bugün

ali sami yen'de oynanacak tsl 7. hafta maçıdır.*
büyük ihtimal harry kewell, arda turan, ümit karan ve hasan şaş'ın tamamen sakatlıklardan kurtularak kadroda yerlerini alacakları maç olacaktır.
trabzonspor'un ilk mağlubiyetini alacağı maçtır.

edit: bu kanıya varmamın sebebi: lige verilecek aradan dolayı galatasaray'ın sakatlarının iyileşmesi ve trabzonspor'da defansif zaafiyetlerin baş göstermesidir.
galatasaray ın yenilmesi halinde daha ligin 7. haftasında şampiyonlar liginden elenmiş, uefa da pek iyi görünmeyen ve ligde 8 puan geriye düşmüş olacağı maç; aslında gayet ciddi bir başarısızlık var ortada ama baros filan diye kandırılıyoruz işte.
oldukça zevkli bir mücadele olmasını beklediğim niyahetinde ise galatasaray'ın kazanacağını umduğum maçtır. kıran kırana geçmesi ise en büyük dileğim...
galatasaray'ımızın çıkışının başlayacağı maçtır. en azından ben öyle temenni ediyorum. sakatların bu maça kadar iyileşmesi çok önemlidir.
trabzon balonunun söneceği maçtır.
mehmet topal'ın iyileşip, yetişmesini umduğum maç. hele hele bursaspor karşısındaki orta sahanın milli yıldızımız yusuf şimşek'in extra oyununa çare üretememesinden sonra bunun gerekliliği giderek belirgin hale geldi. sakatların iyileşmesi durumunda favori kesinlikle galatasaray...
karadeniz fırtınasının istanbulu etkisi altına alacağı maç. * *

(bkz: bordo ulan)
kaybetmesi durumunda galatasarayın zirveden iyiden iyiye uzaklaşacağı maçtır. Lakin kazanacağını düşünmekteyim. Zira defansif oynayan takımlara karşı zorlanan fakat gardı düşen takınlara gol yağdıran cimbom, ersun yanal'ın açık futbolu karşısında öne çıkarak farklı galip gelecektir. trabzon defansının sigortası songun da son haftalarda formsuz olduğuna dikkat çekmek gerekir.
orta sahası çok çalışan takımın kazanacağı karşılaşma. üst bitme ihtimali bir hayli yüksek olan bu maçta galatasarayımızın kazanmaya daha yakın olduğunu düşünmekle beraber inişli çıkışlı futbolumuzdan dolayı da hafif bir tedirginlik hissetmiyor değilim hani.
iki kotu takimin mucadelesidir. yine de trabzonspor galatasaray'i deplasmanda evire cevire yenecektir.
trabzonspor un ersun yanal derby sistemi ne göre beraberliğe oynayacağı maçtır. üç forvetle oynamayı bırakın tek forvetle çıkarsak yine iyidir. son haftalardaki * ofansif oyunu umut bulut u kenara çekerek bozacağını tahmin ediyorum. bu durumda serkan balcı ve tayfun cora ilk onbir de başlayacaktır. kalede de tony sylva ya görev vereceğini düşünüyorum. * tabii bunda senegal milli maçındaki formu da etkili olacaktır. bu durumda beraberlik ihtimali yüksek olan müsabakadır. benim şahsi kanaatim bir puan galatasaray deplasmanında iyi bir puandır.
saat 19:00'da ali sami yen stadı'nda başlayacak olan tsl 7. hafta maçı.
öğrenci kesimine hitap eden kale arkası tribün fiyatları biletix gişelerinde 30 ytl,kalırsa maç günü statta 26 ytl olarak belirlenmiş zevkli ve bol gollü geçmesi muhtemel karşılaşma.
biletixte tüm biletleri tükenmiş maçtır. kırkyılda bir maça gidelim dedik ona da bilet bulamadık diyen bünyelerin çoğunlukla iç geçirerek kahvehane, birahane vs yerlerde izleyeceği mactır da aynı zamanda.
galatasaray adına en iyi sonucun beraberlik olduğu maçtır, trabzon büyük olasılıkla galip gelecektir.
milli yorgunları, sakatları ve formsuzlarıyla galatasaray ın, formda trabzonspor a puan kaybedecek gibi gozüktüğü maç.
skibbe'nin belkide galatasaray basındaki son macı olacaktır , zira kendileri uzatmaları oynamaktadır artık.*
herseye ragmen galatasaray'ın alacagı mactır.
galatasaray'ın 9 maçlık galibiyet serisinin ilki.
fenerbahçe ile aradaki puan farkı ve skibbe'nin kritik durumu yüzünden galatasaray'ın kazanması gereken maç. berabere bitmesini dilemekteyim.

