1. 1.
  tefecilik kavramını uluslararası boyutlara taşıyarak türkiye ve benzer üçüncü dünya ülkelerinin canına okuyan, türk ekonomisinin can damarı(!), amerika orijinli masonların yönetiminde oldukça etkin olduğu kurum.
  4 -1 ... memet
 2. 2.
  uluslararası para fonu'nun ingilizce kısaltılmış hali.krizdeki ülkelere para verince içişlerine karışma hakkını kendilerinde görürler.
  2 ... elendil
 3. 3.
  Uluslararası Para Fonu.
  (bkz: IMF)
  ... italiano
 4. 4.
  (bkz: duyun-i umumiye)
  1 ... selenge
 5. 5.
  bulaştığı her ülkeyi batağa sürükleyen amerika merkezli kuruluş. arjantin ancak bunlardan kurtulduktan sonra düzelebilmiştir. temennimiz odur ki bir gün bizim ülkemiz de kurtulsun.
  2 ... denizci cakabey
 6. 6.
  Uyguladığı politikalarda Türkiye şaşırtıcı bir biçimde istisna oluşturur.Belki çoğu kişi bilmez ancak Türkiye'de uyguladığı politika son derece başarılı olmuştur.Hatta IMF'nin imajını Türkiye kurtarmıştır.Tabi bunda Türkiye ekonomisi'nin iyi yönetilmesi de vardır.
  -3 ... italiano
 7. 7.
  Uluslararası para sistemi ile ilgili doğan gelişme ve sorunlar konusunda üyeler arasında dayanışma sağlayan, çok yanlı bir uluslararası ödeme sistemini geliştiren, üye ülkelerin kısa dönemli kredi gereksinimlerini sağlayan ve üye ülkelerin dış ödemeler bilançosunda ortaya çıkan dengesizliklerin giderilmesine yardımcı olan bir kurumdur.
  -1 ... cell-im
 8. 8.
  uluslar arasındaki para sorunlarında işbirliği kurmak amaçlı kurulmuş örgüt.
  samimiyeti?
  tartışılır...
  ... sıçtırtma lamasına
 9. 9.
  başarılı olduğu tek ülke türkiye olan fon. başarılarının devamını dileriz. bir an önce giderlerse daha bir severiz.
  1 ... palta
 10. 10.
  dünyanın en büyük resmi tefeci toplulugu parayı parayla satan garip bir düzenin maşası.
  2 ... karpuzkabugu