bugün

entry'ler (640)

28 eylül 2011 uludağ sözlük bloomberg ht maçı

uludağ sözlük 2-0 bloomberg ht şeklinde sonuçlanmıştır.

illuminati

örgüt step up 3'nin final sahnesinde arkada asılı olan bayrakların birine piramit içinde kulak koyarak "her boku duyuyoruz akıllı olun ipneler" mesajını çakmış, dosta güven düşmana korku salmıştır. yersen.

23 eylül 2011 profesyonel haxball ligi

yine profesyonel kaleci olarak katılıyorum yer varsa..

15 eylül profesyonel haxball ligi

prof. kaleci olarak katılabileceğim lig. kaleden de çıkmam diyim..

8 eylül 2011 profesyonel haxball ligi

lider olup şampiyon olamadığımız lig.. lig tv'nin oyunları bunlar hep!!

zöge: kötüleyin tabi zamanın ötesine gönderince gerçekleri değiştireceksiniz!11!! :@

8 eylül 2011 profesyonel haxball ligi

katıldım lan..

laikliğin kaldırılması için referanduma gidilmesi

uzaya insansız uzay aracı yollamamamızın önündeki en büyük engel de kalkmış olur. laikler düdüklesin sizi emi.

football manager 2011

şaka gibi lan bu oyun. hele son yamayla iyice sapıttı. adamlar resmen oturmuş "ne yapsak da oynayanları sinirden kendini sikicek hale getirsek" diye düşünmüş ve çözümünü bulmuş. şöyle ki sezonun ilk maçında rakibin yeni transferinin "debut goal"ü atmasıyla başlayan "sezonun ya da x kariyerinin ilk golünü atma" furyası son maça kadar devam ediyo. 1 olur 2 olur da ulan her hafta mı olur amk. sezon başlar yeni transferlerin hepsi kendini sizde bulur, sezon ilerler 20 hafta gol atamayan forvet gelir sizi zker, sezon bitmeye yaklaşır sezon boyu golü olmayan defans oyuncuları çıkar ilk golünü size atar. tehlikeli adamları bırakıp sezon boyu gol atmayan adamlara mı önlem alalım ey dingiller bunu mu istiyonuz? he 90 dakika boyunca atak namına görüntüsü olmayan rakip takımın 90+2+2de duran toplardan attığı zikik gollere (evet bunlar verilen 2 dakikalık uzatma bittikten 2 dakika sora gelen goller bildiniz:) değinmicem bile boşa zorlamayın..(şunu da ekliym bu bahsettiğim şeyler önceden de vardı evet ama yeni oyunda hakkaten oyunu bilgisayardan kaldırtıcak kadar arttı. normalde son yamayla en kral halini alan fm bu sene çuvallamaya devam ediyore..)

edit: aha bunu yazdıktan sonra oynadığım ilk maçta isaac ligin 15 kendisinin 14. maçında ilk golünü attı asxlasxk

http://img853.imageshack.us/img853/1000/64756936.jpg

ondan önce yediğim son gole baktım uefa maçında psvli stoper maza kornerden sezonun ilk golünü atmış, ondan önce beşiktaşlı atınç kariyerinin ilk golünü atmış, ondan önce mehmet akgün türkiye kupası maçında türkiye'de çıktığı 16. maçta ilk golünü atmış, ondan önce denizlisporlu güray 13. maçta ilk ve tek golünü atmış, ondan önce kievli chadli yine ilk golünü atmış, ondan önce kahe manisaspor adına ilk golünü atmış, ondan önce bursa'nın yeni transferi önlibero salatic 10 bilmemkaçıncı maçında bursaspor adına ilk ve tek golünü atmış... daha öncesine gitmeye üşendim ama sayın artık bu kadar maç üst üste bunlar olmuş. oynanır mı ki bu oyun?