trabzonspor'un şu zamana kadar ki görüntüsünü göz önüne alırsak 10 yıl önceki galatasaray - trabzonspor maçını anımsatmaktadır.;

(bkz: 15 kasim 1998 galatasaray trabzonspor maci)
(bkz: baslarini dondurun)
trabzonspor ahım şahım oynuyor sananların galatasaray'ın yenileceğini sandığı maç. trabzonspor'un maçlarına bakarsak galatasaray'dan tek farkının şansı olduğunu görebiliyorken bunu söylemek ayrıca enteresan.

trabzonspor bu zamana kadar oynadığı tüm maçlarda gol yedi. aynı galatasaray gibi. hatta en son maçında ligin vasat takımlarından konya iki tane attı trabzonspor'a. trabzon'un yegane şansı golü yedikten sonra attıkları şutlardan herhangi birinin kaleyi bulması oldu. galatasaray'da benzer durumda. her maçta gol yedi. ama başta antalya maçı olmak üzere öyle maçlarda öyle toplar gol olmadı ki. kısacası topun sevdiği trabzonspor liderken, topun sevmediği galatasaray 4. sırada.

en başta gollü bir maç olacak bu kesin. iki tarafta gol bulacak. iki takımın da kilit oyuncuları forvetleri olacak. trabzonspor'da oynarsa isaac promise, galatasaray'da milan baros. bu iki hızlı forvet her iki tarafın da hantal olan savunmalarının başına iş açabilecek oyuncular. kaleciler konusunda galatasaray bir adım önde. morgan de sanctis, tolga zengin'e göre çok daha iyi kaleci. dediğim gibi iki takımın defansları da hantal.

orta sahanın defansa yönelik kısmında trabzonspor, hücuma yönelik kısmında galatasaray'ın üstünlüğü var.selçuk inan ve hüseyin cimşir iyi bir ikili oldular orta sahada. bunun karşılığı olabilecek tek oyuncu olarak ayhan akman gözüküyor. orada bir üstünlükleri var. ama ofansif orta saha konusunda galatasaray'ın harry kewell,cassio de souza soares lincoln ve arda turan ile oluşturduğu müthiş bir üstünlük var. buna karşılık oynaması şüpheli olan ibrahima yattara trabzonspor'un kozu olarak gözüküyor.

sonuca gelirsek. kontraatakların havada uçuştuğu ve orta sahanın çok az kullanıldığı bir maç göreceğiz gibi geliyor bana. geriden atılan uzun toplara koşan forvet oyuncuları ile kaleciler arasında geçecek bir maç olacak. işte bu durum zaten galatasaray'ı bir adım öne çıkaran. çünkü morgan de sanctis, fernando meira,cassio de souza soares lincoln, harry kewell ve arda turan gibi bu işi gayet iyi yapan oyuncular var galatasaray'da. onların isabetli pas yüzdeleri sonrası milan baros'un formu maçın sonucunu belirleyen etken olacak. bu arada çapraz koşuları iyi yapan ümit karan olmalı milan baros'un partneri. o zaman iş daha da kolaylaşacaktır.

yıldızların maçın sonucunu belirleyecekleri bir maç olacak. ve o yıldızları galatasaray'da daha bol olduğu için seyirci avantajı ile galatasaray kazanacak.

iddaa'da 1 oynayın bence.

edit: ben demiştim.
(bkz: biletimi aldım bekliyorum)
song-egemen vs. baros-kewell kapismasina sahne olacak mac. heyecanla bekliyoruz.