bugün

ergen türk fulbolseverlerin saldırılarına ne diye maruz kaldığını anlamadığım başarılı insan. bir dönem galatasaray'da çalıştığı için mi yoksa büyük takım çalıştırmadığı için mi; başarısı yok filan denmiş u17'yi önce avrupa şampiyonu ardından dünya dördüncüsü yapan, istabul b.ş.b. gibi bir takımda ordan burdan toplama futbolcularla (yani elindeki kalitesiz malzeme ile) 4 büyüklere kök söktüren kimdi diye cevabı belli bir soru sorarlar adama. avcı başarılı bir teknik direktördür, ama onun da zamana arkasında duran destek verenlere ihtiyacı var. yıldız diye her bi boku yiyeceğini zannedenlere ders verme yetkisi olabilmeli, olabilmeli ki bu takımı düştüğü yerden kaldırabilsin.
Hiç bir avrupa deneyimi olmamış teknik direktör olarak milli takımın başına geçmiştir.
kısaca, yine bize hüsran yine elenme vardır.
sonuna dek arkasında olduğum ve destekçi olunması gereken teknik direktör. Hiddinkten az para alacaktır. Ondan çok iş yapacaktır. Başarısız olsa dahi en azından türktür. Zaten en başından beri sırf elalem alışverişte görsün mantığıyla yabancı teknik direktör almanın gereksizliğini savundum durdum. Neymiş yurtdışında da boyle bir uygulama varmış. Kardeşim tamam var da adamlar ne diyor; Gel teknik adamlığını yap ama 6 ay içinde de dilimizi öğren! Bunu hala anlamıyor bizim insanımız. En az Yönetimimiz kadar insanımızın da hata payı büyük. Bu taraftar milli maçta kendi takımından olmayan oyuncuya küfrettiği sürece, en iyi teknik adamları soyunma odalarında istifa ettirdiği sürece, maçların ortasında sahaya atlayıp ertesi gün yaptığını övüne övüne anlattığı sürece, futbolcuya ceza diye kadın taraftar sunduğu sürece, iyiyken tepelere çıkarıp kötüyken anasına bacısına küfrettiği sürece kimse bana türkiyedeki futbol kalıtesinden bahsetmesin.
tff'den resmi açıklama geldi. milli takımımızın yeni teknik direktörü oldu. vatana millete hayırlı uğurlu olsun.
http://www.tff.org/defaul...geid=202&ftxtid=13915
kisa surede bitirilecektir. adam daha bismillah demeden basladilar. size her sey mustehaktir.
yolunun açık olmasını dilediğimiz milli takımımızın yeni teknik patronu.
nice başarılara abdullah avcı.
yıllardır süre gelen alt takımlardaki oyuncular neden a takım seviyesinde oynatılmıyor sorularına son noktayı koyabilecek teknik direktördür. babam olsa bu kadar severdim.
milli takımda başarılı olacağına yürekten inandığım teknik direktör.

