bugün

elde iki bavul içinde 1500 öğrenci olan halk otobüsü.
804357'nin küp kökü.

edit: zekamı kıskandınız değil mi pis herifler.
uludağ üniversitesi ile terminal arasında çalışan konsantre tren. bir tren içine rahatça oturacak sayıda insan bir 302'nin içine nasıl sığar sorusunun cevabı. 3 yıl önceki güzergahı 1 saat 15 dk'dan fazla sürmekteydi. böylelikle aynı anda üniversiteden hareket eden iki öğrenciden biri balıkesir'deki evine ulaşırken, diğeri bursa'nın bir ilçesi olan orhangazi'ye ulaşamamaktaydı.

bayram veya tatiller öncesi binmek neredeyse imkansız gibidir. bu dönemlerde şoförler otobüsten iner, biraz uzaklaşıp camlara iyice baktıktan sonra arka kapıdan gelip "sen şuraya geç, sen böyle gel, sen çantayı kucağına al" şeklinde direktiflerle insanları kutu misali yerleştirir. tutacak bir yer bulduysanız ne ala, yoksa 45 dk bindiğiniz halde gidersiniz.
zeytinburnu hatları.ayrıca birde 93 harbi olmustur ki dillere destandır.
öğrencilerin sağ ayna görevi gördüğü *şöförü:sağ serbestmi gençler *korosu: geeaaaçç!!!
özel terminal otobüsüdür. özellikle alakası yoktur.
(bkz: 48)
Ali osman Sönmez kampüsünde 1 yılını geçirmiş geçirmek için oraya giderken sıkış tepiş bu köhne halk otobüse binen gençler adına yazıorum..Türkçe konuşmaktan aciz şöförlerin hakimiyetinde allaha emanet 1 yıl dile kolay:)
94 den 1 eksik 92 den 1 fazla ayrıca 100 e 7 kalan rakamsal ifade
(bkz: doksanuc)
bursa terminalinde şehirler arası otobusten indikten sonra epey bi zaman gelmseini sonrada hareket etmesini beklediğim şehirçi taşıma aracının numarası. neden terminale kadar metro gelmez dedirtir ayrıca.
en aksak çalışan otobüslere sahip hat numarasıdır.öğrencileri ızdıraba köle ettiği gibi ali osman sönmez kampüsünde okuyan öğrencileri kışın donmaya mahkum bırakır...
bursaray yapıp bi ucunu terminale getirmeyen sapkın zihniyet yüzünden çok sayıda uludağ üniversitesi öğrencisinin katlanmak zorunda kaldığı çin işkencesinin otobüs kılığına girmiş halinin üzerinde yazan 2 basamaklı sayı. bir nevi işkencenin kod adı.
bir diğer işkence kod adı için (bkz: 48)
şöför ve söför kapısı arasına * yolcu alındığına şahit olduğum "allahın izniyle terminale varırız" arabası.
bir baginti verilip, içinden 1-100 arası bir sayı tutuldugunda 87 olmayandır. * * * *
ks: 1993.
1993 doğumlu kişilerin, kaç doğumlusun sorusuna verdikleri kısaltılmış cevaptır 93. bu dönem hizbullah olaylarının en şatafatlı olduğu döneme denk gelmektedir ayrıca. *
bayram öncesi olması itibarı ile kyk'nın önünde elinde bavulla saatlerce beklenen otobüs
bursa özel terminal otobüslerinin üniversite-terminal arasındaki güzergahta çalışan otobüsünün numarasıdır.
eskilerin uzun yol otobüslerinin bile yanında daha konforlu kaldığı yadsınamaz bir gerçektir. pazartesi terminalden geliş, cuma akşamları ise terminale gidiş tam bir insanlarla dipdibe gidileceğinden sabır, 55 dakika ayakta yol çekileceğinden dayanıklılık, kağnıdan yavaş gidileceğinden ise büyük bir metanet gerektirir.
özellikle bayram tatili bitiminde otobüste yer olsa bile bagaj sorunu yaşanacağından bir kaç otobüsü beklemek gereği duyulabilir. ,
bursaya gelmemiş olan ya da gelmeyi düşünen vatandaşlarımıza hayal kırıklığına uğramamaları ve sabırlı olmaları önemle duyrulur.
ömür törpüsü. ama ne yazıkki bursanın işe yaramaz ulaşım ağı yüzünden her uludağ universitesi öğrencisinin kullanmak zorunda bırakıldığı antika otobüs.
hat numarasının 666 olarak değiştirilmesi gerektiğine inandığım çok toplu taşıma aracı, ha eğer 666 nolu istikamete varabilirseniz o bile bir başarıdır cehennemde inmek bile lükstür yeter ki inebilelim!
Hitlerin yahudileri trene bindirirken yapmadığını 93 uludağ üniversite öğrencilerine yapıyor. Özellikle bayram günleri yurtkurun ordaki son durakta 5000 kişi bi yuvarlak oluşturur ve 93 adlı otobüsü bekler. 93 gelince korna çalar sonra 10 sn de bavulunuzu koyup bu kartınızı okutmanız gerekmektedir.
hayatimin donum noktasi.

(bkz: anne olmak)
sırf 93 çekmemek için memlekete gitmediğim olur o denli feci bir şey yani. gri renginden beni doğutan şey.
uludağ üniversitesi kampüsüyle terminal arasında yarım saatte bir sefer düzenleyen,ağzına kadar yolcu alarak içindekilerin balık istifi olmasına sebebiyet veren,geldiğim yıldan beri*bir modelcik bile olsun atlayamamış kadar eski otobüslerin numarası.
allahım tarihteki ilk otobüs bu galiba dedirtir insana.tam bir zulüm
sınıf atlayarak mercedes connecto lüksüyle tanışmış hattır. değiştiğini görenlerin tepkilerini dinlemek doksanüç nickli bir insan olarak pis pis gülmeme sebebiyet vermektedir, serzenişlerim sonuçsuz kalmamaktadır.
(bkz: yetkililere seslendim duydular)