bugün

1979 doğumlu, schalke 04 forması giyen, brezilya'lı futbol cambazı. inanılmaz yetenekli bir futbolcudur. hiç milli forma giyememiş olması, yanlış ülkede doğmasından kaynaklanmaktadır.
galatasaray ile büyük ölçüde anlaşmış 10 numara.
yamulmuyorsam alex'in cruzerio'dan takım arkadaşı.*
galatasaray'ın gücüne güç katacak futbolcu.
daha önceden tanıdığımız, fenerbahçe sayesinde daha da yakından ilgilendiğimiz, o maçta show yapıp dumur olmama sebebiyet veren, velakin asparagas haberlerle galatasarayla anlaştığı söylenen, sana beşiktaş yakışır dediğim futbolcu kişilik.
gazetelerde galatasaray ile anlaştığı yazan futbolcu.
(bkz: yalancının)
bugün tüm gazetelerde galatasaray ile kesin olarak anlaştığı yazılan topçu. işin enteresan tarafı linderoth ile yapılan röportajlar. linderoth galatasaray'a gelmeden önce lincoln ile görüştüğünü ve lincol'un kendisine beraber oynayacağız gel dediğini söylemiş.

doğruysa muhteşem bir olay. beklemedeyiz.
adnan polat'a posterini göndermesini beklediğimiz futbolcudur...
anlaşıldığı kadarıyla, ismini vermek istemeyen * bazı fenerbahçe taraftarlarının galatasaray' a gelmesinden korktuğu futbolcu. aslında düşününce hak vermemek elde değil.
şayet galatasaray ile anlaştıysa seyir zevki açısından ligimizin kalitesinin artmasını sağlayabilecek oyuncudur.* yok ama bu transfer de juninho işine dönerse orası başka. neticede eğer gerçekleştiyse galatasaray yönetimini tebrik ederim, alex'in koşanını buldukları için.

haa ama şöyle de bi durum vardır ki, türkiye'ye gelen yabancı oyuncuların bir çoğu paramı alırım, alemlere akarım, yan gelir yatarım, iki gol atarım sonra da kaçarım moduna geçmektedir. lincoln ancak doğru kullanılırsa yararlı olur ve kimse de lincoln'den ikinci bir hagi olmasını beklemesin. hagi gibileri dünyaya belki bir belki iki kez gelir. hagi'den önce de maradona olduğu için herhalde ikiyi tamamlamış oluyoruz.

galatasaray bu adamı on numara diye transfer ediyor, yani yeni bir hagi beklentisi içerisindeler. her daim bu adamı hagi'yle karşılaştırırsanız bu adam tabiiki başarısız görünür, küser ve oynamaz.
gelirse galatasaray orta sahası efektif ve aynı zamanda korku salan bir orta saha haline gelebilir. hatta takım olarak galatasaray 96 ruhuna yakın bir ruh da yakalayabilir. şöyleki;

kalli galatasaray'da kalması gereken oyuncuların başında rigobert song'u söylemiş. bir de almak istediği bouzid var. anlaşılan şu. galatasaray geri dörtlüsü sağda song ortada bouzid ve servet solda ise umarım ki ferhat'tan oluşacak. burada en korkulan adam doğal olarak servet. her an elde patlayabilecek bir bomba. bu adamın adam olabilmesi için tek umudum kalli açıkçası.

bu dörtlünün önünde ise tobias linderoth oynayacak. düşüncem galatasaray'ın iç saha maçlarında tek ön libero oynayacağı yönünde. zorlu maçlarda yanına mehmet topal ya da mehmet güven gelebilir. ama bu adamın maçlarda ortalama 12 km koştuğunu düşünürsek tek ön libero oynaması en olası ihtimal olarak gözüküyor.

ve işte şahane orta üçlü. sol kanatta arda turan, sağ kanatta sabri sarıoğlu ve ortada beyin görevi üstlenecek olan cassio lincoln. (tabii gelirse) pek dirençli bir orta saha gibi gözükmüyor ama ne zaman ne yapacağı belli olmayan bir orta saha olduğu kesin. işte düşündüren nokta da bu beni. direnci düşük ama teknik bir orta saha galatasaray'ın başına bela da açabilir. o yüzden çift ön libero düşünülüp forvet sayısı bire de düşürülebilir.

