bugün

https://twitter.com/kzlel...2tkmRdYps5Ipqwtg&s=19

Videoyu iyi izleyin dostlar. Bu ülkede şu sözleri devlete meydan okuyarak söyleyen herif büyükşehir belediyesi başkanı oldu.

Bu ülkede o anayasa, türk ceza kanunu, terörle mücadele kanunu, siyasi partiler kanunu, türk vatandaşlığı kanunu radikal şekilde değiştirilip vatana ihanet edenlere hak ettikleri muamelede bulunulmadıkça türkün elinde ne doğu anadolu kalır ne de istanbul.

Uyumaya devam.
25 yıllık hayatımda ilk kez yüzümü güldüren bir seçim oldu. hiç umudum yoktu ama sonuçlar beni hayli şaşırttı. inşallah daha güzel günler gelecek.
Akp denen oluşumun anap’tan beter oluşunu izleyeceğiz.
CHP 14'ü büyükşehir 35 belediye kazandı
AK Parti 12'si büyükşehir 24 ilde kazandı.

2019’a göre CHP 2,3 milyon oy kazandı, AKP 5 milyon oy kaybetti.

CHP 47 yıl sonra ilk kez birinci, AKP 22 yıl sonra ilk kez ikinci parti oldu.
"27 mayıs darbesi'ni, 12 mart muhtırası'nı, kıbrıs harekatı neticesinde yaşanan sıkıntıları, 12 eylül darbesi'ni, 28 şubat postmodern darbeyi görmüş ve hatta 2001 devalüasyonunu iliklerine kadar yaşamışlardır."

kardeş ben listedeki 12 eylüle yetiştim babam kıbrıs barış harekatına ki öldü. 27 mayısı hatırlayan oy kullanmaya gidememeiştir emin ol hala yaşıyorlarsa.
son 20 senede 10 milyon yaşlı seçmen öldü bu ülkede. hayatın doğal bir seyri. alttan 21. yüzyılın yeni kuşakları geliyor ve bu çocuklar rahat yaşamak istiyorlar tüm dünya üzerinde kuşak olarak.
yani önümüzdeki 2 onyılda siyasal islamın şansı hiç yok!!! muhafazarlık olur o ayrı. milletin herkes birbirini zikiyor... gavurlar dediği abd de bile var o muhafazakarlık denen kavram.

85 milyonluk bir ülke ... tek başına yönetilemez bu ülke!
e diyecekler şimdi abd 340 milyon... 340 milyon da orada temsilciler meclisi var senato var... trump bile içeri tıkıldı kefaletle çıktı. böbübrlenme padişahım senden büyük allah var diyoruz burada ama orada iş allaha kalmadan anayasal güçler ve dengeler dahilinde yürüyebiliyor.

bizdeki güçün tarihteki karşılığı kendini allah ilan etmek hariç firavunluktur. ki onu da kendi demese de yalakaları dedi "allahın vasıflarına sahip" vs diyerek şirk koşarak.

seçimin özeti:
"senden büyük allah var"...
yok diyen bile çıkar trollerinden... bu yüzden yediler tokatı.
çoğunluk z kuşağına bel bağlamışken ve uzun zamandır (kendim de bu gruba dahilim) bir grup tarafından ötelenen ve yeri geldiğinde hakaret boyutunda eleştirilere maruz kalan emeklilerin "artık dur!!!" diyerek, şaltere bastığı seçim.

eskinin adamları ve kadınları bu gidişata dur demiş, yediği ayazın etkisiyle beraber akp'ye okkalı bir tokat atmıştır. ne güzel yapmışlardır. her ne kadar verdikleri kararlar neticesinde gençliğimizi heba etmiş olsalar da, genç bir kardeşleri olarak bu uyanışlarını ayakta alkışlıyor ve uyanan tüm eskinin insanlarının ellerinden öpüyorum. onlar ki; 27 mayıs darbesi'ni, 12 mart muhtırası'nı, kıbrıs harekatı neticesinde yaşanan sıkıntıları, 12 eylül darbesi'ni, 28 şubat postmodern darbeyi görmüş ve hatta 2001 devalüasyonunu iliklerine kadar yaşamışlardır. bunca durum karşısında da akp'yi uçurumun kenarındaki bir dal olarak bellemiş ve çeyrek asırdır da desteklemişlerdir. eskinin insanlarının eski hatıraları aşması oldukça fazla zaman almış ve kararlarını değiştirmek için oldukça fazla kötülüklerle karşılaşmaları gerekmesi ise ayrı bir tartışma konusudur fakat geç de olsa bilinçli hareket etmeleri hepimizin yüreğine; özellikle de gençlerin yüreğine umut ışığı serpiştirmiştir.

