bugün

afedersiniz ama milli takımda hiç bi halt yiyemeyecek teknik direktördür.
ersun yanal gibi bir futbol dahisini barındıramayan türkiye ye müstehak olan teknik adam , hani şu türkiye takımlarını eleyen sikinirik balkan takımlarının hocaları olur ya , köylü kurnazı onlardan farkı yok işte .
kariyerini bitirebilecek bir göreve imza atmak üzeredir. tıpkı ersun yanal gibi. 3-4 sene sonra ismi cismi unutulur. neden peki? çünkü türk futbolu, şikeyi kurumsallaştıran ve şikecilere ödül veren bir mafyanın eline düşmüştür. aklını kullan dur durduğun yerde çünkü seni de harcarlar apo, sonra demedi deme.
türk milli takımına transferi ile beni üzmüş teknik direktör. kendisini bitirecek. ibb'de eyiydi. severdik boz baykuş olarak.
önümüzdeki dönem forma giymesi gereken nesilin hocasıdır... onlarla büyük başarı yakalamış ancak türk futbol zihniyetini aşamamıştır... "abdullah avcı kim yiiieeaaaa" diyenlere sormak gerek avrupada en üst başarıları kazananlar da geldi bu ülkeye, kuyruklarında tenekelerle gittiler... alt yapıda emek harcayıp başarı kazanmışsa bir adam o nesil ile çalışmaya devam etmek en büyük hakkıdır... destek olmuyoruz bari köstek olmamamız gereken "adam"dır...
eğer aklı varsa ve pazarını yükseltmek derdinde ise,tff nin milli takımlar teknik direktörü teklifini reddetmesi gereken değerli futbol adamıdır.
Arkasında taraftarda olan doğru yönetilen klüp yönetmesini istediğim antrenör.

milli takımın başına geçerse, şimdi gelsin diyenler ''hoca moca değil'' diyecekler.
ibb ve milli takımı birlikte çalıştırması gereken hoca. tek handikapı üstünde başarı isteyen bir grubun baskısının olmadığı bir kulüpte çalışmasıdır.
taraftarsız bir takımın başından yıne taraftarsız baska bir takıma geçmesi muhtemel teknık adam.
türk milli takımına tarihinin en başarılı günlerini yaşatacaktır inşaallah.
türk milli takımının başına geçmesiyle ikinci ersun yanal vakasını gerçekleştirecektir.
belediye'yi bırakması üzmüştür. milli takımı değil belediye'yi düşünüyorum evet. çünkü o takım play-off a kalabilirdi.
ne kadar başarılı olursa olsun milli takımın başına geçerse , çok tartışılacak doğal olarakta çok yıpranacaktır . özellikle günümz futbolunda kulüp antrenörlüğüyle milli takım antrenörlüğü farklı teknik ve deneyimlere gerek duymaktadır .bu yüzden kulüpler bazında başarılı olan teknik adamların milli takımlar da aynı başarıyı yakalayamadığı görülmektedir . yine de duruş olarak milli takıma yakışacak bi isimdir ama milli takım için yeterli tecrübeye sahip midir bilinmez .
bir anda ersun yanal geldi aklıma. o da gençlerbirliği ve ankaragücün'de biraz başarı yakalayınca milli takımın başına davet edilmiş o da "milli takımdan sonra bir şekilde kapağı fb'ye ya da gs'ye atarım" diye düşünmüş milli takımı berbat edip soluğu trabzonspor'da almıştı. oradan da tekmeyi yiyince adı sanı unutulur olmuştu hani.

aynı senaryo baştan sahnelenecek gibi. millet avuna dursun, federasyonun başındakiler ceplerini daha iyi doldursun diye seçilmiş yeni kurbandır kendileri. hele ki arif erdem ve okan buruk'u da yanına alırsa seyreyleyelim cümbüşü. şimdiden güle güle apo.
rize'lidir.
milli takımın başına geçmesini en çok üç güdükler istemektedir. asıl dertleri milli takım başarısı değil zaten, ibb belasını savmak istiyorlar başlarından.
enkaz devralmıştır. dikkat etsin kendisi de bu enkazın altında kalmasın.
Bir teknik direktörün bütün özelliklerine sahip olabilir.fakat bu başarılı adam 'taraftar baskısı olmadığı için rahatım' diyen kişidir.a milli takımımızın 35-40 bin ortalama seyirci ile oynadığını düşünürsek,hatta 50-60-70 milyon türk halkının baskısına katlanabilir mi bilemeyiz.4 yaşındaki çocuğa alfabeyi öğretmeye benzer.umarım yanılırım.zaman gösterecek.*
kendisi (bkz: yılmaz vural) ın 'benim gibisi türkiyede yok bana niye teklif edilmedi' diyerek,
meslektaşının milli takımın başına geçişini tebrik etme nezaketini bile gösteremeyecek kadar hırs yaptığının kanıtı olmuştur.

hal böyleyken sırf bu zihniyetin ağzını kapatmak adına oluşacak başarı baskısını ve insanımızın, viran haldeki milli takımı toparlayacak kurtarıcı olarak kendisini görüyor olmasını kaldırabilecekmi diye düşünmeden edemiyor insan.

başarılı olmasını sanırım genel olarak çok istediğimiz, düzgün karakterde ve başarılı bir teknik adam olmasına rağmen, önümüzde gençlerbirliği nde harikalar yaratan ama milli takımda beklenene yaklaşamayan bir (bkz: ersun yanal) örneği de var.
pestenkerani köy takımları dışında hiçbir takımı çalıştırmamış şimdi de kariyerine yakışır şekilde fifa sıralamasında yetmiş sekizinci sırada bulunan avrupa'nın en boktan takımına sahip ülkesinin başına geçmiştir. ümit ediyorum ki ilk çıktığı karşılaşmada rakip takım forveti gol şov yapar.
milli takım sonrası galatasaray'da görev almasını istediğim teknik direktör.

kadro seçiminde bir yerlerden baskı gelmezse hakedene formayı vereceğini bildiğim için şimdiden içime bir huzur doldu efendim.
kamuoyunun baskısıyla türk mili takımının başına gelecek hocadır . Adı öyle bi şekilde gündeme gelmiştir ki stadda adını 50 bin kişi haykırdığı için belki de adını 20 bin kişinin bağırdığı ertuğrul sağlam a tercih edilmiştir .''aha alın alın abdullah avcı yeter ki susun '' gibi mantıkla tff tarafından taraftarın önüne atılmaktadır kendisi .ama merak etmesine gerek yoktur 2 yıl sonra aynı tribünler kendisine küfredecek ve basın hayvan gibi üstüne saldıracaktır . O da tff ye istafısını sunup gidecektir . eğer mantıklı bi adamsa ve işini biliyorsa milli takım teknik trektörlüğü için yapılan teklifi reddecek ve önüne bakacaktır .bu işi yaparak kimseye yaranamıyacağını kimseyi memnun edemeyeceğini bilmelidir .
ersun yanal gibi o da iğrenç ve rezil lobinin kurbanı olacaktır.
umarım bu sözlerimi yerim tabii ki.
avcı iken şu an av konumunda olan teknik adam. şimdiden bazı yamyamlar bu yeni kurbanı harcamak için avuçlarını okşamaya başlamışlar bile.
lütfen hocamıza sahip çıkalım. destek olalım. sonra yok 25 milyon euro yok cas lafları ile ağlamayalım.
kesinlikle takıma hiddinkten ruhsuz futbol oynatacağını düşünmüyorum. arkandayız avcı.