bugün

umarım pişman olmaz. volkansız bir milli takımın kalesi herzaman tehlikededir.
futbolun sadece futbol olmayacağını seçtiği kadro ile mesaj vermiş türk milli takım teknik direktörüdür. birkaç ahlaksız ve emek hırsızına postayı koymuştur. bundan sonraki milli takım daha sempatik ve daha hakkaniyetli olacaktır. bu milli takım başarır.

ama yinede neden egemen i almadı anlamış değilim. ama mutlaka haklı olduğu bir sebep vardır veya beşiktaş ın sıkışık takviminden dolayı almamış olabilir.
melisleri açıkladığı aday kadro ile kızdıran adam gibi adamdır.
volkan demirel dışında kadrosunu kurmuştur. gençleştirme çalışmalarını desteklemeyenleri anlamak mümkün değil.
Öncelikle açıkladığı kadro ile resmen gönlümde taht kurmuştur. Daha önceden de defalarca belirtmiştim kendisini çok beğendiğimi ve bir gün Galatasaray'ın başında görmek istediğimi. Ancak milli takımla anlaşmasına da bir o kadar sevindim. Yıllardır yapılamayanı yapıp yok bunun alternatifi yok , yok şu kesin oynamalı gibi saçmalıkları bir kenara bırakıp geleceğe yönelik ve milli takımda oynama kalitesine sahip olduğunu düşündüğü oyuncuları çağırmıştır. Umuyoruz bu gençler başarılı olacak. Bir tek Gökhan Töre'yi de görmek isterdim kadroda. O da sakat mıdır onu bilmiyorum gerçi.

Ayrıca Football Manager'de ne zaman türkiye milli takımının başına geçsem gidip genç oyuncuları ilk kez milli yapmak için takıma çağırdığım için Abdullah Avcı'nın bu kadro seçimi de bana onu anımsattı. *
bir kaç isim dışında çağırdığı kadroyu alkışladığım teknik adam.

kim olursa olsun ne gözle bakarsa baksın volkan demirel beşiktaş kalecisi cenk'ten daha iyi kalecidir bunu hepimizin kabul etmesi lazım.

ayrıca egemen korkmaz milli formayı kapması için daha neresini yırtmasını gerekiyor bunu da anlayamadım. onun dışında sabri ve emre'ye yer vermemesi ve milli takımı fosillerden kurtarmış olması ise ayrıca takdire şayandır.
hakan balta, gökhan zan, servet çetin, sabri sarıoğlu, kazım kazım,çağlar birinci, selçuk şahin gibi kazmaları ve volkan demirel, emre belözoğlu gibi karaktersizleri takıma dahil etmeyerek kuşkusuz herkesin takdirini kazanmış teknik direktör.
kazmalarla futbolcuları birbirinden ayırabilen teknik adamdır.
kimsenin cesaret edemeyeceği bir kadro seçmiş hoca. bunu ben ancak fm de yapardım. helal olsun diyelim. işte şimdi şampiyonaya gidemezsek bile oynadık ama gidemedik diye bileceğiz. yaş ortalaması 23 lerde. ne denir başka.

fenerbahçe den gökhan gönül, serdar kesimal ve caner erkin.
galatasaraydan semih kaya ve selçuk inan.
beşiktaştan cenk gönen, necip uysal, ismail köybaşı ve mustafa pektemek. hadi görelim seni cenk.
topu götüyle çıkaran kaleciyi almamış nedense. *
tamamen anlık gazla bir keç eften püften başarı kazanmış fosil futbolcuları almayarak takdirimi kazanmıştır. imdi, bu genç futbolcu jenerasyonu ile bir futbol ekolu oturtursa biz de ülkecek onu gönül tahtımıza oturturuz.

