bugün

trabzonspor un altyapı dan yetiştirdiği hopa doğumlu yetenekli kalecisi.
Mevki : Kaleci
Forma Numarası : 29
Doğum Tarihi : 10.10.1983
Boy : 192 cm
Kilo : 81 kg
Sözleşme Başlangıç : 28.08.2002
Sözleşme Bitiş : 28.08.2007
Oynadığı Kulüpler : Trabzonspor Altyapı
sözleşmesi gereği * mükemmel maçlar çıkarma zamanı gelen kaleci.
edit: 2010 yılına kadar sözleşmesi uzatılmıştır.
yeni sözleşmesine imza attıktan sonra "ben bu camiada doğdum; allah bana burada ölmeyi nasip etsin" cümlelerini sarf eden, son zamanlarda forma şansı bulan isim.
teknik direktörsüz çıkılan bir galatasaray maçında jefferson'ın sakat olmamasına rağmen teknik sorumlu orhan çıkrıkçı tarafından ilk 11'de sahaya çıkmasıyla birlikte kalesinde 4 gol birden gören trabzonsporlu genç kaleci.
rüştü rençber'in öve öve bitiremediği trabzonspor kalecisi. bir numarasını göremedik tabi henüz.
geçenlerde bir lig maçında ilginç bir penaltı kurtarmış kaleci. normal kalecilerin aksine, topa vurulmadan önce, bir kenarı seçip oraya atlamak yerine, penaltıyı kullanan kişinin topa vurmasını bekledi ve topun gittiği tarafa doğru uçarak* acayip bir biçimde topu kurtardı.
(bkz: saygıyla eğiliyoruz önünde)
trabzonsporun abartilan kalecisi.
bir kaleci için yaşının genç olması mazaretine rağmen hiçbir maçta bana güven veremeyen ince,uzun kaleci.konuyla alakasız olmakla beraber kendisini cennetin çocukları * filmindeki başrol oyuncusuna benzetiyorum.
edit: kendisini benzettiğim oyuncu ahmet sezerel'miş.
bu performansını devam ettrdiği takdirde 2008 avrupa şampiyonası nda forma giyecek kaleci. *
Neredeyse 50 mactir Trabzonspor kalesini korumasina karsin pek gelisememis, hala ayni hatalari yapan guven vermeyen kaleci. Jefferson kendisine oranla daha guvenilir bir kalecidir ama trabzonspor'un zayif defansiyla ne desek bos...
25 haziran 2008 almanya turkiye macinda oyuncu sıkıntısı yüzünden kale mevkisi dışında defans, ortasaha veya forvette oynama ihtimali olan kaleci.
25 haziran 2008 almanya turkiye macinda eğer emre belözoğlu-servet iyileşmez ise, 14 kişiye inen takım kadrosunda, bir oyuncunun sakatlanması durumunda 3. oyuncu değişikliği ile kale dışında bir mevkide sahaya girmesi mümkün kaleci.

bu durumda en doğru çözüm onu forvete koymak olur. uzun boyu ile bakarsın bir topa kafa vurur ve gol atar...

işte işte o zaman finali dahi oynamadan kupayı bize vermek zorunda kalır uefa. 3. sınıf amerikan filmlerinde olabilecek onda bile ee yuh artık diyebileceğimiz kahramanlıkların hepsini tek bir turnuvada gerçekleştirmiş olur türkiye...
(bkz: kaleci oyuncu)
tam olarak hatırlamamktla beraber, geçmiş avrupa şampiyonalarından birinde almanya takımı bizim durumuza düşmüştü ve uefa bi oyuncu alınmasına izin vermişti. şimdi ise türkiye'ye izin vermiyor.

işte uefa'nın tutumu eğer böyle devam ederse bu adam forvet oynabilir bence. yani daha önce attığı penaltıları, kullandığı frikikleri filan hatırlıyorum. güzel de olur hani.

