bugün

şöförlerinin (tüm diğer halk otobüsü şöförleri gibi) içeri hava girebiliyosa yolcu da girer mantığıyla hareket ettiği özel halk otobüsü.
coğu uludağ üniversitesi öğrencisinin okul bi bitsin bitirme tezimi üzerine yapacağım dediği,hergün binmekten işkence çekilen halk otobüsü.
üniversite günlerimin (2/24)'ünü içinde geçirdiğim, en tatlı ve en acı hatıralarımı barındıran ve eski adı 45 olan; kırmızı, (genellikle) körüklü çok oturgaçlı götürgeç.
muğla ili plaka kodu
görükleye taşınmama neden olan nolu otobüs*.
"6 kere 8 kırksekiz, aferin bizim keriz" diye de bi espürük mevcuttu galiba.
doğu kökenli tacirlere "iş yapmıyor bu otobüsler denilerek" Büyüksehir belediyesi tarafından resmen "alın da sizin olsun" denilen, birilerinin çıkarlarına büyük meblağlarda birşeyler kazandıran u.ü - heykel arası çalışan otobüsün numarasıdır.
yolcularının: "insanların da oksijensiz solunum yapabildiğini" gözleriyle gördükleri, soludukları havanın kafa yapması sonucu: "bağımlısıyım abii.." gibi kelam ettikleri bursa'nın vazgeçilmez 48 numaralı otobüsüdüne verilen addır, bir nevi şahsına münhasır sıfattır.
(bkz: ıkarus)
(bkz: körüklü otobüs)
(bkz: allah a emanet)
(bkz: 48 yolcusu)
(bkz: 48 şöförü)
efendim bu otobuse ne zaman binsem,benim bilincim kapanır,bitkisel hayata girerim,dersleri kacırmayan biri olarak 4. sınıfa gelmenin de vermis oldugu tecrube ile artık bunyem tam uyum gostermiştir bu illete.yol boyunca hayaller dunyasında maceradan maceraya kosarım.
şoförünün kendini cumhurbaşkanı sandığı ve otobüsü sürerken dünyadaki en önemli işi yaptığını sanan otobüs
bugun mustafa kemalpaşadan geldikleri muhabbet esnasında ortaya çıkan,48 i tam bir şamata ortamına çeviren, kah gulen,kah çığlık atan altı tane kızın sofor tarafından dışarı atıldığı otobustur.sofor canından bezmiştir ki siz inmedikçe ben harekete gecirmem demistir otobusu.oysa ben iki tanesiyle kesişiyorudum o kızların,yazık oldu walla.
altiparmakta oturanlar icin, şaypa (a.k.a. arıcan) önünden binerek ayakta sıkış tıkış gitme riskini minumuma indirebilir. buna karsilik 15 dakika kadar bir zaman kaybini göz önüne almak gerekir. okuldan kende iibf de okuyanlar iiçin speed in yanından ana durak a gitmek uzun yolculuk öncesi koltuk kapma şansınızı yükseltecektir. keza otobüse nekadar önce binerseniz arka koltuklardan yer kapma olasılığınız artar. bu da tıp fakültesine gelindiğinde yaşlıya hastaya yer verebilitenizi yok eder.
uludağ üniversitesinde okumama rağman 4 yıldır bursa'ya inişlerimin sayısının kısıtlı olmasının tek sebebidir.insanı çileden çıkaran daha gün bitmeden yorulmasına neden olan bir hizmet aracıdır.
bazı şoförlere durak başı "inicek varmı?" dedirten otobus
bence görükledeki emlakçıların bütün öğrencileri oraya toplamak için otobüsçülerle anlaşıp güngeçtikçe okuldan heykele gelmemizi zorlaştıran hat,
bir keresin de ağzına kadar dolu olan otobüse , tıp fakültesi nin önünden kolunda serum takılı yaşlı bir teyzeyi de alan otobüs.
teyzenin küçük sanayi civarında benzi atmış bir şekilde önünde ki gençlere aynen şöyle seslenmiştir.
- evladım bana yer verirmisiniz? yeni ameliyattan çıktım.
yediden yetmişe tüm yolcular + ben + şoför dumur olmuştur.
MUĞLA NIN plaka KODU.
rehine, kayıp ve cinayet vakalarında araştırmanın sonuçlandırılması gereken toplam süredir. 48 saat içerisinde vakanın ana hatları çizilmeli ve dosyada eksiksiz bilgi kalmamalıdır. aksi takdirde vaka sekteye uğrar ve cold case konumuna geçer.
polonya'nın uluslararası telefon kodu.
trafikte sizi ''neyaptırıpdurun, nasıl araba gullanıon gari yol virde geçiverim şurdann'' şeklinde azarlayanların yaşadığı şehrin plakası.
(bkz: tabut)
uludag üniversitesi-heykel arası çalışan şehirlerarası balık istifi taşıyan otobüs firması.
bir şehir efsanesine göre zamanında belediyenin kendisine bu numarayı vermesindeki sebebin, son durakta 48 dakika da bulunmasından imiş.
adı üstünde şehir efsanesi.
2x24 sorusunun cevabı..
ing. forty eight
Gündemdeki Haberler
güncel Önemli Başlıklar