bugün

mensup olunan kutsal milletin beyan edilmesidir.
türklerin mensup oldukları milleti beyan etme şekilleridir.

yoksa bir ingilizin türküm demesi biraz abes kaçar sanırım.
gururdur.
kendi derledıgı turku den bahseden asık lafazanlıgı..
yaptığı insan dışı daranışlardan sonra eee ben türküm ve burasıda türkiye diyen güzide insandır.
doğruyum, çalışkanım... diye devam eden, çocukluğun sabah kabusları halini alan andımız...
Türküm... olan kelime Türküm mutluyum , Türküm bu yüzden zekiyim , Türküm bu yüzden şanslıyım , Türküm ve gurur duyuyorum diye doldurulması fereken kelime .
andımızın giriş kelimesi.
andımızın ilk cümlesidir.
bu isimli bir kız var, ve gayet güzel duruyor ismi.
bugün bu ülke bu sözü söyleyemeyenlere inat diyorum.
türküm ulan.

kendi kültüründen, kendi milletinden, kendi dininden utananlar bu ülkenin ekmeğini yiyemezler.
sözde özgürlükçüyüz diye geçinen kesimler türk kelimesinden acayip korkarlar.
türküm diyemezler çünkü faşist olacaklarını düşünürler.
bir kürt ben kürdüm derse normal ama bir türk ben türküm derse pis faşist oluyor.
türküm demekten aciz korkaklar bir gün türkün dostluğuna muhtaç kalacaklar buna emin olsunlar.
biz dost elimizi uzatmasınıda biliriz, düşmana haddini bildirmesinide.
herşeye, herkese inat türküm.
aynen öyleyim. ama çok tuhaf bir hale getirilmiştir. türküm dendiğinde şöyle bir bakılır oldu bu topraklarda. memleketimizin adı "türkiye" bu adı da biz koymadık, böyle bir derdimiz hiç olmadı ! buraya gelindiğinde bu toprakların adına "türkiye" denmiyordu. selçukludan önce roma idi diğer adı ile doğu roma. ve o dönemlerde ilk italyanlar türkiye adını koymuştur. italyanlar sanırım türk milliyetçisi değildi ? yada türk milliyetçiliği yapmak için bu topraklara bu isim ile hitap etmiyorlardı , sonrasında avrupa da bu toprakları türkiye olarak isimlenmiştir. adam ben türkmenim, lazım falan diyor öyle çekinir hale gelmişler, aman türküm demeyelim hissiyatında herkes.
hele hele kürtler bu topraklara falan sahipti diye çarpık komedi çekenler var, aman aman... evlerden uzak olsunlar.
malazgirt savaşından 100 yıl kadar sonra biz egeye doğru ilerlemeye başladık. sonrası osmanlı ile balkanlar ve arap dünyasına açıldık. türklerin kendilerini belli etmelerinin gecikmesinde ki neden hakim egemen ton olmasıdır ! dolayısıyla bu hakimiyete gölge düşürecek unsurların ortaya çıkmasından çekinilmesinden dolayı türklük kavramı osmanlı da etkileri çok geç ortaya çıkmıştır.
efenim ayrıca, fransız devrimi ile de alakalı değildir milletlerin yada milliyetçiliğin doğuşu. misal helenler tarih boyunca helendir hatta öyle ki helenler slavların milliyetçiliğini doğurmuştur. misal bulgarlar da öyledir... ayrıca hristiyan türkler vardır, musevi, yahudi türkler vardır ! hazar devleti buna örnektir. karamanoğlu beyliğini araştırırsanız çok enteresan dinsel tercihler de görebilirsiniz. türküm demek eşittir sünniyim demek değildir !

velhasılı kelam ne mutlu türküm diyene.
bazıları için şeref, bazıları için korku, bazıları içinse nefret kaynağı olan kelimedir.
her türk'ün övüncüdür. evet.
Unutturulmaya calisilandir.
içtiğimiz suda, yediğimiz yemekte, yaşadığımız özgürlükte emeğin var atatürküm.
Ömrüm boyunca soyledigim ve soylemekten vazgecmeyip ölene kadar da soyleyecegim sözdür. Ne kadar engellense de yasaklansa da NE MUTLU TÜRKÜM DiYENE'dir.
40 kişi ile çin sarayını basan,şimdilerde sanat eseri denen ancak türk korkusunun birebir delili olan çin seddini korkak çinlilere inşa ettiren akincilarin torunuyum! ben türk'üm!.. ben orta asya'da türeyen anadoluda büyüyen, avrupada içlerine yürüyen türk'üm...ben dağlarda gemi gezdiren,taşlara destan kazdıran,tarihi baştan yazdıran türküm...ben adalete, mertliğe örnekler veren, ölüm kalım savaşına gülerek giden, yeryüzünde her murada eren türküm...ben sancaklara tuğlara baş eğdiren, beylere,paşalara hilal giydiren, kılıcını üç kıtada gezdiren türk'üm... ben atillayı, yavuzu var eden, kralları,imparatorları kendisine yar eden, düşmanına dünyasını dar eden türküm..."
(bkz: ne mutlu türküm diyebilene)
(bkz: ve mutluyum)
(bkz: öğün)
alt alta duruşunu bozduğum sloganın parçası.
Uğrunda ölünecek sözdür. Gerekirse kendi canımı hiç düşünmeden uğrunda feda edeceğim sözdür.
Bana göre dünyanın en güzel sözüdür.

Türküm, doğruyum, çalışkanım..
Bundan gurur duyuyorum.