bugün

kesin değil ama muhtemelen 31 mart 2024 tarihinde yapılacak olan yerel seçimlerdir.
2027 de olmayacak mı sonraki.
Hani 2024 de fark etmez gibi ama neyse.
kılıçdaroğlu denen çapsız herif ve etrafındaki boş tenekeler oradan gitmeden chp'ye kesinlikle oy vermem ama chp'ye kızıp akp'ye de oy vermem.
elle tutulur aday bulması halinde iyi parti adayına olmazsa zafer partisi adayına basar geçerim.
istanbul için iki olasılıklı bir seçimdir.

1. ve kuvvetli olasılık ; akp 2019 da yaptığı hatayı yapar binali yıldırım gibi alakasız ve oy alamayacak bir aday çıkartır mitingleri de gene koskoca cumhurbaşkanı işini gücünü bırakıp yapar seçimi gene kaybederler. muhtemelen esenler belediye başkanı olan ve kolpalıkta nam salmış tevfik denen elemanı aday gösterirler ve kaybederler. eğer genç ve dinamik bir aday çıkartırlar ise kazanırlar. bence şu anda bağcılar belediye başkanı ve hemşehrim olan adamı aday gösterirlerse kazanırlar aksi durumda gene imamoğlu alır.

2. olasılık : akp saçma sapan bir aday çıkartsa bile koltuk sevdalısı kılıçdaroğlu imamoğlunu tıpkı zamanında muharrem inceye yaptığı gibi baltalar ve seçimi akp nin adayı kazanır. şu anda olasılık yüzde 51 chp yüzde 49 akp. çıkartılacak akp adayına ve cehapenin sıvayıp sıvamayacağına bağlı her şey.

ankara için tek olasılık var o da mansur yavaşın kazanması. akp istediğini aday göstersin fark etmez. sosyal medya çomarları götlerini de yırtsa ankaralı genel olarak mansur başkandan memnun. tek saldırabildikleri yer yağmur yağıp şehrin dereye dönmesi ancak o da mansur yavaştan önceki 20-25 seneye bakılınca rahatça çürütülebiliyor. sen 20 küsür sene şehri yönet hiçbir alt yapı yapma her yağmur yağdığında denizi olmayan ankara 4 tarafı denizle çevrili adaya dönsün, şehri robotlarla dinozorlarla doldur sonra seçimi kaybedince kalk "öeeee yağmır yağıya angara sel oluya" diye propaganda yürüt. küçücük çocuklar bile gülüyor bunlara farkında değiller.

izmir için bir şey yazmaya gerek yok zaten her şartta cehape kazanıyor.
eğer chp ve kemal kekosu bu kafa ile giderse ,bir anda faşist zafer partisi oylarını yükseltir ,iyip ve mhp ,merkez sağda olduğunu söyleyenler akp'den kaçanlar zafer partisine oy verir. fazla belediye kazanamazlar ama kalıcı hale gelirler

fransa ve italya örnekleri var.

esas 2028 'de ne olur ,99 seçimlerini hatırlayın basiretsiz ecevit %22,2 oy almıştı.
yalnız şu var 99-2023 seçmen sayısı %80'den fazla arttı,bu yeni seçmenin ruh halini kimse çözemiyor.
birde güney kore örneği var, sağ kazık çakmış ülkeye ,ben kore örneği bize benziyor diyorum.
seçmen gider zafer partisine oy atar ,buda en az 35-40 bandına tekabül eder.
iyi partinin yapısı zayıf, ortada dolaşıyor seçmen güvenmiyor. meral hanım masayı terk ettiğinde dönmese idi belki.
yani bu ülke sağ iktidardan başka alternatif denemez.
sonuçlar nasıl olacak derseniz aşağı yukarı şöyle bir şey olacak:

Ronald Reagan'ın ezici farkla seçildiği 1984 başkanlık seçimleri:

https://www.youtube.com/watch?v=dJtWaNoyLcs

kırmızı yerler komple akp, mavi yerlerden biri izmir diğeri Çankaya/kadıköy gibi düşünün.
Ver yetkiyi reis e gör etkiyi seçimidir.

Bak reis ne diyor, bu düzene yerel seçimlerde son vereceğiz, kötü gidişatı iyi yöne çevireceğiz diyor.

Şahsen ben ikna oldum.

