bugün

akp döneminde gerçekleşmiştir.
görsel

evet, 50 milyon dolara tank palet fabrikasını satan zihniyet, 55 milyon dolar ödeyerek uzaya turist gönderiyor ve milyonlarca kişi bununla gurur duyuyor.

ne diyelim ki, bu millete müstehak...
Hayırlı olsundur.
görsel
Hayırlısıyla bir gitsin gelsin. Reisin yanında seçim meydanlarını gezecek daha birer birer. Bir üstte fotoğrafı olan, mazlum deprem bölgesinde de düzinelerce belediyeyi akpartisine kazandıracak.
görsel
Yazık paraya. O paraya her tarafa heykel dikilirdi?
inanılır gibi değil para yok deyip 50 milyon dolara tank palet fabrikasını satıp 55 milyon dolar ödeyerek uzaya turist gönderiyoruz. bu arada komutanımız istikbal göklerdedir diyerek kalbimizi bir kez daha fethetmiştir orası ayrı ama o paranın gereksiz bir gösteriş için harcanması düşündürücüdür.
55 milyon doları sen versen seni göndermezler ama.
ayranımız yok içmeye.
Aynen, ben yazacaktım, ayranımız yok içmeye...gündem değiştiriyorlar akıllarınca. Ama çok kişi yer bunu da. Önemli olan da o.
(bkz: #46850705)
istersen o listenin 10 mislini sabaha kadar yaz güzel kardeşim.
Elon musk I o liste değil, bir sağlık raporu ve yanında 55 milyoncuk gibi küçük bir detay ilgilendiriyor. Gerisi çöp Elon amca için.
Yani götümüz başımız ayrı oynamasın mutluluktan.
O para emeklinin hakkı.
Adam devletin askeri turist ömeri değilki.
Olayın detaylarına girince.

Bildiğin bilet aldığımız ortaya çıkıyor.

Öyle güzel pr yaptılar ki, güzel milletim yırtık donuyla gurur duydu.
Mustafa Kemal Atatürk'ün "istikbal Göklerdedir" derken 55 milyon dolara cam kenarı bilet almayı kastettiğini sanmıyorum. Atatürk yaşasaydı o uzay aracında biletli yolcu değil, o uzay aracının sahibi olurduk.
Seçimler yakın. Uzaya gittik diye oy isteyecekler. 55 milyon doları nasılsa ceplerinden vermediler.
CHP olsaydı bu olayı gizlicekmiydi seçim için kullanmazmıydı sapına kadar kullanırdı.
seçimlere ne kadar bi süre kaldığıyla gayet rahat açıklanabilecek durum. Keşke her yıl seçim olsa da böyle güzel gelişmelerin uzağında kalmasak..
En azından diğer astronotlar o istasyonda ne yapıyorlar görmüş olacak, istihbarat gibi düşünmek istiyorum.
55 mio $ = 1 mia 650 mio ₺ eder. Ayda bol bol 20 bin ₺ versen 82500 öğrenciye hi ay burs verirsin o paraya.

Herifler o videodaki köpek gibi bi ay et yerler adam gibi.

Ama o ülke gündemini değiştirmez o ayrı. Algı operasyonu "gündemi değiştirmekle" ilintili. Bak, bu konuyu konuşuyoruz, üstüne mesai harcıyoruz, zaten istenen de o.
O parayla sma hastası bebekler kurtulurdu.
Türkiye'nin ülke olarak gayet iyi reklamı yapılmıştır.

Dünya'da birçok ülkede telegram haber gruplarında top oldu bu haber.

Turizm açısından, ülkenin marka değeri açısından bence başarılı olan bir reklam.

CHP'ye oy verdim. Ak partiye hiç oy vermedim.

Ama bu gidişle, bu odun kafalıları okudukça akapeye oy veresim geliyor.
sanki ona harcamasalar neye harcayacaklar. Ulan bir sevinelim. Değişik bir şey olsun hayatımızda.
55 milyon dolara Türkiye'ye uzay üssü kurmak daha mantıklı olurdu bence.

Getirisi çok olabilirdi.

Swh...
Turistik amaçlı gitmemiştir. Orada deneyler yapacaktır. Ona göre eğitim almış donanımlı bir pilot tur. AKP döneminde olduğu için sindirilememis bir olaydir. Fakat ülkemiz için gelecek adına umut verici bir olaydır. insanlar heyecanlanmış ve mutlu olmuştur. Ayrıca ülkenin reklamı olmuştur dünyaya karşı. Hangi iktidar döneminde olursa olsun gayette mutluluk verici takdir edilecek bir gelişmedir.

Edit: ileride kendi teknolojimizle de gideriz. Herşey birden olmaz. Onu da düşünenler akıl edenler vardır.
Kaç asgari ücretli maaşına denk? Hesaplamışlardı szc tv de. 120 bin mi 150 bin miydi.