football manager 2011

http://img638.imageshack....img638/5797/asoxasmxk.jpg

gerçekten müthiş. ramiresler beleş dzekolar modricler 8-9 milyon. demosundan ümitlendik hatalar olur düzeltilir dedik ama oyun yeni çıkmasına rağmen 2 yama yayınladılar hala saçmalıklar bitmek bilmiyo. önceden 1-2 sağlam adam transfer listesine konsa da almaya çalışsak diyoduk şimdi kimi alcağımızı şaşırıyoruz. agent sevdası yüzünden sıçtınız oyunun içine helaal ossun.. üstteki resim de sadece bi örnek. transfer listesindeki oyuncuları toplasan 50 milyon euro harcayarak premier ligde zirveye oynarsın o derece. hatta bak 4-3-3 dizilişiyle bi 11 çıkariim yanlarına da istenilen paraları yaziim:

gk-stekelenburg(3.4 m. euro) dr-onuoha(2.5) dc-alex silva(2.1) dc-mensah(2.4) dl-maxwell-(0) dmc-seydou keita(0) mc-gago(0) mc-ramires(0) amr-elia(15.25)* aml-modric(9) st-dzeko(11.5)

1-2 de yedek mesela: babel benayoun arizmendi consigli vs. vs. vs.

özetle agentlarınıza sokiim ben sizin ya. ulan adamlar resmen oyunu karıştırdı. hiç mi test etmediniz siz bu oyunu nası dikkatten kaçar bu kadar saçmalık.. ki bu daha ilk sezonun sonu. 1-2 sezon sora messi iniesta falan da transfer listesine konmak istiyomuş.

he bi de şey var bu oyuncular haricinde benim galatasaray'a aldığım adamlar falan var. fiorentina küme düştü zaten direk vargas'ı (8.5) montolivo'yu (12) jovetic'i (6.75) falan aldım. alırken de kimseyle bi transfer yarışı içinde değildim. normalde bu oyuncuların herbirinin başına en az 10 kulüp üşüşmeli. sora ajax suarez'i önerdi baktım kimse istemiyo onu da 6 milyona kapattım. ondan sora da zaten oyunu kapattım. ulan küme düşen takımın bütün oyuncuları takımı bırakmak zorunda mı çükkolar? 1 tane oyuncu bile mi çıkıp ben bu takımı serie a'ya çıkarmak için gerekirse götümü yırtıcam demiyo. hepsi mi sktir olup gitmek istiyo? biraz alternatifi de olmalı bazı şeylerin. en azından galatasaray'a montolivo'yu alamayalım, real madrid falan devreye girip sike sike kapsın elimizden. onu da bırak fiorentina küme düşüyosa bütün oyuncular olmasa bile 1-2 yıldız takımda kalmak istemeli arkadaş ne o öyle hepsi kaçıyo. ve ajax neden 6 milyona suarez'i önerir mantıklı bi açıklaması var mı bunun? çok satmak istiyosa önersin 20-25 milyona 6 milyon ne lan? 0 kuruşa ramires mi olur denyolar? tahammül edilir gibi bişe olsa neyse de olmaz bu böyle. aralıktaki yamayı beklicez artık..

uludağ sözlük birinci gazoz ligi

bi ara biz kovulmuştuk burdan.. affedildiysek* ve organizasyon gerçekleşirse gelirim. gelme diyen yoksa tekliflere açığım. hala buradalarsa tanıdıkların tekliflerine kimin ne olduğunu bildiğimden daha bi açığım. değillerse sağlık olsun.. oynadığım mevkiler gk dc d/mc amrlc/st. natural pozisyonum amc... şaka lan kıç kadar sahada oynuyoz ne mevkisi mk. neyse şekerler tekliflere açığım. : )

gitarla çalınan en güzel şarkılar

judith

tabi guitar hero için konuşuyorum aslxokam guitar hero'da çalması bile orgazmik yani öyle diyim..

football manager 2011

porto'nun gelecek sezonki transferlerine yön verecek oyun. ulan adamlar istisnasız her sezon fm'de çılgın atan en az 2 topçuyu transfer ediyo. yani herifler bildiğin fm oynuyo amk axçlmaks hiç inanmıyorum öyle scoutlarını dünyanın dört bi yanına salıp falcao'yu otamendi'yi getirdiklerine.. zaten everton falan da fm'yle resmi bişeler mi imzalamış işbirliği içine mi girmişler neymiş. hiç hoşuma gitmedi kıllandım bu durumdan ben.. böyle anlamlar yüklemeyin kardeşim bu oyuna. oyunun doğası bozulcak diye korkuyorum hani pes oynarız fifa oynarız cod oynarız falan tamam ama 1 yıl boyunca bıkmadan usanmadan oynadığımız bi oyun varsa o da budur ki hala fm 2010 oynarım 11 çıkana kadar da oynicam. zaten antrenör adayıyız egomuzu şimdilik ancak böyle tatmin edebiliyoruz.. o yüzden lütfen her sene daha da gelişen şu oyunu sikip atmayın. he işbirliği yapmaya başlamaları oyuna kesin olarak zarar verir diye bi iddam yok hatta öyle bişe olmaz lan niye olsun.. sadece bi endişe bu.. hani sevgili yeni bi ortama girince kıskanır edersin ya, işte öyle bişe. demo için de şunları söylim:

