bugün

http://www.youtube.com/watch?v=wT308ELp83A

deniz gözleri ömre bedel... ah ne güzel seni sevmek ah ne güzel ne güzel.
Lideriniz hakka yürüdükten 10 yıl sonra, hiçbiriniz öldüğü tarihi hatırlamayacaksınız ama Atatürk’ün ölüm tarihi hep aklınızda kalacak. iki lider arasındaki fark bu kadar büyük işte.
Her Türk çocuğunun yüreğinin burkulduğu tarihtir.
ölümünden 80 yıl sonra bile bir insan evladının saygı ile anılmasıdır.
Ya bir insan, ülkesinin kurucu liderine nasıl kin besleyebilir. Hani valla geçtim sevmeyi ama en azından saygı duy arkadaş. Sanırım bu durumun bir benzeri yoktur dünyada.
ulusal yas günümüz.
gittikçe daha fazla bağlanıyoruz sana, daha cok seviyoruz seni atam.
pazar günü kabrinin basında olacagım.
1500 yıl önceden günümüze kadar olan tüm atalarımıza siren çalınmayıp sadece bir kişi için çalınan gündür.
atam izindeyiz, tatil yaparak geçireceğiz. saygılar.
Hep bizimle olan biri var.
Bedeni bizi terk etse de fikirleri sonsuza kadar yaşayacak olan biri...
Yanımızda olmasa da düşünceleri bugüne umut, istikbale ışık olacak biri.
Sevgili Atam, büyük önder..
Sen bizi bedenen terk edeli 81 yıl oldu. Ruhu şad olsun...
Bağımsız, demokratik, laik Türkiye Cumhuriyeti’nin kurucusu, bu millet için yaptıklarına minnettarız.
Allah o gün verdi belamızı.
11 kasımda orman genel müdürlüğü tarafından geleceğe nefes adıyla dikilen 11 milyon fidan dolayısıyla, her yıl 11 Kasım ağaçlandırma bayramı olarak coşkuyla kutlanacak.
10 kasımın ertesi günü.

10 Kasım Mustafa Kemal'in öldüğü gün ve Mustafa Kemal, düşmanlarının ölüm yıldönümüne bile, o gün tutulan yasa bile gölge düşürmeye çalıştığı büyük bir lider.
görsel
Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak mümkün değildir ama Atatürk gibi düşünmek mümkündür. Atatürk gibi düşünün.
Her eserin bir imzası vardır. Bu ülkenin imzası da Atatürk’tür. Ruhun şad olsun.
görsel
Okuldaki 10 kasım günlerini, törenlerini hatırlıyorum da sanardım ki hepimiz saygı duruşundayken çalan siren sesi anıtkabirden tüm yurda yayılan ses. O herkesin sustuğu anda o sesin kaynağında olmanın çok farklı olacağını düşünürdüm. Çocukken de daha bi güzel severmişim demek ki.
Saygıyla anıyoruz.
Yüzyıllar geçse de, adı saygıyla,
özlemle anılacak, her geçen gün, daha da anlam kazanacaktır.

Eğitimsizliğin, cehaletin, erdemsiz duruşun moda olduğu bu zavallı dönemde, dahili ve harici bedhahtlar bilmelidirler ki, hiç bir güç, hiç bir yaptırım, hiç bir söylem, onun aziz hatırasına zarar veremeyecektir.

Güneşin balçıkla sıvanamayacağını, o güneşin aydınlığına olan ihtiyaç ayyuka çıktığında daha kolay öğreneceklerdir.

Seni her daim olduğu ve olacağı gibi, minnetle, özlemle ve saygıyla anıyoruz.

Ruhun şad olsun!
Sana lâyık olabilenlere selâm olsun!
Yine duygu dolu geçecek, saat dokuzu beş geçe gözümden bir damla yaş düşer. O siren sesinden etkilenmemek elde değil.
Ebediyete irtihalinin 81. yıl dönümünde Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü saygıyla ve rahmetle anıyoruz.
görsel
görsel
görsel
görsel
gereksiz yere abartilan bir tarihtir.
görsel

onsuz geçen 81. 10 kasım...

tam 81 yıl, onsuz...ama o'nun izinde...

"mustafa" olarak doğuyorsun.
sonra erince, "kemal" oluyorsun.
tehlikeye düşünce vatan toprağı,
"gazeteci şerif bey" olup çöllere düşüyorsun.
sonra "anafartalar kahramanı" oluyor,
milletin kalbinde yer ediyorsun.
çalışıyor, dövüşüyor, hakediyor,
nihayetinde "paşa" oluyorsun.
"geldikleri gibi giderler" diyor,
"müfettiş" olarak samsun'a çıkıyorsun.
önce "başkomutan" yapıyor seni bu millet,
sonra "gazi" ve "mareşal" oluyorsun.
vatanı kurtarıp "halaskargazi" oluyorsun,
nihayetinde cumhuriyet kuruluyor,
"reis-i cumhur" oluyorsun.
bitmiyor...
daha yapacak çok iş var.
"devrimci" olup "başöğretmen"lik yapıyorsun.
ve nihayet ulu budun'a "ata" oluyorsun.
türk'ün atası, "atatürk..."
sonra sana "öldü" diyorlar.
ama aslında sen hiç ölmüyor,
milyonların kalbinde hep "diri" olup,
yaşıyorsun sonsuza kadar...
ne mutlu sana "ata" diyene,
ne mutlu türk olana,
"türküm" diyene...

"büyük ölülere matem gerekmez, fikirlerine bağlılık gerekir."
fikirler ölmez.
görsel
On kasımda ben
Üzgünüm neden
Çünkü bizden ayrıldı
Atatürk`üm bizden
Elinde hiç bir şey yokken dahi 'Geldikleri gibi giderler' diyebilecek kadar iman dolu ruhunla,diz çöken bir milleti tekrar ayağa kaldıran, ardı ardına devrimler yapıp milletine layık olduğu geleceği sunan, sağlığını milleti uğruna feda edip genç yaşında aramızdan ayrılmış olmana rağmen 'Benim yaratılışımda fevkalade olan bir şey varsa, Türk olarak dünyaya gelmemdir.' diyebilecek kadar alçakgönüllü, Zübeyde Ana'nın biricik Mustafa'sı, milletinin Mavi Gözlü devi ama her şeyden önce Allah'ın lütfu... Seni saygı rahmet ve minnetle anıyoruz. Ruhun şad, mekanın cennet olsun...
Özlem ve hasretle anıyoruz.
görsel
görsel
Daima kalbimizdesin.
Saygıyla anıyoruz nur içinde yat büyük komutan.