Koskoca adam yalan mı söyleyecek, bu sıkıntılardan ancak yerel seçimlerde başarı sağlarsa kurtulacağız.
Sırf bir ülke daha fazla nasıl boka batar onu merak ettiğim için oyum AKP ye.
bu chpli dinazorlar bu şekilde giderse istanbul ve ankara hatta izmir'i de kaybedip rahatlayacaklar.
cehape zulmünden kurtulmak için bulunmaz bir fırsattır. feraset sahibi türk milleti bu fırsatı değerlendirir.
umrumda değil.
Sıcak yatağımdan kalkıp oy kullanmaya gitmeyeceğim.
ülkenin maalesef edirneden hakkariye muğladan karsa sarıya boyanacağı bi seçim olacağa benziyor.
CHP'nin sonunu getirecek seçimlerdir
Halk CHP'ye çok kızgın
O yüzden gidip AKP'ye vereceklerdir
Ya da Zafer partisine.
partiden ziyade adayları gözeterek rey kullanacağım seçimdir.
adana'daki belediyecilik anlayışı rezalet.
kk ve çetesi olduğu sürece chp'ye oy vermem.
Şimdi bakınca 2023 ü aratacağı kesin yıl...

Yılları ne hızlı geçiyoruz.

Geçen seçimden sonra..

Aslında zafer partisine verirdim ama.

Kime verileceği belli...
Ülke siyasi çizgisi fark etmeksizin beton seçmenle dolu olduğundan mütevellit Herhangi bir ehemmiyet arz etmeyen seçimlerdir.
Kılıçdaroğlu v2 olan Hala terörist seloya selam veren özelin hüsrana uğrayacağı seçim olacaktır. Ya zafer ya akp ya da ip vereceğim şahsen.
31 Mart tarihinde yerel seçim var.
86 gün kaldı seçime.
12 tane hafta sonu tatili var seçim çalışması için.
kış şartlarını düşününce çalışmak
adayların gezmesi ve tanıtımı için çok az zaman var.
AKP 'nin ise istanbul adayı henüz açıklanmadı.
Herzamanki gibi kimseye oy moy yok.
imamoğlu kazanırsa -ki içlerinden geçecek evelallah- 5 yıl daha kazım kazım kazınacak, sızım sızım sızlanacak, kötün kötün dışlanacaklar. inşaallah. Geçir Ekrem'im, yastla imamınoğlu'cuğum! Ha gayret :-).
bari kılışlarla beraber aday olsunlar dememize rağmen yeteri kadar bölücü görmedikleri için imamson'un adaylığını engelleyen foşix foncu kürtçü mezhepçiler yıllar sonraki seçimde cb olabilir demeye başlamışlar. geçti o işler. çok sevdiğimizden aday olsun demiyorduk. bu sefer oyumu alamayacaksınız.

kimin nereyi kazanacağı çok da umurumda değil. daha önemli meseleler olduğunu düşünüyorum. mahşerin dört atlısının(akmhp, chdp) oyları azalsın yeter bana. ben zafer partisine kazansın diye oy vereceğim ama kazanmasa da olur. parti çığırtkanlığı yapmıyorum. fantastik dörtlünün dışındaki partileri de kötülemiyorum. sen yrp'ye oy ver, diğeri tip'e versin, öteki memleket partisi'ne. diğer partiler ne kadar güçlenirse o kadar iyidir bana göre.

şimdiye kadar hep karşı tarafla tehdit edildik. hanidir her seçim en kritik seçim oldu, siyaset yapanlar için olmasa da. hadi genel seçimde insanlar bazı kaygılarından ötürü iki kutuptan birine oy verdi. zaten partilerin içine bir etkimiz olmuyor, önümüzdeki yerel seçimlerde de tepkimizi veremeyeceksek daha nerede etki edeceğiz? kaldı ki zafer partisi kendime yakın bulduğum tek parti. körler sağırlar birbirini ağırlarcı sözde iki kutuplu siyasetin çıkarcılar hariç kimseye faydası yok. böylesinin daha hayırlı olacağını düşünüyorum.
Sakarya - Hendek'te "çomarist - medya" güya seçim anketi yapmış, listede bağımsız adayları -diğerleri- deyu geçiştiri-vermiş, isimlerimizi görmemezlikten gelmiş? Hadi bana düşmansınız anladık, ikinci bağımsızın suçu ne (ben dahi bilmiyorum ismini)? Sorsan, "hamsi kavağa çıkar mı?" derler! -bre imansız, Allahsızlar-, "köpekler istedi diye, gökten kemik yağmaz?" -amma ve lâkin- eğer "O murad ederse, hamsiyi değil kavağa, mars'a çıkarır?" (amennâ ve saddaknâ)
- AHZÂB hattı -

görsel
çoğu insanın oyunun etkisiz kalacağını bile bile, umutsuz ve canı sıkkın gideceği seçimler. yıllardır oy kullanıyoruz hiçbir şey değişmiyor. sıktı artık.