dün akşam sarı kart değil, kırmızı kart gösteren yediden yetmişe her kim varsa şahsım adına her birine teşekkür etmek boynumun borcudur. tiran mı, halk mı? kimin güç sahibi olduğunun cevabı 31 mart 2024 yerel seçimleri'nde verilmiştir.
Ağır yanıldığım seçimler. (#46933110)

Muhalif seçmen adına umut vermiştir. Ekrem ve Mansur 2023 seçimleri ile sarsılan karizmalarını ziyadesiyle toparladılar.
3. Günün şafağında garptan gelen gandalf etkisi yaratmıştır bünyeme.
--spoiler-
Titanic battı!
Çözüm sürecine kadar sürekli MHP”yi destekleyen bir ülkücü olarak cumhur ittifakından beri hiç oy vermemiş apolitik bir küskün olarak Dün hayatımda ilk kez CHP’ye oy verdim.

Bunda chp’nin Kemal kılıçdaroğlu’ndan kurtulmasının ve diğer sağ adayların akp zihniyetinden farkı olmamasının etkisi büyüktü.

Benim gibi düşünen milyonlar olduğuna eminim. Bugün çok mutluyum.
murat kurum akşama cbk ile mogadişu büyükelçiliğinde kalem müdürü olarak atanır artık.
biz sadece istanbul'u istedik. siz bir kanal uğruna dünyaları verdiniz. yine sadece kendiniz tepki gördünüz. yediğiniz o kadar halttan sonra o neyin öz güveniydi?
abese irca isimli akp trollü ve pek çok trollün şaşkınlıkla karşılaştıkları seçimdir.
çok enteresan sonuçlara sahne olmuş seçimlerdir. istanbul ankara izmirin aynı kalacağı zaten belliydi ama yıllardır cumhur ittifakında olan birçok şehrin el değiştirmesini hiçbirimiz beklemiyorduk.

yıllardır yazıyoruz söylüyoruz anlatmaya çalışıyoruz ; en koyu akp li dediğin adamlar bile mevzu kendi ceplerine gelince oy vermezler. bu kadar kibir en sonunda akp nin kendisini bitirdi. istanbul ve ankarada 2 kelimeyi bir araya getiremeyen şaka gibi adaylar çıkartıp seçime 15 gün kala kalkıp "emekliye ekstra bir şey yok kaynak yok" diye gülerek dalga geçer gibi konuşursan neticesi böyle olacaktı kaçınılmazdı.

dün oy kullandıktan sonra mahallede tanıdığım ve yıllardır akp ye oy verenlere sorduğumda hepsi imamoğluna oy verdik dediler. ki doğru söyledikleri de ortaya çıktı. istanbulda çoğunluk belediyeyi gene chp almış. ankara zaten silme chp oldu neredeyse. izmir öyle..
görsel
https://www.youtube.com/watch?v=Gs9-whPG2B0

aktroller şu şekil kaçtı sosyal medyadan.
Boş oy diyenlere inat Zafer Partisine verdim.
sandığa heyecanla gittim ama sonuçlar umrumda değil.
Sıfır heyecanla gittiğim sıkıcı aktivite.
Ekrem bu seçim tamamen tek başına bırakıldı, kazanması mucize gibi görünüyor. Az farkla kaybederse şaşırmayın, ne sandık güvenliği var ne de başka bir şey, akşam her şey olabilir.
istanbul’da normalde Ekrem imamoğlu en az %50 ile kazanması gerekiyor.Fakat öyle bir siyasi iklim var ki %0.0002 ot bile alamayacak adam katakulli ile istanbul’a başkanlık yapabilir.Ben seçmen olarak görevimi yaptım Ekrem imamoğlu’na attım oyumu.inşallah Ekrem başkan daha sandıkların yarısı açılmadan garantiler.Kafa kafaya giden bir seçimde neler olacağını 2 dönem önceki Ankara seçiminde gördük ne yazık ki.
oy kullanmadığım yerel seçimler. akşam sonuçlara bakarım iftardan sonra.
CHP logosu gördüğüm her yere evet kaşesi bastım. Muhtar adaylarını tanımadığım için, ilkokulda aşık olduğum çocuğun adı olan adaya oy verdim. Allah kabul etsin.
Şu şekil oy kullanmaya gidiyorum günaydın dostlarım
görsel
Bende varım bu seçimde, muhtar azası olarak
30 yıllık muhtara karşı aday çıkardık bakalım nolcak