şimdi entry sahibi cassio lincoln'den bahsedelim. adamın futbolu çok iyi bildiği tartışmasız bir gerçek. ara pas, şut, frikik ne ararsanız var. yani galatasaray'ın senelerdir aradığı çilingir görevini görebilecek bir oyuncu. tek sorunu ise fazla agresif olması. taraftar pohpohlamasıyla bu agresiflik gider diye düşünüyorum. işte bu adam galatasaray orta sahasında serbest oynayacak ve atacağı ara paslarıyla forveti gol pozisyonuna sokacak.

bu sene forvette ümit karan garanti ama yanında oynayabilecek kalitede bir adam maalesef ki yok. yerli ya da yabancı sprinter bir forvet bulunursa muhteşem olur. olmazsa galatasaray'ın tek forvet oynamasından yanayım. ataklarda kimi zaman arda, kimi zaman ise lincoln ikinci forvet olabilir.

en son lafım özhan canaydın'a.

şimdi ben bu adam gelecek diye 50 derece sıcakta bilgisayar başında bu entryi yazdım. eğer becerip getiremezsen ve ben bu entryi silmek zorunda kalırsam sami yen'i yıkmak için hiç bir şirketle anlaşma ben ve sözlükten bir kaç galatasaraylı senin içinde olman kaydıyla o stadı 15 dakikada yıkarız.

budur.

edit: mr. burns kılıklı başkanım bu adamı aldın ya, daha ne diyeyim ben sana.
http://www.youtube.com/wa...p;mode=related&search=
galatasaray'a gelmesi halinde ortasahada yaratıcı adam eksikliğini fazlasıyla dolduracak, ayaklarına çok hakim yıldız futbolcu. schalke 04 ile ipleri koparmıştır ama kendisini isteyen büyük kulüpler var. cimbom'a gelmesi için sağlam para verilmesi lazım. olur da gelirse tribüne çok taraftar çeker.
türkiye liglerinin şu aralar seyir sevkine ihtiyacı var. 2000 yılından itibaren kaliteli adamlar gelip geçiyor şüpehiz. ama bu adam sanki seyircileri mest etmek için yaratılmış. umarım türkiye liglerinde görürüz kendisini.
bir fenerbahçe taraftarı olarak galatasaray'a gelse bile ligde görmek istediğim futbolcudur. galatasaray'a yeni bir hava katacağı kesindir. şu bakmadan pas olayını ronaldinho'dan daha iyi yaptığı söylenir. roberto carlos'tan sonra lincoln gibi bir ismi ligimizde izlemek büyük zevk olacak.

edit : bugün herkes kendisine sıyırmakla meşgul ama iyi oyuncudur. bu sene de bekleneni vermezese gideceği kesindir. kendisinden hala iyi performans bekliyorum.
şu sıralar galatasaray futbol aş müdürü olan adnan sezgin ve yönetim kurulu üyesi Haldun Üstünel'in, akıbeti hakkında Schalke 04 Kulübü'nün yetkilileri ile toplantıda oldukları futbolcu. sabahın ilk ışıklarına kadar sürebilirmiş.
inşallah gelir dediğim futbolcu. ancak yeni bir hagi olması beklenmemeli. ancak şu bir gerçek, eğer gelirse,galatasaray, hagiden sonra adam gibi frikik atan bir futbolcuya sahip olur.
o da de souza aşiretindendir.
az önce cnn türk'te altyazı ile galatasaray'a transferi gerçekleştirildiği duyrulan oyuncu. galatasarayımıza hayırlı olsundur. aranan kandır.

galatasaray için yeni bir hagi olmaya aday futbolcudur. yeni 10 numaradır. hagi'den sonra yeri doldurulamayan oyun kurucu mevkisine yerinde bir transferdir.
önümüzdeki sezon galatasaray forması ile izleyeceğimiz süper yıldız...
hayırlı olsun!
http://www.cnnturk.com/SP...ID=177&haberID=363122

edit:bonservis bedeli olarak schalke'ye 4.5 milyon euro ödemiş.
galatasaray'ımıza çok faydası dokunacak olan futbolcu. hayırlı olsun.
bilmeyenler için tanıtıcı video;

http://www.youtube.com/watch?v=YuSIZocva-I

bu da "o bişey mi lan biz roberto carlos'u aldık olum"cular için hatırlatma;

http://www.youtube.com/watch?v=eJ3ZIo673K8
hagi den sonra gelmiş en iyi 10 numara.*
saat gibi futbolcu
(bkz: casio)
izlediğim her maçında keşke fenerbahçe'de oynasa dediğim futbolcuydu. tabi bizde alex olduğu için ikisini aynı takımda görme ihtimalim zayıftı. Ancak aynı ligde göreceğim. Galatasaray'a hayırlı olsun diyorum. ligin kalitesinin artması dileğiyle.