(bkz: futbol ekolu)
kurduğu enfes kadroyla başarıdan başarıya koşturacaktır türk futbolunu, engin baytar'ın da hakettiğini düşünüyorum bu seneki performansı ile milli formayı, onun yaratıcılığı ve kıvraklığına ihtiyacımız var. bence zaten cenk volkan'dan daha iyi bir kaleci. tecrübesi artınca dünyanın sayılı kalecilerinden olacak. gurbetçilerimiz ise sürpriz oldu umarım yeteneklerini sergilerler.
türk milli takımının 56. teknik direktörüdür. milli takımlar teknik direktörü olarak görev alacağı ilk maç olan slovakya maçında alışılmışın dışında oluşturduğu kadro ile milli takımımızda yıllarca olması gereken değişikliği gün itibari ile yapmıştır. ayrıca türk milli takımının en iyi stoperlerinden biri olan egemen korkmazı kadroya almayarak da kafalarda soru işareti oluşturmuştur.
volkan demirelide alsaydı milli takım için oluşturulabilecek en mükemmel kadroyu oluşturacaktı. ama yinede iyidir.
eli öpülesi adam.
helal olsun lan! 5-6 ay öncesine kadar bu kadronun nasıl olması gerektiğini tartışırken hep aynı şeyi söyledim, "yenilik değil yürek şart!"... işte abdullah avcı böyle bir kadro yaratmış... yenilik olarak görebilir herkes ama, yüreği olan oyuncuları çağırmış! helal olsun!

tunay torun; hertha'da onu neden izlemiyor kimse demiştim zamanında, bu kadar teknik ve hızlı bir adam görmedim ben türk futbolunda...

ömer toprak; bana göre dünya'da en iyi türk defans kendisi,

semih kaya; oynadığı maçlarda gösterdiği performansla ispanya milli takımının bile defansını hak ediyor...

olcan adın; böyle bir adam yok, harika performans, üstelik takım değiştirmesine rağmen...

hasan ali kaldırım; an itibariyle türkiye'nin en iyi sol beki.

necip uysal; ne zaman milli takımda oynayacağını merak ediyordum, bu şansını iyi kullanmalı.

mustafa pektemek; gol demek. eheheh, inşallah burak yılmaz'a alternatif olur. hatta onu geçer...
volkan demireli neden almadı diye bik bik eden arkadaşlar var. yahu volkan zaten şuanda alternatifsiz bir iki isimden bir tanesi. adam belki başka kalecileri görmek isteyecek. neticede bu bir hazırlık maçı.
volkan demirel ve emre belözoğlunu kadroya almamış milli takım teknik direktörü.
türk futbolunu içinde bulunduğu fosil müzesinden çıkarmıştır.
gerek kadro seçimi gerek cesareti ile alkışı hak eden teknik adam.hakan baltasız bir milli maç izleyecek olmanın heyecanı içerisindeyim.

bu kadro 2014'te olacak:

http://www.ntvspor.net/ha...ki-dunya-kupasinda-olacak

--spoiler--
hiddink çok büyük para aldığı ama benim ondan çok daha düşük bir rakama imza attığım söyleniyor. hiddink gibi biriyle çalışıyorsanız, sözleşmesindeki maddelere katlanacaksınız. ben para konuşmadım, milli takım benim gibi insanlar için sadece türk futboluna hizmet demektir. asgari ücretin düşük olduğu, bu kadar geçim sıkıntılarının yaşandığı ülkemizde benim aldığım, az olarak değerlendirilen ücretin konuşulması bile yanlış. ayrıca milli takım oyuncusu da prim pazarlığı yapmaz, karşılığını alır. biz aile ortamı yaratıp böyle tartışmalara son vereceğiz.
--spoiler--
Ulan durun bir adam kafasındaki düşüncesini yapsın..
ilk etapta olmadıysa da pöykürmeyin hemen, bir daha denesin..
olmadı bir daha..
olmamız gereken yerde değilsek hala o zaman eleştirin adamı..
kafadan bitirmeyin adamı, sikik herifler...
sakin olun az.

Bu adam iş yapacak.
biraz güven, biraz sabır.
Avcı, Fatih terimden sonra türk futbolu ileriye taşıyabilecek ender kişerin başında gelir.
deneme aşamasındaki teknik adam. istediği kadroyu kursun karışmayın ulan. daha bismillah be!
iyi bir kadroyu hazırlık maçı için çağırmıştır.

Belki emre çolak, engin baytar, gökhan töre de çağırılabilirdi. Hocanın düşüncesidir, bir bildiği vardır.

edit : abidal uyardı, gökhan töre sakatmış.
adamın hammaddesi.
31 temmuz 1963 istanbul doğumludur. Eski forvet futbolcusu ve günümüzün türkiye a milli teknik direktörüdür.