kaş eğerek, üzgün süzgün görünerek, hak etmediği bir oscara yahudi soykırımı meselesine değinen piyanist adlı filmle ulaşmıştır... * *
http://www.deviantart.com/view/26434569/
en belirgin özelliği olan yamuk burnu summer of samfilminin çekimleri esnasında yasadığı bir kazadan kalmaymış.ayrıca piyanist filminden önce piyano çalmayı da bilmiyormuş **
tori amos'un "a sorta fairytale"klibinde oynamış ve klipte kol rolüyle bile beni benden almış,ama tori'yi vakumlayarak beni son derece üzmüş.piyanist,sessiz aşık,solo,köy,cenaze levazımatçısının düğünü,ince kırmzı hat,oxygen,king kong,jacket,harrison'ın çiçekleri gibi filimlerde izlenmesi gereken müthiş aktör.
(bkz: bir oscar sana yetmez)
http://www.film.gen.tr/star/star.cfm?pid=3021
oxygen,the pianist,the jacket filmlerinin hastası olduğum, burnuna rağmen çok sempatik bir tipe sahip abimiz
tam anlamıyla "king kong" filminde izleme şansı bulduğum o hüzünlü "küçük emrah" bakışlarıyla, insana tatmadığı bir acı tattırabilen aktör.
piyanist filmiyle oscar ödülü almış, ilk bakışta tipsiz denilip baktıkça yakışıklı gelmeye başlayan, hatta birsüre sonra bakılmaya doyulamayan acayip bi karizması olan;iyi bir oyuncudur.
kesinlikle ikinci kademedeki oyuncular içinde çok başarılıdır. öyle kadınların vav falan dedikleri bir tip olmamasına rağmen, hatta tipsiz olmasına rağmen kendini izletebilen başarılı bir oyuncu. birinci kademe de kimler mi var, canım onlar artık tanrı al pacino, deniro, brando oraları karıştırmayalım.
--spoiler--
http://www.youtube.com/watch?v=8HgWANva9Xk
--spoiler--

efsane oscar konuşması youtube'a nihayet düşmüş olan kimsedir.çok severim , tipsiz değildir orası tamam ama..konuşmada , ne bush'a tam laf edebilmiş , ne asker arkadaşına "do it boys" demekten geri kalmış..bir michael moore radikalliği olsaydı tam tepki koysaydı , biz gene severdik onu..ama olsun..
son filmi giallo' da dedektif rolünde izleyeceğimiz aktör.

http://www.sinemaestro.co...w&id=345&Itemid=1
45'inci antalya altın portakal film festivali davetlisi olarak türkiye'ye gelen aktör.
polonya'dan göçmüş bir yahudi ailesinden gelme ve 2002'de piyanist'teki oyunculuğuyla en iyi erkek oyuncu oscarını kazanmış amerikalı aktör. soyadı bugün ukrayna'nın lviv * iline * bağlı bir ilçe * ve eski bir polonya kasabası olan brody'den gelir.
uzamış saçları ve sakallarıyla çok daha çekici bir görüntüye sahip olan başarılı aktör. çirkin güzeli.

http://www.hurriyet.com.t....asp?gid=229&sz=54313
the jacket'daki rolüyle büyük begeni toplamıs, cok yakısıklı olmasa da her türlü kadını elde edebilecek potansiyele sahip aktör.
gözlerinin rengi çok güzel olan aktör. keşke bir bayan aktristde olsaydı bu göz rengi de anne bana bunu al diyebilseydim.