bi kere oyuncuların teknik direktörün deneyimsizliğinden endişe etmesi falan güzel bi detay ilk onu söylim. oyuncuyu her maçtan sora karşımıza alıp şöyleydin böyleydin diyebilmemiz de güzel. önceden herif maçları sikip atarken 3-4 maçta bi eleştirebiliyoduk (kötü performans sonrası maaş kesme olayı da vardı tabi de bu daha bi güzel) şimdi her maçtan sora itin götüne sokma gibi bi şansımız var. mc'deki arkadaşlara da otomatik atak seçeneği konmuş, güzel.. kaleci antremanlarında şut durdurma ve topu yakalama gibi 2 ayrı seçenek var ki şahane. sora soraa.. mesela bi oyuncu transfer etmek istiyoruz ama yeterli bütçe yok işte bi teklif yaptık reddedildi ikinci teklifi yaptık reddedildi üçüncü de reddedilince gidip yönetime biraz daha transfer bütçesi dilenebiliyoruz. yönetim de sana cevap veriyo yok hoca o adamı alamayız vazgeç bu sevdadan diye. yani baya diyaloglar falan var oyunda bu da güzel. 3d olayına girmicem hiç. fifa 99un görüntülerini alıp oyuna koymak çok mu zor diye düşünmeden edemiyorum. adam gibi izlesek şu maçları daha iyi olur ama o kadar da mühim bişe değil tabi. he en azından adamlar koşuyo gibi görünsün lan. ronaldo mu topu sürüyo top mu ronaldo'yu süründürüyo belli değil herifler resmen sahada sürükleniyo. adım kavramı yok aslxkmas neyse yaz yaz bitmez bunlar, özetle fm 2010'dan bile çok çok daha iyi bi oyun demosundan anlaşıldığı üzre.

football manager 2010

alt lig ve orta sıra takımlarıyla ya da kümeye oynayan takımlarla oynanmadığı sürece asla zevk vermeyen oyundur.. şöyle ki misal galatasaray'la oynadığınızda ayhan akman'a 9.5 milyon euroya alıcı bulabilir (ki ayhan'ı sattığım en düşük para 6 milyon euroydu, sattığım takım da porto'ydu), sırf kiraladığınız oyunculardan yaklaşık 10 milyon euro gibi bi para kazanabilirsiniz. böyle olunca da ilk sezonun ilk ayı içerisinde miguel veloso, joao moutinho, andres guardado ve oscar cardozo gibi çılgın atan herifleri alabiliyorsunuz. ve toplam fiyatları da 40 milyon euroyu kesinlikle geçmiyor.. oyunun en iyi önliberosu, en iyi sol kanatlarından biri ve en iyi golcüsü (sezon başına rahatlıkla 40 gole ulaşan cardozo tabii ki) 40 milyon euro. işin garip yanı da bu 4 adamın 40 milyon euro etmesine karşın chelsea kalkıp arda turan'a 25 milyon euro teklif yapabiliyor. yok lincoln'ü satayım şurdan para kırayım şunu şuna kakalayayım diye dert etmeye hiç gerek yok direk 25 milyon euronuz zaten oluyor oyunun başında. 25 milyon euronuz varsa da oyunun kralısınız demektir çünkü 48 ay taksitle 10 milyon euroya oyuncu aldığınızda kasadan çıkan para 2 milyon euroyu geçmiyor. düşünün 25 milyon euroya neler getirebileceğinizi.. yani anlatmaya çalıştığım şey şu ki; 48 ay taksit olayı oyunun anasını bellemiştir! 20 milyon euronuz olmayadursun 2 sezonda barca'nın karşısında favori oluyorsunuz.

