bugün

elde iki bavul içinde 1500 öğrenci olan halk otobüsü.
804357'nin küp kökü.

edit: zekamı kıskandınız değil mi pis herifler.
uludağ üniversitesi ile terminal arasında çalışan konsantre tren. bir tren içine rahatça oturacak sayıda insan bir 302'nin içine nasıl sığar sorusunun cevabı. 3 yıl önceki güzergahı 1 saat 15 dk'dan fazla sürmekteydi. böylelikle aynı anda üniversiteden hareket eden iki öğrenciden biri balıkesir'deki evine ulaşırken, diğeri bursa'nın bir ilçesi olan orhangazi'ye ulaşamamaktaydı.

bayram veya tatiller öncesi binmek neredeyse imkansız gibidir. bu dönemlerde şoförler otobüsten iner, biraz uzaklaşıp camlara iyice baktıktan sonra arka kapıdan gelip "sen şuraya geç, sen böyle gel, sen çantayı kucağına al" şeklinde direktiflerle insanları kutu misali yerleştirir. tutacak bir yer bulduysanız ne ala, yoksa 45 dk bindiğiniz halde gidersiniz.
zeytinburnu hatları.ayrıca birde 93 harbi olmustur ki dillere destandır.
öğrencilerin sağ ayna görevi gördüğü *şöförü:sağ serbestmi gençler *korosu: geeaaaçç!!!
özel terminal otobüsüdür. özellikle alakası yoktur.
(bkz: 48)
Ali osman Sönmez kampüsünde 1 yılını geçirmiş geçirmek için oraya giderken sıkış tepiş bu köhne halk otobüse binen gençler adına yazıorum..Türkçe konuşmaktan aciz şöförlerin hakimiyetinde allaha emanet 1 yıl dile kolay:)
94 den 1 eksik 92 den 1 fazla ayrıca 100 e 7 kalan rakamsal ifade
(bkz: doksanuc)
bursa terminalinde şehirler arası otobusten indikten sonra epey bi zaman gelmseini sonrada hareket etmesini beklediğim şehirçi taşıma aracının numarası. neden terminale kadar metro gelmez dedirtir ayrıca.
en aksak çalışan otobüslere sahip hat numarasıdır.öğrencileri ızdıraba köle ettiği gibi ali osman sönmez kampüsünde okuyan öğrencileri kışın donmaya mahkum bırakır...
Olup bitenleri kaçırma

İlk öğrenen uludağ sözlük kullanıcıları olacak.