sayın avcı'nın başarısız olduğu yönündeki yorumlara katılmıyorum. zira i.belediye gibi kendi evindeki maçları bile seyircisi olmadığı için deplasmandaymış gibi oynayan ikinci sınıf bir takımı süper ligte kalıcı yapması başarısının en büyük kanıtıdır.
milli takımı takıntılarının altında ezmeyeceğini düşündüğüm teknik direktörümüz.
bu adamın aldığı para da konuşulursa artık gerçekten diyeceğim ki bu insanlar ya futbolla çok ilgisiz yada piyasayı bilmiyor. adamın aldığı 150000 tl aylık tam olarak bugünkü kurla 1.000.000 USD ye tekabül ediyor. Bu da dünyadaki milli takım hocalarının aldığı ücretlere göre gayet mütevazidir. oynayan adamlar 900.000 eur prim pazarlığı yaparken bu adamın aldığı para helaldir. en azından şunu biliyoruz ki bu adam başarılı olsa da olmasa da elinden gelen herşeyi yapacak.
1963 istanbul doğumlu aslen rize'li olan futbolculuk kariyerini forvet olarak tamamlayan futbol insanı. Aynı zamanda U17 Türk milli'nı dünya 4. yapan teknik direktördür. Hiddink'ın yerine geç de olsa A mill takımın başına geçmesi kesin gözüyle bakılan saygı değer insan.
ağlayan bebeğin ağzına meme vermek misali insanlar sussun diye abdullah avcıyı takımın başına getirdiler. açıkçası üzüldüm çünkü ibb abdullah avcı ile zevk veriyordu, renk katıyordu lige. takımlar ibb'den çekiniyorlardı. ama şu an bence ibb düşüş potasına girecek ve diğer anadolu kulüpleri misali 4-5 ayda bir teknik direktör değiştirmeye başlayacaktır.*
türk milli takımı adam olmaz. çünkü takımların ne başarısı var ki milli takımın olsun. bir kaç sene sonra abdullah avcı yine günah keçisi ilan edilir, diğer teknik adamlar gibi. adamın kariyeri de mahvolur. bu kadar açık ve net olacaklar bunlardır.
2014 dünya kupası elemeleri daha sona ermeden görevinden alınacak teknik adam.
milli takımımızın yeni patronu. umarım bir ersun yanal olayı daha yaşamayız.
abimin deyimiyle milli baykuş olmuştur. başarılı olursun inşallah abdullah avcı.
joseph guardiola'nın Barcelona B takımını çalıştırdıktan sonra Barcelona'nın başına geçtiğini bilmeyenlerin "ne başarısı var" diyerek eleştirdiği milli takım teknik direktörümüz. adamın futbol yetkinliğini tartışmayacağım. elindeki kısıtlı imkanlarla neler yaptığı ortada. eğer tff ona sahip çıkıp dış etkilere karşı onu koruyabilirse başarılı olacaktır. zaten dikkat ederseniz Türki Milli Takımı'nın başarılı olduğu yakın geçmişte başında hep Türk teknik direktörler vardı.

avcı'yı başarısı yok diye eleştirenlere soralım, fatih terim milli takımın başına ilk geçtiğinde ne başarısı vardı? ama o bizi avrupa şampiyonasına götürdü.
peki mustafa denizli ilk defa milli takım başına geçtiğinde galatasarayla yaşadığı 1 şampiyonluk ve 1 türkiye kupası dışında ne başarısı vardı? avrupa şampiyonasında çeyrek final oynattı.
peki şenol güneş'in trabsonsporla kazandığı türkiye kupası dışında ne başarısı vardı. dünya kupası üçüncüsü olduk.

avcı'nın büyük takım çalıştırmamış olması onun için dezavantaj olabilir ama bütün iş onu dış etkilere karşı koruyacak tff'de bitiyor. inşallah başarılı olur ve uzun yıllar milli takımı çalıştırır.
eğer kimse işine karışmazsa, bir yerlerden talimatlar gelmezse, kadro tercihi yaparken medya baskı yapmazsa milli takımımızda çok başarılı işler çıkaracak teknik direktör.
hidikten iyi olacağı kesin olan teknik adamdır.
yıllık 2,5 milyon ücret alacağına takıldığım yeni milli takım teknik direktörü kişisi.
önümüzdeki 10 ay içinde milli takımın resmi maçı olmadığını yazmış uğur meleke.
ne kadar über süper zengin bi ülkeyiz...

peşinedit: başarılı olur mu olmaz mı, doğru kişi mi değil mi o konu hakkında yorum yapmıyorum, zira hakkında yeterli bilgiye sahip değilim.
umarım yeni işinde çok başarılı olur. ancak ilk yanlışı yaptı bana göre. milli takım ile ibb yi aynı anda yönetmeliydi. çünkü futbolcular gibi teknik direktörler de maça çıkmadığı zaman formdan düşer.
genç milli futbol takımımızda gösterdiği başarıları, a milli futbol takımımızda da göstermesini canı gönülden istediğim teknik adam, allah yolunu açık etsin.
sözleşme sırasında ''milli takımda para konuşulmaz'' diyip çok samimi, mütevazi ve yürekli birisi olduğunu bir kez daha gösteren üstün şahıstır.
eşi siirtli arap mı diye çok merak ettiğim adam.
kasımpaşa-rize-güneysu bana direk tayyip i çağrıştırdı.
aha buraya yazıyorum bu adam bu takımı kaldıramayacak.
milli takıma ibb'deki gibi kontra atak futbolu oynatmaya kalkarsa bir sik yapamayacak olan teknik direktör.