micah lincoln richards

dünyanın en iyi defans oyuncusu. özetle budur yani başka tanımı yok bu adamın. ama bulunduğu konum yanlış o ayrı. city değil united forması giyiyor olmalıydı.. madrid'in sapık başkanı yakında bunu da alırsa bi 50-60 milyon euroya şaşırmam.. dünkü maçta* arsenal'ı sikertti daha bi hayranı oldum. fm meme bilmem reelde izleyin derim. ilgiyle takip ediyoruz bu aygırı. insan olduğuna dair şüphelerim de yok değil hani: görsel

sabri sarıoğlu

galatasaray'dan para aldığını az evvel öğrendiğim topçu. tüm bu çilenin üstüne para mı veriyoruz lan bi de!?!

frank rijkaard

bok gibi teknik direktördür. çünkü galatasaray'a gelmiştir.

imza: fb ve bjk taraftarları.

o değil sir alex ferguson da çok sikko teknik direktör lan. yoksa bana da ver ronaldo'yu rooney'i ben de şampiyon yapayım takımı. hay mantığınıza koyim.. messi'yi transfer etsen "barcelona'yla ben de oynarım galatasaray'da oynasın bakiim!" dicekler. o değil harry kewell'la baros da galatasaray'a geldiğinde bitmişlerdi, top oynayamazlardı. hagi'ye "bastonla oynasın" diyenler vardı. hazımsız futbol cahillerinin şu yorumlarını gördükce daha da umutlanıyorum rijkaard'dan yana. ne de olsa dedikleri hiçbir şey tutmuyor mnıskim. hey allam barcelona'yla ben de şampiyonlar ligi'ni alırım'mış. cm oynuyor herif sanki.

türkiye nin en iyi futbolcusu

şüphesiz ki 20 milyon euro edip o 20 milyon euro'nun hakkını verebilecek tek oyuncu olan arda turan'dır. galatasaraylı olmayanların arda turan demesini beklemek zaten saçma olur zira bariz bir hazımsızlık söz konusu. tshirtünde silah varmış apaçiymiş koyim kriterinize afedersiniz. futbolcu diyoruz lan futbolcu? en sağlam karakterli adam demiyoruz mnıskim.

anderson luis de abreu oliveira

ferguson'la teni uymayan müthiş yetenek. ferguson bu arkadaştan inatla bi scholes gibi efendime söyleyeyim bi gerrard gibi iki yönlü orta saha yaratmaya çalışıyor ama bu çocuğun ruhunda show var, yapamaz öyle şeyler. böylelerine ronaldinho gibi vereceksin topu, dizecek 4-5 kişiyi çalıma, koyacak ara pasını ya da gönderecek 30 metreden füzesini ki verimli olabilsin. yani herif topu ayağına aldığında topa yaptığı muamele bile bambaşka lan. mesela carrick'e top geliyor, bakıyorsun odun gibi; anderson topu alıyor, her an 11 kişiyi çalımlayıp gol atacak gibi, topla birlikte attığı 2 adım bile adamın gözüne hoş geliyor yeminle. üzülüyorum böyle bi yeteneğin kendini gösterememesine. luis nani kardeşimiz gibi manchester united'da yapabilecek bir topçu değildir kendisi, atletico madrid'e falan gitsin agüero'yla sikertsin ortalığı. gözümüz yeni bi ronaldinho görsün.

aş kendini miksinle gel aşka

dünyanın afedersiniz en, neyse küfretmeyeceğim, en dandik reklam sloganıdır. hani dandik reklam sloganı olur ama olay nedir merak ettirir "bi bakim lan neymiş" der mevzuya şöyle bi göz atarsın da bu reklamda o da yok. hatta "bi bakim lan" dedirtmeyi geçiyorum "bakarsam siksinler lan" diye inat edip başlıktaki ilk entryyi bile okumadım lan. "aş kendini miksinle gel aşka" ne mınakoim ya!?

sivas ın şampiyonlar ligine gidememesi

manchester united, barça ve diğer büyük avrupa kulüplerini sevindiren gelişme. zira sivas şampiyonlar ligine gitseydi kim 1. olursa olsun şampiyon sivasspor olacaktı. elemeleri geçemeseler bile öyle yani. finale çıkmadan şampiyon olur sivasspor, çok özel takımdır.

edit: hay mınakoim ne uğursuz elim var lan. bu sezon ne hakkında entry girdiysem tersi oldu. neyse sivasspor'a başarılar dileriz. bari elemelerde çok uçuk bi rakiple eşleşmeseler.