bugün

türkiye cumhuriyeti'nin yasadigi son askeri darbe tarihi.

görsel
görsel

görsel
Amerika'ya bağlı kontrgerillanın hazırladığı olayların sonucunda meydana gelen karışıklık neticesinde gerçekleştirilen askeri darbe.. (bkz: destabilizasyon ve dezenformasyon)
Bir neslin susturulup fislendiği turkiyenin tarihindeki en karanlik sayfa
türkiyenin avrupaya ekonomik entegrasyonunun sağlamak amacıyla nato kontrolunde yapılmış darbedir... (Hot Money And The Politics Of Debt isimli kitapta da açıkça böyle yazar...)
ayrıca (bkz: our boys did it)

buradaki entegrasyondan kastın ne olduğu, neyin neremize entegre edildiğini söylemeye gerek yok heralde...

üstelik bu katliam için görevlendirilmişlerin (bkz: kenan evren) hiç utanmadan atatürk adını ağızlarından düşürmemeleri tükürük bezlerimdeki salgıları üç kat arttırıyor...
aynı dönemde tüm dünyada da görülmüş olan birçok benzer olayların türkiye ayağı.bu olaya kaostan kaynaklanan düzen(ordo ab chao) da denilebilir çünkü anarşi ortamı yaratılıp düzen vaadi ile yönetime el konmuştur. (bkz: kaostan kaynaklanan düzen)
türk dil kurumu ve türk tarih kurumunun kapanmasına yol acan darbenin tarihi.
günümüz susak ağızlı , jole beyinli , düşünmeyen , üretmeyen , apolitik , tiki gençliğin tohumlarının atıldığı tarihtir .

anlamadığım şey şudur :

amacınıza ulaştınız efendiler! şimdi neden bu gençlik şöyle bu gençlik böyle şeklinde anolojiler yapıp koltuklarınızı kabartıyosunuz ?
devam bolumu icin (bkz: 28 subat).
amerika tarafından atatürkçülük maskesi altında yaptırılan ülkücü ve solcuların üzerinden silindir gibi geçen ve ilerleyen yıllarda siyasetle ilgilenmekten korkan boş gençlik yaratan kanlı ihtilal
houston rockets ın dev çinli pivotu* yao ming in doğduğu gün.
Olup bitenleri kaçırma

İlk öğrenen uludağ sözlük kullanıcıları olacak.