edit: bierhoff muş...jamall'a teşekkür ediyorum.
tuncay kalecilik yaptığına göre, tuncay'ın yerine oynayabilecek sırık futbolcudur. lakin en temizi forvete monte edip liverpoollu crouch tadı yakalamaktır. bakarsınız adam meğersem golcüymüş, belli mi olur bu işler?
ayhan akman'ın da sakatlanması üzerine 13 oyunucuya düşen milli takım kadrosunda stoper ya da önlibero olarak görebilceğimiz futbolcu. eğer bu kadar darda ve sıkıntıda bile elersek bu almanları helal olsun bu çocuklara be! p değil adam almaya da izin vermiyolar. aynısı bi başka avrupa takımına olsa nasıl davranırlardı acaba?
(bkz: almanların tolga ya özel önlem alması)
(bkz: kapalı kutu)
(bkz: yeni bir yıldız doğuyor)
aslında çoğu kalecinin antrenmanlarda zaman zaman orta sahaya geçip futbol oynadığı görünür. bu adam ise kaleden çıkmamış, şansa bak. kaleci doğmuş, kaleci gidecek. zaten trabzonspor kalesinde olduğunda geri pas olmasın diye dua ediyoruz, o kadar kazma * dır kendisi.
euro 2008 türkiye kadrosu'nda bulunan 23 oyuncu arasında türkiye a milli futbol takımı'nın euro 2008'de oynadığı maçların hiçbirinde forma şansı bulamamış tek futbolcu.

(bkz: üçüncü kaleci)
türkiye'nin victor valdes'idir. nasıl ki victor valdes barcelona'nın altyapısından yetişmiş bir katalansa bu herif de trabzon'un altyapısından yetişmiş bir karadenizlidir. kaleye geçiş hikayeleri de birbirine benzer kaledeki duruş ve takım ile taraftarlarına kalede verdikleri güven de... bugün ikisi de takımlarının kalesinde yer almaktalarsa bunu yeteneklerinden çok takımın yerlisi olmalarına borçludurlar. yoksa bu abimiz, şu anda kadrosunda yabancı kaleci bulunmayan bir anadolu takımında dahi o takımdaki diğer yerli kaleciyi ne bileyim bir ömer çatkıç'ı bir murat şahin'i kesebilir miydi ya da ne bileyim bugün kadrosunda yabancı kaleciler bulunan takımlar kadrolarında tolga zengin var diye yabancı haklarını kaleciden yana kullanmaktan vazgeçer miydi tartışılır. hiç pres yokken dahi gelen bir geripasa vurmaktan aciz olacak kadar kazma olmasını geçtim kalecilik adına maçlarda olumlu bir icraatini görmek neredeyse olanaksız. ha milli takıma kadar girmiş olmasının sebebiyle maçlarda artık ona buna bağırmak gibi kendince büyüklük taslar vaziyette görmekteyiz o ayrı; fakat bir de aynı cesur yürekliğini karşı karşıya pozisyonlarda kalesini gole kapatırken ya da gelen şutlarda yere devrilmek yerine topu çıkarırken görsek ya... ha victor valdes ile bir ortak özelliği daha vardır. rüstü recber, başlıkta adı geçen zat ı muhteremi söz ile veliahtı ilan etmiş iken barcelona'ya transfer olduğunda victor valdes'i fiili olarak veliahtı olarak kaleye geçirip yedek kulubesinde onu izleyip memlekete geri dönmüştür.
rüştü rençber bi ara varisim diye açıklamalar yapıyodu hakkında bu çocuğun. sabriyle bi ikili mücadelesi var ki maçta resmen belini kitledi sabri'nin arkadan. töbe töbe.
ali sami yen de başlayan kötü kariyerini yine bir ali sami yen hatırasıyla bitirmiş kaleci.
evinden arabasına inerken lambanın bir anda sönmesi sonucu dengesini kaybederek merdivenlerden yuvarlanan ve sol el tarak kemiğini kıran trabzonspor'un file bekçisidir. 2 ay sahalardan uzak kalacakmış. *
sakatlığı için elinden bıçaklandı, silahla vuruldu gibi söylentiler dolaşmakta. açıklıyorum, tolgayı ben bıçakladım.*
(bkz: 19 ekim 2008 galatasaray trabzonspor maci)
Trabzonspor'un 3. kalecisidir. ****
güncel Önemli Başlıklar