1. 1.
  şöförlerinin (tüm diğer halk otobüsü şöförleri gibi) içeri hava girebiliyosa yolcu da girer mantığıyla hareket ettiği özel halk otobüsü.
  10 -1 ... silik
 2. 2.
  coğu uludağ üniversitesi öğrencisinin okul bi bitsin bitirme tezimi üzerine yapacağım dediği,hergün binmekten işkence çekilen halk otobüsü.
  3 ... pavell
 3. 3.
  üniversite günlerimin (2/24)'ünü içinde geçirdiğim, en tatlı ve en acı hatıralarımı barındıran ve eski adı 45 olan; kırmızı, (genellikle) körüklü çok oturgaçlı götürgeç.
  2 ... koko
 4. 4.
  muğla ili plaka kodu
  2 ... kirmastılı
 5. 5.
  görükleye taşınmama neden olan nolu otobüs*.
  2 ... seyyi betu hz
 6. 6.
  "6 kere 8 kırksekiz, aferin bizim keriz" diye de bi espürük mevcuttu galiba.
  1 -1 ... palta
 7. 7.
  doğu kökenli tacirlere "iş yapmıyor bu otobüsler denilerek" Büyüksehir belediyesi tarafından resmen "alın da sizin olsun" denilen, birilerinin çıkarlarına büyük meblağlarda birşeyler kazandıran u.ü - heykel arası çalışan otobüsün numarasıdır.
  1 ... martyns
 8. 8.
  yolcularının: "insanların da oksijensiz solunum yapabildiğini" gözleriyle gördükleri, soludukları havanın kafa yapması sonucu: "bağımlısıyım abii.." gibi kelam ettikleri bursa'nın vazgeçilmez 48 numaralı otobüsüdüne verilen addır, bir nevi şahsına münhasır sıfattır.
  (bkz: ıkarus)
  (bkz: körüklü otobüs)
  (bkz: allah a emanet)
  (bkz: 48 yolcusu)
  (bkz: 48 şöförü)
  4 ... scarface
 9. 9.
  efendim bu otobuse ne zaman binsem,benim bilincim kapanır,bitkisel hayata girerim,dersleri kacırmayan biri olarak 4. sınıfa gelmenin de vermis oldugu tecrube ile artık bunyem tam uyum gostermiştir bu illete.yol boyunca hayaller dunyasında maceradan maceraya kosarım.
  2 ... optimus prime
 10. 10.
  şoförünün kendini cumhurbaşkanı sandığı ve otobüsü sürerken dünyadaki en önemli işi yaptığını sanan otobüs
  1 ... rrrangerrr